تعداد بازدید: 3202

توصیه به دیگران 2

پنجشنبه 20 مهر 1391-10:26

صد دانه یاقوت/جشنواره انار در بهشهر برگزار می شود

صبح روز جمعه 21 مهرماه،جشنواره انار اشرف در جوار غار هوتوی بهشهر برگزار می شود/مسابقه و سرگرمی،بازارچه فروش انار و صنایع دستی،غرفه‌ پخت رب و آش انار و گرفتن آب انار و پیاده روی خانوادگی از برنامه های این جشنواره است.


مازندنومه:علي اصغر بابا كوهي-رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بهشهر- در گفتگو با مازندنومه گفت: جشنواره انار اشرف صبح روز جمعه در مجتمع تفریحی توریستی سایت «هوتو» در جوار غارهای چند هزار ساله هوتو و کمربند برگزار مي شود.

وی با بیان این که اين جشنواره بخش هاي مختلفي مثل مسابقه و سرگرمی،بازارچه فروش انار و صنایع دستی دارد،افزود:غرفه‌ای هم به پخت رب و آش انار و گرفتن آب انار اختصاص داده شده است.

این مسئول ادامه داد:برگزاري پياده روي خانوادگي در صبح روز جمعه  قبل از برگزاري جشنواره از پارك ملت تا غار هوتو از جمله برنامه هايي است كه در طول برگزاري اين جشنواره برگزار مي شود.

باباکوهی گفت: فرمانداری بهشهر، شهرداری‌های بهشهر، خلیل شهر و رستمکلا و روستاهای آسیابسر، کوهستان، گرجی محله و شهیدآباد نيز از ديگر عوامل اجرايي اين جشنواره هستند.

بر اساس این گزارش، اين جشنواره با هدف شناساندن توليدات كشاورزي و همچنين هنر زنان و بانوان و همشهريان به جامعه اجرا مي شود.

 گفتنی است انار بهشهر جزو انارهای مرغوب کشور است که به‌صورت طبیعی در هزاران هکتار از مزارع و باغات بخش مرکزی و جنوب شهرستان به‌ویژه در آسیابسر، گرجی‌محله، خلیل‌شهر، کوهستان و شهید آباد برداشت می‌شود و به نام انار « اشرف» معروف است.

 جشنواره انار اشرف 21 مهر ماه از 9 صبح تا 12 برگزار مي شود و علاوه بر مردم استان،تعدادی از مسئولان استان و شهرستان در آن حضور می یابند.


 • شنبه 22 مهر 1391-0:0

  انار اشرفی رو در کشور و استان خودمان مصرف کنیم ...چرا برای ما بهترونا میفرستین..باتشکر

  • علي اشرفيپاسخ به این دیدگاه 0 0
   جمعه 21 مهر 1391-0:0

   با سلام. آقا هزاران هكتار را از كجا آورده ايد؟ اين آمار اداره كشاورزي شهرستان بهشهر است؟ بيچاره انار اشرف كه بخش اعظمي از آن در ميانكاله هست و توسط ديگر شهروندان شهرهاي مجاور و مجاورتر غارت مي شود. بخشي در باغهاي اهالي روستاها توليد مي شود كه كشاورز بيچاره يا به علت سرقتهاي شبانه متضرر مي شود و يا ناچار مي شود پيش از رسيدن كامل، آنرا چيده و به بازار عرضه كند. در همين مكان بالاي غار هوتو هم كه در اختيار يك شركت شبه دولتي قرار گرفته است دهها درخت كهنسال انار قطع شده است. انار اشرف به پايان عمر خود نزديك شده و هنوز براي جشن انار زود است. بياييم به حفظ و تكثير انار اشرف همت كنيم.


   ©2013 APG.ir