تعداد بازدید: 1775

توصیه به دیگران 1

دوشنبه 2 آذر 1388-0:0

تجمع پيش از احيا

 كارگران واحد نساجي مازندران پيش از ظهر دوشنبه به دليل دريافت نکردن حقوق، به برگزاري تجمع در مقابل اين شركت  اقدام كردند.


 كارخانه نساجي مازندران داراي 900 نفر كارگر است كه تعدادي از اين افراد در اين تجمع حضور داشتند.


 دريافت نکردن حقوق اين كارگران در آذر ماه وارد ماه چهارم شده‌ است.


كارگران نساجي مازندران پس از ساعاتي حضور در مقابل اين شركت به وسيله مديران اين واحد به داخل شركت راهنمايي شدند تا در دفتر مديران به مشكلات اين افراد رسيدگي شود اما به گفته كارگران مديران اين واحدها با تهديد كارگران به اخراج آنها را از ادامه اعتراض منع كردند.


مديران اين شركت تهديد كردند در صورت ادامه اعتراضات كارگران قراردادي اين شركت اخراج مي‌شوند.


در نساجي مازندران حدود 300 كارگر قراردادي مشغول به كار هستند.


نساجي مازندران يكي از كارخانه‌هاي بزرگ نساجي در كشور به شمار مي‌رود به دلايل سوء مديريت و عدم عوامل اقتصادي در طي 20 سال گذشته دچار بحران شده است.


براساس مصوبه سفر نخست هيئت دولت به استان مازندران مقرر شد اين واحدهاي نساجي بازسازي و احيا شوند.


با وجود گذشت دو سال از اين مصوبه سال گذشته وزير اقتصاد در قائمشهر از حضور سرمايه‌گذار خارجي در اين شركت خبر داد.


سرمايه‌گذار ترك اين شركت با قراردادي اوليه حاضر به سرمايه‌گذاري در اين شركت شده اما هنوز مراحل مربوط به گشايش اعتبارات اين طرح انجام نشده است.


به گفته نمايندگان مردم اين شهرستان در مجلس شوراي اسلامي كه پيگير اجراي اين مصوبه هستند، سرمايه‌گذار ترك نخستين تعهد خود را پرداخت حقوق كارگران اين واحد اعلام كرده است.


به گفته سرمايه‌گذار ترك اين مجموعه در نشست با كارگران اين واحد 200 ميليون يورو سرمايه‌گذاري در احياي نساجي مازندران به كار گرفته مي‌شود.


در اين نشست كه در 26 شهريور انجام گرفت اعلام شد كه تمام بدهي‌هاي اين واحد به كارگران پرداخت شده است.


ايجاد 6 هزار نفر اشتغال در مدت يك سال و نيم از برنامه‌هاي اين سرمايه‌گذار در قائمشهر در حالي اعلام مي‌شود كه ابهاماتي در خصوص احياي اين واحد صنعتي در اين شهر اعلام مي‌شود.(farsnews)    ©2013 APG.ir