تعداد بازدید: 5983

توصیه به دیگران 2

شنبه 23 شهريور 1392-18:8

همه استانداران مازندران

جدول کامل استانداران مازندران در 34 سال گذشته؛ از سید احمد طباطبایی آرانی تا ربیع فلاح جلودار


مازندنومه؛حسین برزگر ولیک‌چالی، مدرس دانشگاه و روزنامه نگار: دوشنبه 25 شهریور 1392 بیست و یکمین استاندار مازندران با حضور وزیر کشور معرفی می‌شود.

مازندران در 34 سال گذشته 20 استاندار را به خود دیده و قرار است ربیع فلاح جلودار فعالیت‌های خود را در دولت یازدهم با عنوان استاندار جدید آغاز کند.

نگاهی به بیست استاندار منصوب دولت‌های مختلف نشان می‌دهد 60% استانداران گذشته را نیروهای غیربومی تشکیل داده‌اند و ترکیب معاونان استاندار نیز تقریبا موید همین موضوع است.

باید دید استاندار جدید چه کسانی را به عنوان معاونان جدید برمی‌گزیند. آیا استاندار از بدنه وزارت کشور فردی را به این سمت می‌گمارد یا ترجیح می‌دهد بیرون از دستگاه یکی از افراد مورد وثوق خود را برگزیند؟

جدول زیر همه‌ استانداران پس از انقلاب اسلامی در استان مازندران را نشان می‌دهد. تلاش‌ نگارنده برای تکمیل آرشیوی از معاونان استانداران ردیف‌های 1 تا 4 بی نتیجه ماند.

ردیف

نام استاندار

  بومی

غیربومی

 تاریخ انتصاب

معاونان

1

 مرحوم سید احمد طباطبایی آرانی

 

*

 27/12/1357

 

2

 سید رضا بوشهری

 

*

 29/7/1358

 

3

 مرحوم عبدالعلی مصحف

 

*

 26/8/1358

 

4

 سید رحیم رفیعی پور علوی (سرپرست)

 

*

 10/6/1359

 

5

 مرتضی حاجی

 

*

 14/7/1359

 محمدتقی شالچی(معاون سیاسی امنیتی)،مرحوم مهندس محمد مجدآرا (معاون عمرانی)، غلامرضا فغانی (مدیر اداری مالی)

6

 مرحوم مهندس محمد مجدآرا

*

 

 23/3/1361               


سیدعلی اکبر طاهایی (معاون سیاسی امنیتی)، مهندس محسن نریمان (معاون عمرانی)، سید رضا باقری شکتایی (مدیر اداری مالی)

7

 مهندس سیدعلی اکبر طاهایی (سرپرست)

*

 


26/8/1363

 حجت الاسلام عبدالرحیم باقرزاده (معاون سیاسی امنیتی)، مهندس محسن نریمان (معاون عمرانی)، سید رضا باقری شکتایی (مدیر اداری مالی)

8

 مرتضی حاجی

 

*

 8/2/1365

 حجت الاسلام عبدالرحیم باقرزاده (معاون سیاسی امنیتی)، سید ابراهیم درازگیسو (معاون سیاسی امنیتی)، مهندس محسن نریمان (معاون عمرانی)، اصغر قربانی (معاون برنامه ریزی)، اسماعیل رضوانیان (مدیر اداری مالی)

9

 مهندس سید اسماعیل مفیدی

 

*

 28/9/1368

 اصغر قربانی (معاون سیاسی امنیتی)، مهندس هادی نظرپور (معاون عمرانی)، سید محمد نجفی تروجنی (سرپرست معاونت برنامه ریزی و مدیر اداری مالی)

10

 اصغر قربانی (سرپرست)

*

 

 10/6/1371

اصغر قربانی (معاون سیاسی امنیتی)، مهندس هادی نظرپور (معاون عمرانی)، سید محمد نجفی تروجنی (سرپرست معاونت برنامه ریزی و مدیر اداری مالی)

11

 مهندس داوود کشاورزیان

*

 

 26/10/1371         

 جعفر رحمان زاده (معاون سیاسی امنیتی)، مهندس سیدعلیرضا میری (معاون عمرانی)، علی اکبر شهیری طبرستانی (معاون برنامه ریزی و اداری مالی)

12

 علی اصغر گرانمایه پور

 

*

 22/8/1372

 حجت الاسلام عبدالرحیم باقرزاده (معاون سیاسی امنیتی)، محمد عباسی (معاون برنامه ریزی و اداری مالی)، مهندس قوام نوذری (معاون عمرانی)

13

 مهندس داوود کشاورزیان

*

 

 2/7/1376

 جعفر رحمان زاده (معاون سیاسی امنیتی)، مهندس احمد مجیدی (معاون عمرانی)، مهندس حسن مهدی پور (معاون برنامه ریزی و اداری مالی)

14

 جعفر رحمان زاده (سرپرست)

*

 

 17/11/79


جعفر رحمان زاده (معاون سیاسی امنیتی)، مهندس احمد مجیدی (معاون عمرانی)، مهندس حسن مهدی پور (معاون برنامه ریزی و اداری مالی)

15


دکتر غلامرضا انصاری

 

*

 24/6/1380

 دکتر علی کریمی مله (معاون سیاسی امنیتی)، سید احمد میری (سرپرست معاونت سیاسی امنیتی)، مهندس سید نصیرالدین شاهرخی (معاون عمرانی)، دکتر صمد ایزدی (معاون برنامه ریزی و اداری مالی)

16

 مهندس محمد علی پنجه فولادگران

 

*

 12/9/1382


محمدرضا صالحی (معاون سیاسی امنیتی)، روح الله قهرمانی چابک (معاون عمرانی)، سید علی اکبر میرلوحی (معاون برنامه ریزی و اداری مالی)

17

 محمدرضا صالحی (سرپرست)

 

*

 20/5/1384

 محمدرضا صالحی (معاون سیاسی امنیتی)، روح الله قهرمانی چابک (معاون عمرانی)، سید علی اکبر میرلوحی (معاون برنامه ریزی و اداری مالی)

18

 ابوطالب شفقت

*

 


27/9/1384

 محمد جواد قناعت (معاون سیاسی امنیتی)، مهندس سید عیسی هاشمی حیدری (معاون عمرانی)، ولی الله فرزانه (معاون برنامه ریزی)، احمد جمشیدی (معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی)

19

 سید محمد کریمی

 

*


12/4/1387

 محمد جواد قناعت (معاون سیاسی امنیتی)، مهندس سید عیسی هاشمی حیدری (معاون عمرانی)، ولی الله فرزانه (معاون برنامه ریزی)، احمد جمشیدی (معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی)

20

 مهندس سیدعلی اکبر طاهایی

*

 

 20/8/1388

 هادی ابراهیمی کیاپی (معاون سیاسی امنیتی)، مهندس سید عیسی هاشمی حیدری (معاون عمرانی)، ولی الله فرزانه (معاون برنامه ریزی)، احمد جمشیدی (معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی)


  • يکشنبه 24 شهريور 1392-0:0



    مازندران در 34 سال گذشته 20 استاندار عوض کرده!

    که از این 20 نفر تنها 8 نفر بومی بوده اند:



    مرحوم مهندس محمد مجدآرا 1361/3/23 بابل

    مهندس سیدعلی اکبر طاهایی (سرپرست) 1363/8/26 چالوس

    اصغر قربانی (سرپرست) 1371/6/10

    مهندس داوود کشاورزیان 1371/10/26 بهشهر

    مهندس داوود کشاورزیان 1376/7/2 بهشهر

    جعفر رحمان زاده (سرپرست) 1379/11/17 آمل

    ابوطالب شفقت 1384/9/27 بندپی بابل

    مهندس سیدعلی اکبر طاهایی 1388/8/20 چالوس



    استاندار بیست و یکم (نهمین استاندار بومی):

    ربیع فلاح جلودار 1392/6/17 بابل

    • يکشنبه 24 شهريور 1392-0:0

      کاش در گزارشی هم بررسی کنین که این 8 استاندار بومی هر کدوم مال کدوم شهر استان هستند!


      ©2013 APG.ir