تعداد بازدید: 2057

توصیه به دیگران 1

سه شنبه 11 مهر 1391-1:14

هنر مازندران در نیاوران

از 15 تا 19 مهرماه هفته هنر مازندران در فرهنگسرای نیاوران تهران برپا می شود/در این مجموعه برنامه هنرمندانی چون:محمدرضا اسحاقی،ابوالحسن خوشرو،اکبر رستگار،علی اصغر رستمی و گروه های هنری پارپیرار و زندگی سوادکوه به اجرای برنامه می پردازند/150 تابلوی هنری و 20 اثر حجمی گوشه هایی از ذوق و مهارت هنرمندان این استان هنر پرور را به نمایش می گذارد.


مازندنومه،خبر ارسالی روابط عمومی ارشاد مازندران:هفته هنر استان مازندران با هدف شناسایی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های هنرمندان برجسته این استان با همکاری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل ارشاد اسلامی استان مازندران، 15 تا 19 مهرماه به میزبانی فرهنگسرای نیاوران در تهران برگزار می‌شود.
 
برگزاری هفته‌های هنر استان‌ها از اواخر سال 1389 با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تهران آغاز که با استقبال قابل توجه علاقه مندان مواجه شد.
 
معرفی جلوه های فرهنگی و هنری استان به بازدیدکنندگان داخلی و خارجی و افزایش تعلق خاطر مردم استان به ویژگی های هنری، ارائه بسته های توسعه فرهنگی و هنری استان، توجه ویژه به خرده فرهنگ ها و اقوام مختلف، برنامه ریزی استرتژیک برای مدیریت و انسجام ملی، حفظ، احیای آداب و رسوم محلی، ایجاد مصونیت فرهنگی جوانان به عنوان قشر آسیب پذیر از طریق توسعه فرهنگ و هنر استانها از اهداف برگزاری هفته هاي هنر است.
 
صیانت از میراث هنری و آشنایی مردم باپیشینه فرهنگی ،تاریخی و مفاخر استان های اجرا کننده، از مهم ترین دلايل برگزاری این هفته اعلام شده است.
 
در این هفته غرفه‌های آثار هنری و صنایع دستی، مطبوعات، ساخت ساز، معرفی مشاهیر استان و غذاهای محلی استان مازندران در فضای باز فرهنگسرای نیاوران برپا خواهد شد. همچنین یک غرفه با موضوع دفاع مقدس پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.


فضاسازی بومی با استفاده از کلبه های مختلفی که در کوه ها و دشت ها، شالیزارها و دامداری های استان دیده می شوند، از جمله برنامه های هفته هنر استان مازندران به شمار می رود.

اجرای موسیقی محلی، شامل تک نوازی و گروه نوازی با سازهای کوبه ای و سورنا جهت استقبال از بازدیدکنندگان و برگزاری آئین‌های نمایشی خاص استان مازندران مانند «رقص برنج» و «عروس بران» در جدول برنامه‌های این هفته هنری قرار دارد.

در بخش گالری 150 تابلوی هنری و 20 اثر حجمی گوشه هایی از ذوق و مهارت هنرمندان این استان هنر پرور را به نمایش می گذارد.
 
اجرای موسیقی مقامی و اجرای نمایش محلی و مراسم آیینی ویژه استان مازندران، از جمله بخش های مراسم افتتاحیه هفته هنر استان مازندران است.

در این مجموعه برنامه هنرمندانی چون:محمدرضا اسحاقی،ابوالحسن خوشرو،اکبر رستگار،علی اصغر رستمی و گروه های هنری پارپیرار و زندگی سوادکوه به اجرای برنامه می پردازند.

برپایی نمایشگاه آثار برگزیده هنرهای تجسمی و همچنین نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان این استان، نمایش خیابانی و نمایش‌های ویژه آیینی سنتی استان، شعر خوانی و اجرای موسیقی محلی، برنامه‌هایی است که در طول روزهای برگزاری هفته هنر مازندران اجرا خواهد شد.


  • مهران مازنی پاسخ به این دیدگاه 1 0
    سه شنبه 11 مهر 1391-0:0

    همه ی مازنی ها با حضور گرم خود به غنای برنامه بیافزایند مانند مردمان لرستان و استان مرکزی که هفته هنر خود را عالی برگذار کردند .

    شاید بهانه ای هم باشد برای همکاری و تعاون مازنی ها برای بهبود حال مازرون !


    ©2013 APG.ir