تعداد بازدید: 4737

توصیه به دیگران 1

چهارشنبه 13 آذر 1392-20:39

پدر امداد و نجات ایران درگذشت

استاد بيژن دفتری -پدر امداد و نجات ایران، پیر پیشکسوت صلیب سرخ جهانی، بنیانگذار طرح شبکه امداد و نجات کشور- شامگاه چهارشنبه درگذشت/ مراسم تشییع او در زادگاهش -قائم شهر- برگزار می شود.


مازندنومه: استاد حاج بیژن دفتری بشلی پدر امداد و نجات ایران، پیر پیشکسوت صلیب سرخ جهانی، بنیانگذار طرح شبکه امداد و نجات کشور، نویسنده برنامه مدیریت بحران سوانح ایران، اولین مدرس هلال احمر و وکیل مدافع آسیب دیدگان ساعت 19:30 شامگاه چهارشنبه 13 آذرماه 1392 در بیمارستان این سینای تهران با تبسمي شيرين و از سر رضايت به دیار باقی شتافت.

 روزجمعه پیکر استاد از تهران به شمال منتقل و مراسم خاکسپاری و تدفین روز شنبه 16آذرماه از مقابل بیمارستان رازی شهرستان قائم شهر به سمت روستای "بشل" انجام می شود.

* مطلب مرتبط:

دعایی برای استاد http://www.mazandnume.com/?PNID=V17617 


 • محمد کاظم حق پرست بشلیپاسخ به این دیدگاه 4 0
  يکشنبه 17 آذر 1392-10:47

  حاج بیژن دفتری بشلی ؛ مدیری ملی، چهره مردمی، انسانی مومن، مردی خستگی ناپذیر، مدیر پاک دست در بیت المال، فرمانده عملیات امداد کشور، پدر امداد نجات ایران روحت شاد .
  من به عنوان یک ایرانی برای مسئولین صدا و سیمای کشور متاسفم که برای یک فوتبالیست که میلیاردی از جیب ملت می خورند اصحاب رسانه آنها را به عنوان الگو و سنبل به نسل جوان معرفی می کنند اما متاسفانه چه هنگام بیماری و فوت هیچ خبری از حاج بیژن دفتری در رسانه ملی نشنیدیم

  • پرسته از البرز-پاسخ به این دیدگاه 4 0
   شنبه 16 آذر 1392-16:35

   روحت شاد استادگرانقدر-به احترامش سیه پوشیدم

   • شنبه 16 آذر 1392-15:41

    اگر با هر رفتني مانند تيك تيك ساعت بفهميم در حال نزديك شدن به ما هست؛ فوري رفتارمان را منظم مي نماييم.

    • شنبه 16 آذر 1392-15:39

     انالله و انا اليه راجعون.

     • حسین اسلامی سارویپاسخ به این دیدگاه 4 0
      شنبه 16 آذر 1392-8:2

      بیژن از بشل شروع کرد، در شیر و خورشید ساری بود. معاون هلال احمر مازندران شد. در زلزله رودبار که شب زلزله آمد، نزدیکهای صبح همان شب به نجات مردم منجیل شتافته بود. هلال احمر رشت هنوز نرسیده بود که بیژن در حال کار بود. همانجا با رسیدن دکتر دستجردی، رییس هلال ایران به معاونت امداد و نجات هلال احمر کشور منصوب شد. و کاری کرد که امداد و نجات ایران پایه گذاری شد و یک چهره بین المللی در صلیب سرخ جهانی بود. او یک استاد و یک انسان بود. و بیژن فقط خودش بود، هنرش بود، استعدادش بود، روحیه خدمت و مردم دوستی او بود که او را یک چهره بین المللی کرد. غیر از خدا هیچ پارتی و واسطه ای در کارش نبود. بیژن خودش بود و خودش... بیژن واقعاً خودساخته بود. بیژن دفتری یک چهره ماندگار واقعی کشور بود. در قائمشهر یک خیابان را به نام بیژن دفتری بنامند کار پسندیده ای است. با بیژن در مکه هم همسفر بودم. بیژن یعنی کار و کار و کار. شرافت و دانش و پاکی و سلامت. معرفت و شعور و عمل. خدایش رحمت کند.

      • لیلا احمدی کمرپشتیپاسخ به این دیدگاه 2 0
       جمعه 15 آذر 1392-0:0

       بسیار متاسف و متأثر شدیم. مرد بزرگی بود.

       • بابک شمس ناتریپاسخ به این دیدگاه 3 0
        پنجشنبه 14 آذر 1392-0:0

        سلام

        استاد دفتری انسان بزرگی بود، افتخار این را داشتم در زمان مسوولیت ایشان مشغول به کار بودم، چندین جلسه و ماموریت نیز در معیت ایشان بودم، با احترامی که برای همه ی عزیزان تلاشگر در هلال احمر جمهوری اسلامی ایران قایلم، بعید می دانم دیگر هلال احمر مدیری توانمند، مجرب، متخصص و متعهد مانند مرحوم حاج دفتری به خود ببیند.

        خبر بدی بود که شنیدم، روحش شاد، هیچگاه از یاد نمی برم شبهایی که ایشان با توجه به داشتن مسوولیت ملی در برف و کولاک در پایگاههای امداد و نجات و در کنار امدادگران مستقر در کندوان می ماندند.

        ایکاش مدیران این مرد بزرگ را بعنوان یکی از الگوهای مدیریتی خود قرار دهند.

        روحت شاد و یادت گرامی باد استاد دفتری...

        • سعيد دفتريپاسخ به این دیدگاه 6 0
         پنجشنبه 14 آذر 1392-0:0

         با سلام و احترام و تعظيم :حاجي افسانه نبود واقعيتي ملموس از انسانيت و مرامي جاري در جريان زندگي بود كه به آرامي با تبسمي از روي محبت از كنار همه ما مي گذشت گاهي او را ميديدند و گاهي منكر همه آنچه پروردگار هستي به او اعطا كرده بود ميشدند چون توان پرواز و همتاي در خصلت هاي انساني و بشر دوستانه او را نداشتند چنگي بچگانه بر بال سيمرغ ميزدند بهر تقدير حاج بيژن رفت و خاطره او در بين همه امدادگر ان و همكاران صدوق سخت كوش و بي مدعايش ماند آنانكه خود امروز استادي در عرصه امداد ونجات هستند جادهها حاجي را ميشناسند از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب در تمام پايگاه هاي امداد ونجات كه حاجي بعنوان خانه خود و امدادگران را بعنوان برادران و فرزندان خود ميدانست او را به نيكي ميشناسند .ذهن آشفته من و غم از دست او بماند تا بعد از خاكسپاري شايد ناگفته هاي را مي بايست گفت.

         ارادتمند: سعيد دفتري 15/9/1392

         • پنجشنبه 14 آذر 1392-0:0

          به بیژن دفتری پدر امدادونجات ایران

          .........................

          دفتر عمر تو هر چند

          بسته شد لیک

          بعد از این نام ترا زمزمه خواهند نمود

          به بزرگی ،به شکوه

          جاده ها ،حادثه ها ،

          ای ابر مرد بزرگ امداد

          ...............

          شعر از : علی شهودی از امدادگران جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی

          • پنجشنبه 14 آذر 1392-0:0

           روحش شاد .

           ولی مازندنومه عزیز روستای بِشِل و استاد دفتری عزیز برای سوادکوهه!

           • ابوالحسن سلیمانی تپه سریپاسخ به این دیدگاه 2 0
            پنجشنبه 14 آذر 1392-0:0

            خدایش بیامرزد و در جوار رحمت خویش قرارش دهد.

            • غلط اندازپاسخ به این دیدگاه 1 0
             پنجشنبه 14 آذر 1392-0:0

             خدایش بیامرزد. ما تازه به رسم غلط اندازی برایش دعا کرده بودیم که خواست خدا در لقاء الله شدن ایشان بود. مراتب تسلیت به بازماندگان آنمرحوم تقدیم می شود و بقای عمر بازماندگان از خداوند منان را طالبم.


             ©2013 APG.ir