تعداد بازدید: 3787

توصیه به دیگران 1

چهارشنبه 27 آذر 1392-0:10

سفره تهران - شمال!

طنز/به‌نظر ما که اسم آزادراه تهران- شمال را رسما اعلام کنند «سفره تهران- شمال» و خلاص. اینطور هم که معلوم است سفره پربرکتی است و دلشان نمی‌آید زود جمعش کنند.


مازندنومه: «ایسنا» گزارش جالبی داده از آزادراه تهران- شمال که خلاصه‌اش این است: 36سال پیش این موضوع مطرح شده و 18سال پیش کلنگش دوباره به زمین خورده، در این مدت هشت‌وزیر آمده‌اند و رفته‌اند، که احتمالا هشت‌بار دیگر کلنگ به زمین زده‌اند، قبلا قرار بوده که بنیاد مستضعفان این پروژه را کار کند که تا الان عملا کاری نکرده و کار را تمام نکرده، بعد در دولت آقای احمدی‌نژاد کار را از بنیاد مستضعفان گرفته‌اند و داده‌اند به قرارگاه خاتم‌الانبیای سپاه پاسداران. چند وقت پیش هم وزارت راه دولت آقای روحانی گفت پروژه را کلا از بنیاد و سپاه گرفته‌ایم. ما اول فکر کردیم گرفتند بعد فهمیدیم ما را گرفته‌اند و شوخی کرده‌اند. چون چندروز پیش قرارگاه خاتم‌الانبیا رسما اعلام کرد: چی؟ ما از این پروژه کنار گذاشته نشده‌ایم و حالاحالاها هستیم.  از آن طرف بنیاد مستضعفان که دید اینطوری شده، گفت با توجه به اینکه خیلی زحمت کشیده، باید خسارتش پرداخت شود. خسارت چی را ما نمی‌دانیم اما می‌دانیم که باید پرداخت شود.  بنیاد مستضعفان می‌گوید تا حالا 810میلیاردتومان در آزادراه تهران - شمال هزینه کرده‌اند که اگر وزارت راه این مبلغ را بپردازد آنها از پروژه کنار می‌روند. البته گفتن ندارد که اول قرار بوده کل این آزادراه با 150میلیاردتومان و در هفت‌سال ساخته شود. این هم نتایج بحث:

- پیشنهاد می‌کنیم حالا که هر وزیر یک کلنگ می‌زند تعداد وزرا را بیشتر کنیم تا کلنگ بیشتری زده شود.
- ما می‌خواستیم پیشنهاد بدهیم کار را کلا از قرارگاه و بنیاد مستضعفان بگیرند، اما دیدیم چرا با این حرف کار دست خودمان بدهیم؟ برای همین امکان ندارد بگوییم. اگر هم شما شنیدی از قول من گفتند که ما گفتیم کار را از اینها بگیرند، مطمئن باشید کذب محض است. ممنون.

- به‌نظر ما که اسم آزادراه تهران- شمال را رسما اعلام کنند «سفره تهران- شمال» و خلاص. اینطور هم که معلوم است سفره پربرکتی است و دلشان نمی‌آید زود جمعش کنند.
- نسبت ما با سفره تهران- شمال چیست؟ بله. احسنت. ما «زیرسفره‌ای» هستیم. آخرش ما را می‌تکانند.
*پوریا عالمی-شرق


 • چهارشنبه 27 آذر 1392-10:22

  بالاخره یکی پیدا شد و در انتهای مطلبش ادای غلط انداز را در آورد.
  - غلط انداز پیشنهاداتش گل کرده و می خواهد برای راهگشایی اقدامات متهورانه ای را انجام دهد.
  - این پروژه آژادراه تهران شمال خیلی پروژه ای پول لازمی است و باید از طرف های خارجی در این پروژه حتما استفاده بشود.
  - از آنجا که چینی ها همیشه شکستنی هستند بهتر است از استیل های آمریکایی استفاده بشود. حتماً می فرمائید غلط انداز با نتایج مذاکرات ژنو 2 خود را هماهنگ کرده است. بله همینطور است وقتی نگاه می کنم می بینم صرف در این است که از آمریکایی ها بهره برداری بیشتری بشود تا شاید دل سنگشان به رحم آمده و دست از سر اموالمان بردارند و لطف کنند تحریم ها را ترک بدهند.
  - ای بابا غلط انداز تو هم که هنوز ساز خودت رو می زنی. سازمان تحریم ها که خیلی قبل ترک خورده و هنوز شما انتظار داری باید آمریکایی ها را بیاری داخل پروژه ترهان شمال تا این نظام دچار ترک بشود.
  - علی ایحال کار از محکم کاری عیب نمی کند. آمریکایی ها آدم های طمع کاری هستند اگر پایشان را توی یک پروژه نان و آب داری درگیر بکنیم دیگر تحریم کردن کشور برایشان صرف نمی کند و ولش می کنند.
  - اصلاً پیشنهاد غلط انداز این است که به آمریکایی ها پیشنهاد بدهیم که درست است که تولید سلاح های کشتار جمعی حرام است ولی تولید آن توسط تولید کننده ایرانی حرام است و برای شما که برای جهانخواری به آنها نیاز دارید لازم است. لذا بیایید و اینجا توی یک جایی که برایتان تعیین می کنیم تمام مراحل تحقیقاتی و صنعتی را برای تولید و غنی سازی تا هر درصدی که خودتان تمایل دارید توی خاک خودمان انجام بدهید و هیچگونه منعی هم در ورود و خروج محصولات آن وجود ندارد و فقط بالاغیرتا هوای ما رو هم داشته باشید و سوخت ما را هم با نرخ بین المللی تامین کنید. این بلوکه و ملوکه کردن رو هم ولش کنید دیگه.
  - می بینید راه حل های غلط انداز حرف ندارد و تحریم ها هم ترک های گنده ای می خورد که دیگر نمی شود آن را پینه بزنند.
  - در مورد آزاد راه حرف های زیادی دارم که حمل بر روده درازی می شود و برای حفظ آبرو و حیثیت از بیان آنها خودداری می کنم.


  ©2013 APG.ir