تعداد بازدید: 2107

توصیه به دیگران 3

يکشنبه 30 آبان 1389-22:26

شرمنده ايم،حرف شورا خريدار ندارد

در جلسه يک شنبه شب شوراي شهر ساري چه گذشت:اميدي به مسئولان استاني نداريم،از رهبر مدد مي جوييم-ملاقات 5 دقيقه اي را با رييس جمهوري خواستاريم-85 درصد گزارش مسئولان استان به بالادستي ها واقعي نيست-مسئولان استان به ساري ظلم مي کنند-‌چاله چوله ها بيداد مي كند و ما ديگر خجالت مي كشيم- درك و شعور پرسنل است که درد شهرداري را درمان مي كند،نه مدرک تحصيلي-پرسنل واحد عمران شهرداري بايد روسري بر سر بگذارند-‌براي سرعقل آمدن بعضي پرسنل شهرداري،صلوات!(متن+حاشيه مازندنومه)


مازندنومه:دويست و نود و هفتمين جلسه شوراي شهر ساري شامگاه يک شنبه برگزار شد.طبق معمول حرف هاي جالبي در اين جلسه هم زده شد که در گزارش خبرنگار ما بازتاب يافته است.بخوانيد.

*مدد از رهبري

 سيد علي بهروش در اين جلسه گفت:‌به گفته مورخ صاحب نام آقاي حسين اسلامي،ساري مركز تشيع جهان اسلام است،پس برماست كه به احترام مركز شيعيان جهان ، غبار كم لطفي ها و ستم هايي كه طي ساليان بر اين شهر رفته را پاك كنيم.

وي افزود:‌ با عزمي راسخ و حمايت هاي همه جانبه مردم شهر،از رئيس جمهور و رهبر فرزانه انقلاب مدد بجوييم كه به داد ضعيف ترين مركز استان در كشور كه از داشتن حداقل امكانات رفاهي بي بهره است ،برسند چراكه ديگر اميدي به مسئولان استاني نداشته و نداريم.

عضو شوراي شهر ساري تصريح كرد:‌از رئيس جمهور تقاضا داريم كه با كم لطفي هاي مسئولان و تمام كساني كه آگاهانه و يا ناآگاهانه در جهت تضعيف مركز تشيع اقدام كرده اند برخورد كند تا ديگران به خود اجازه ندهند به حقوق مسلم شهروندان خداجو و لايتمدار بي عدالتي صورت گيرد.

 وي يادآور شد: اعضاي شوراي شهر ساري خواستار ملاقات پنج دقيقه اي نمايندگان مردم با رئيس جمهوري براي بيان برخي حقايق هستند.

 بهروش ادامه داد: خدايا از تو و رهبر فرزانه براي اين ملاقات كمك مي طلبيم چون هيچ انتظاري از مسئولان استان نداريم.

وي گفت: به مردم ساري ظلم مي شود و اين ظلم از جانب مسئولان استان است.

 عضو شوراي شهر ساري افزود: 85 درصد گزارش مسئولان استان به بالادستي ها واقعي نيست.

* از نطق ها دست برداريم

ديگر عضو شوراي شهر ساري با اشاره به اينكه بارها خيابان هاي شهر ساري را بازديد كرده ايم،گفت:‌اگر برخي اين خيابان ها را بازديد نكرده اند بهتر است كه سوار ون شهرداري شوند و ببينند خيابان ها وضعيت مناسبي ندارند.

محمد دامادي اظهار داشت :‌متاسفانه يكي از منطقه هاي ساري به همه چيز شباهت دارد به جز محيط شهري سالم و مناسب و با ايجاد محيط هاي اين چنيني ، از مردم انتظار داريم كه فرهنگ مناسب شهري را هم رعايت كنند.

 وي با بيان اينكه از اين صحبت ها و نطق ها بايد دست بكشيم تصريح كرد:‌اگر در حوزه پسماند كاري انجام نشد ، حداقل چاله چوله ها كه دست خودمان است و بايد كاري كنيم.

دامادي افزود:‌شوراي ترافيك استان در خصوص توفيق يا توفيق نيافتن طرح ترافيك در مركز استان بايد توضيح دهد.

*حرف شورا خريدار ندارد

فرامرز نقيبي در اين جلسه گفت: در زمينه زباله ،‌هرچه زده ايم به در بسته زده ايم و بايد از استانداري در اين زمينه خدمات بگيريم.

وي با اشاره به اينكه ساروي ها همواره مهمان نواز بوده اند يادآور شد:‌اميدواريم در سفر سوم ، ميزبان هم قدر ساروي ها را بداند و مسئولان هم صادقانه با رئيس جمهور برخورد كنند.

اين عضو شوراي شهر ساري با بيان اينكه برخي مصوبات سفر 25 درصد هم اجرايي نشده تصريح كرد: پس بهتر است آمار 90 درصدي ندهيم.

عضو شوراي شهر ساري با اشاره به چاله هاي شهر گفت:‌چاله چوله هاي شهر واقعا بيداد مي كند و ما ديگر خجالت مي كشيم.

 وي خاطرنشان كرد:‌ برخي نيروهاي كم كار واحد عمران شهرداري با لب تاپ خود بازي و پروژه هاي دانشگاهي خود را تكميل مي كنند و به شورا مي خندند که از شهردار استدعا داريم اين نيروها را ساماندهي كند.

نقيبي گفت:‌اين همه نيروي تحصيل كرده كه هيچ كاري نمي كنند را جايگزين نيروهاي قبلي كرديم كه اگر سواد نداشتند لااقل حرف شنوي داشته و بهتر هم بودند.

 وي يادآور شد:‌مدرك تحصيلي ، درد شهرداري را درمان نمي كند و درك و شعور پرسنل است که درد شهرداري را درمان مي كند.

عضو شوراي شهر ساري با بيان اينكه عمر شورا در حال تمام شدن است افزود:‌حرف شورا خريدار ندارد و ما شرمنده مردم هستيم.

 وي با اشاره به اينكه برخي از قسمت هاي كوي اتحاد ساري باعث خجالت است اظهار داشت :‌پرسنل واحد عمران شهرداري بايد روسري بر سر گذاشته و در انظار حاضر شوند.

 نقيبي گفت: بسياري از نامه ها را در شورا ناخواسته امضا كرده ايم و امروز شرمنده ايم.

 وي تصريح كرد:‌هم سردرد گرفتيم و هم قلب مان دچار مشكل شد، بهروش كه بستري شد و من هم سرپايي مداوا شدم.

نقيبي افزود:‌ظاهرا بعضي از مسئولان شهرداري فكر مي كنند هر كدام از پرسنل شهرداري كه به اعضاي شورا دهن كجي كند ، قوي تر است .

 وي خاطرنشان كرد:‌براي سرعقل آمدن بعضي پرسنل شهرداري كه در مقابل اعضاي شورا موضع مي گيرند صلوات بفرستيد!

عضو شوراي شهر ساري گفت:فكر مي كنم اين قضيه به برخورد فيزيكي هم برسد.

 نقيبي با بيان اينكه تقاضاي بررسي برخي پرونده ها را دارم گفت:‌اگر شورا در اين خصوص پاسخگو نباشد ، مطالبم را براي انتشار در اختيار جرايد قرار مي دهم.

*بايد به شهردار فشار بياوريم

سيد جمال باقري در اين جلسه اظهار داشت :‌معاونت اداري-مالي شهرداري در بحث چيدمان نيروها ضعيف عمل مي كند.

 اين عضو شورا تصريح كرد:‌شورا بايد در نحوه چيدمان بعضي از بخش هاي مهم شهرداري مداخله كند و بايد دراين زمينه به شهردار فشار بياوريم تا مديريت در برخي حوزه ها را به دست بگيريم.

باقري افزود: در رابطه با بعضي از واحدهاي شهرداري بايد از شهردار بخواهيم كه اصلاح كند هرچند كه به نظر من در برخي حوزه ها اصلاح پذيري وجود ندارد.

 وي با بيان اينكه 50 بار در زمينه چاله چوله ها داد و بيداد كرديم،خاطرنشان كرد:‌آيا به شهرداري در اين زمينه برنامه داديم تا شهرداري در مدت زماني مشخص ، نيروها را در آن محدوده مستقر كند؟

وي افزود:حرف مي زنيم ، انتقاد مي كنيم اما پيگيري نمي كنيم.

باقري گفت:‌بايد انسجام لازم را در مورد پيشبرد پروژه ها داشته باشيم و اولويت بندي پروژه ها را در قالب مصوبه شورا به شهرداري ابلاغ كنيم.

*خودمان آسفالت مي فروشيم

 نائب رئيس شوراي شهر ساري اظهار داشت :‌بارها در رابطه با چاله چوله هاي شهر صحبت كرديم و بعضي وقت ها شهرداري ادعا مي كند كه قير و آسفالت نداريم.

 ميرصالح صالح نيا افزود:‌ يكي از شهروندان ساروي به من مراجعه كرد و گفت از يك كارخانه مقداري طلب دارم و مي توانم به جاي آن آسفالت بگيرم و با قيمت كمتري در اختيار شهرداري قرار دهم و شهرداري هم در ابتدا از اين مسئله استقبال كرد اما وقتي اين فرد به رئيس سازمان عمران شهرداري براي انجام مراحل بعدي مراجعه كرد ، مسئول عمران شهرداري ساري (جواد طالبي) به اين فرد گفت:«‌برو بابا ، ما خودمان آسفالت مي فروشيم» که به نظر من اين يكي از دلايل پر نشدن چاله چوله هاي شهر است.

 وي با بيان اينكه بايد مسائل را به صورت جدي پي گيري كنيم ، خاطرنشان كرد:‌اول به جد مسائل را پي گيري مي كنيم و بعد جلسه را با خنده پايان مي دهيم و شهردار فكر مي كند با او شوخي مي كنيم.

*شورا نرم افزار شهرداري است

رئيس شوراي شهر ساري گفت: شورا نرم افزار شهرداري است و ما مي توانيم به شهرداري برنامه ارائه دهيم اما اجرا با شهرداري است.

مهدي رضايي فرح آبادي اظهار داشت :‌وقتي چرخ دنده ها با هم هماهنگ نيستند نمي توانند به درستي كار كنند ، احساس مي كنم چرخ دنده ها به روغن كاري نياز دارند.

گفتني است نقيبي از چاله چوله هاي سطح شهر ساري به عنوان چاله اسكندرون ياد كرد.


 • سه شنبه 2 آذر 1389-0:0

  ساری ساری

  • دوستدارهمه مازندرانپاسخ به این دیدگاه 0 0
   دوشنبه 1 آذر 1389-0:0

   با سلام، ساری شهری است مثل سایر شهرهای استان مازندران از گلوگاه تا رامسر ،میزان توجه استاندار و مدیران کل به ساری باید بر اساس میزان جمعیت اش باشد، نه چیز دیگر اگر واقعا ادارات کل مشکل ساز هستند که من نیز تایید می کنم هستند بخشی از آنها را به قائمشهر ، نکا ، جویبار حتی تا آمل نیز می شود جابجا کرد ( الان دارند وزارتخانها را از تهران می برند). چرا دوستان ساروی ما زمین و زمان را به هم دوختند تا چند ادارات کل در قائمشهر و بابل را بالاخره بردند خوب این هم از تبعاتش است .آسایش می خواهند کمی از توقع خود بکاهند، نه اینکه کل بودجه استان را در ساری خرج کنند مگر فاصله ساری تا نکا و آمل چفدر است؟ چرا اینقدر با تعصب صد سال پیش صحبت می کنند برای همینه که مردم غرب استان به هزار و یک دلیل متوسل می شوند تا استانی جدید ایجاد کنند . اینها نتیجه یکجانبه نگری عزیزان ساروی ما است آخر آنها موفق می شوند و مانیز می شویم اندازه استان قم و البرز.خود دانید ولی اینقدر ساری ساری نکنید به نفع هیچکس نیست .

   • دوشنبه 1 آذر 1389-0:0

    ننگ دارم که با وجود شما مسئولین بگویم ساروی هستم!! چه شده که اشک تمساح میریزید؟ وقتی شما که جزئی از پیکر مسئولین مملکت هستید میگوئید گزارشهای به مقامات بالا صحت ندارد خاک را به سر که باید کرد؟ ...

    • دوشنبه 1 آذر 1389-0:0

     بحران در روابط شهرداری ساری و شورای شهر ادامه خواهد داشت و بیشتر نیز خواهد شد . حاشیه نشین شدن شورای شهر در اموری که به اداره شهر مربوط می شود اظهر من الشمس و لابه و زاری بی نتیجه آقایان گواه این واقعیت است . رابطه دولت با مجلس ما هم همینگونه است . مثل این که مردم مخدوم خادمین خود نیستند و مساله باید از بالا حل بشود !


     ©2013 APG.ir