تعداد بازدید: 4205

توصیه به دیگران 5

يکشنبه 14 ارديبهشت 1393-16:13

تلنگری بر شورای شهر ساری

شورای شهر ساری، یک گام به پس

از اعضای شورای شهر ساری تقاضا داریم همانند گذشته روند تعاملی خود را با رسانه ها حفظ کنند، مگر این که در جلسات شان چیزهایی برای مخفی کردن از مردم داشته باشند و شهروندان نامحرم تلقی شوند!


 

مازندنومه؛ سرویس اجتماعی، کلثوم فلاحی: جلسات شورای شهر ساری در دوره سوم را به جرات می‌توان یکی از منظم‌ترین جلسات برشمرد که به صورت هفتگی و مداوم با حضور حداقل 30 خبرنگار برگزار می‌شد.

دوستان و همکاران ما در شهرهای اطراف، باور نمی‌کردند که شورای شهر ساری تا این اندازه با خبرنگاران تعامل دارد، چون جلسات شورای سایر شهرهای استان در خفا و پستو برگزار می‌شد و همکاران ما به جلسات علنی شورا دعوت نمی شدند تا بدانند نمایندگان مردم در پارلمان محلی، به چه کاری مشغول هستند و جلسات و نشست‌های آنها چگونه می‌گذرد.

در این تعامل دوسویه اعضای شورا تعداد زیادی تریبون در اختیار داشتند و از طرف دیگر مردم شهر از هر آنچه در جلسات شورای شهر ساری می گذشت، باخبر می شدند.

این ارتباط و تعامل مایه مباهات بود، تا اینکه دو نماینده مردم ساری در مجلس، روزی میهمان جلسه علنی شورای شهر شدند و از آن به بعد نمی‌دانم قدم آنها بود یا چیز دیگر، اعلام شد که از این پس جلسات شورای شهر ساری به صورت یک هفته در میان، علنی است و خبرنگاران می‌توانند حضور یابند.

همین منوال ادامه داشت و شورای چهارم هم شروع شد و رسیدیم به حدود یک ماه آخر سال گذشته که اعلام کردند چون جلسات مربوط به بررسی بودجه و این مسائل است، بار خبری چندانی ندارد و از حضور خبرنگاران عذر خواستند.

ما هم که به تعامل شورا با خبرنگاران، اعتماد و اعتقاد داشتیم، مسئله را همین اندازه ساده انگاشتیم و صبر کردیم تا به جلسات پرخبر شورا، دعوت شویم.

روند دعوت نشدن خبرنگاران به جلسه علنی شورای شهر ساری تا هفته گذشته یعنی حدود 2 ماه، ادامه پیدا کرد، کم کم پیگیر این وقفه طولانی شدیم تا اینکه خبرنگاران تنها هفته قبل به جلسه شورا با سردار باقرزاده دعوت شدند.

ظهر امروز هم پیامکی حاوی برگزار نشدن جلسه علنی شورای شهر ساری از روابط‌عمومی شورا به خبرنگارها رسید، اما شامگاه مطلع شدیم که جلسه شورای شهر ساری برگزار شده و استاندار مازندران هم میهمان ویژه این نشست بوده است.

رفتار این چنینی شورا را نمی‌پذیریم و اگر تاکنون صدایی از رسانه‌ای برنخاسته است به خاطر سابقه خوش شورای شهر ساری در گذشته است.

نمی‌پسندیم که استاندار مازندران در جلسه‌ای حضور یابد اما جای رسانه تنگ باشد.

قبول نمی‌کنیم در سرما و گرما، جلسات شورای شهر ساری را پوشش دهیم اما در جلسات مهم، جایی برای ما نباشد.

از این پس روی سخنم با استاندار مازندران است. آقای ربیع فلاح بداند که مدت‌هاست به جلسات مهمی که دارند، دعوت نمی‌شویم، نمی‌دانیم علت فرار از رسانه چیست، اما باور کنید جز برخی رسانه های معدود که باندی عمل می کنند، ما خبرنگارها تاکنون هیزم تری به کسی نفروخته‌ایم.

استاندار مازندران به این نکته توجه کند که حضور رسانه، هیچ ضرری برای پیشبرد اهداف دولت و نماینده دولت در استان ندارد. هدف ما کمک به روند توسعه استان است و نمی‌پذیریم که جای رسانه هر روز تنگ‌تر از دیروز باشد.

تابه حال به خاطر خدشه وارد نشدن به فعالیت‌های استاندار و درگیر نشدن ذهن آقای فلاح با مسائلی از این دست، از بیان این مشکل در رسانه‌ خودداری کردیم، اکنون هم هیچ درخواستی نداریم، مگر پس گرفتن جای از دست رفته رسانه ها در جلسات.

از اعضای شورای شهر ساری هم تقاضا داریم همانند گذشته روند تعاملی خود را با رسانه ها حفظ کنند، مگر این که در جلسات شان چیزهایی برای مخفی کردن از مردم داشته باشند و شهروندان نامحرم تلقی شوند.

 


 • چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393-10:22

  سلام- خانم فلاحی بیکارید که وقتتونو برای شوراهای تازه به دوران رسیده این دوره میذارید- همونهایی که روزی خودشنو با مردم می دیدند اما امروز فرسنگها از مردم فاصله گرفتند اگر هم می بینی دیگه جلسه رو علنی نمی کنند به این دلیله که حرفی برای گفتن ندارن- برنامه ای برای شهر نمی بینن- تعدادی شون به فکر مجلسن - تعدادی فقط لباسهای رنگارنگ و گوشی های مختلف تو دستشون می گیرن و یواشکی و تو خفا هدایا به تعدادی از خبرنگارا میدن حالا اینکه انتخاب این تعداد رو چه اصلی بوده خدا می داند و عضو شورا- دیگری هم فقط ادای آدمهای خوب را در می آورد-و جالبتر اینکه هر کدام بر همدیگر پیشی می گیرن و انتظار می کشند که شهردار چه وقت و زمانی با آنها همراه می شود تا از این طریق مردم آنها را ببینند-برای رای که به افرادی دادم که اکنون بر کرسی شورا تکیه زدند متاسفم -یاد شورای گذشته بخیر

  • سه شنبه 16 ارديبهشت 1393-7:48

   رییس شورا عوض شود شاید تغییر کند.دکتر باقری خیلی محافظه کار است.ریاست شورا برازنده نقیبی است

   • سه شنبه 16 ارديبهشت 1393-10:53

    نقیبی حتما
    ...
    نقیبی ... رو الگوی خود می داند
    اما تفاوتشان از زمین تا اسمان است
    او خانه نشین شده بخاطر جریان و حزبی که برایش اهمیت دارد اما
    نقیبی چطور؟
    ...
    نقیبی و چندتا علامت سوال؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393-16:32

    شورای سوم در شهر ساری دیگر تکرار نخواهد شد .از ریش سفیدانی که پر از تجربه ،صداقت ،مردم دوستی و مردم داری بودند ،از افراد تحصلیکرده و باسوادی که در کنار هم در عین اختلاف ،اخلاق حاکم بود چون بزرگان را در کنار داشتند .با اعتماد به روابط عمومی و تلاشگران رسانه ایی همه در کنار هم تجربه ،تحصیل ،جوانی و پیری ،ارتباطات و اطلاع رسانی ،مردم و مردم داری دست به دست داد تا شورایی بی نظیر در مازندران رقم خورد . این شورا ،شورای غرور است ،نه تجربه نه ارتباط نه اطلاع و آگاهی ونه مردم و مردم داری ،این شورا موفق نخواهد شد .حیف که مو فقیت و محبوبیت عبوری شهردار ساری در بین شهروندان ،پوششی بر ناتوانی شورا ست ،رییس شورا همتی کن ،از این لاک غرور اعضا را بیرون بیار

    • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393-16:11

     سالهاست که جایگاه رسانه رو نادیده میگیرند وبا ادبیات توهین وتخریب پیش میرند

     • همکار رسانه ای پاسخ به این دیدگاه 1 1
      دوشنبه 15 ارديبهشت 1393-11:53

      هر وقت اعضای شورا با هم به تفاهم رسیدن و با خودشون کنار اومدن جلسه شورا علنی میشه

      • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393-11:9

       اعضای شورا شهر هنوز به جایگاه خود و ماموریتی که دارند آشنا نیستند ؟!...در نشست اعضای شورا و شهردار با مهمانان آستراخان روسیه در شهرداری ،گویا این آقایان دوست داشتند که سخنرانی کنند که نکردند .؟!ولی در حین نشست ناگاه دو عضو شورا ...بدون اجازه از رییس جلسه و یا عذر خواهی قصد ترک کردن جلسه را داشتند که باعث تعجب همگان شد ؟!!!!!دم رییس شورا گرم که اونا را سر جاشون نشوند گفت : بشنید جلسه رسمی است . ای ول !...!یه مهمان خارجی دعوت شده ، اونوقت آقا کجا را ترجیح داده خدا داند ؟جالب تر اینکه کفیل شهرداری آستراخان با تعجب عکس العمل نشون داده بود فکر جلسه تموم شد ؟!!!!!!!!!!!چرا خبرنگاران اینها را انمی نویسند تا آنها یاد بگیرند جلسه محترم است .

       • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393-9:42

        درود
        شورای شهر ساری به به در عجبم دوستانمون چه می کنند؟!!!
        اقایان کوروش یوسفی و رضا پیوندی ونقیبی ومدینه وسردار دنبال کرسی مجلس هستندومجلس ختمی رو جا نمی گذارند ودر پی تخریب
        نمایندگان ساری ومشغول یارکشی هستند بخواست خدا
        حتما این اصلی ترین کارشونه موفق هم می شوند
        اقامیری که فقط دوست دارد سخنانش تیتر روزنامه بشیر بشود؟!!و یکی از نمایندگان رو در همه جا اجنبی بخواند خودش رو اصلاح طلب می داند وعکس روحانی رو سر در ستاد نصب میکرده و اما در عمل وصل به جریان دیگه و ادامه ماجرا...
        یه روز عاشق حجازی بوده
        اما الان خودش روکاشف عبوری می داند چون الان منفعت اینجاس
        مردم میفهمند
        عید ی ... رو گرفتند وسایر...
        برای شهردار عیدی بیست میلیونی تصویب کردند دم شهردار گرم به کارگران بخشید!!!!
        برج ... که از کجا وکدوم سازمان میاد راز بماند
        علی ذلیکانی که فقط داد می زند
        13 نفرند وهر کدوم طناب رو بسویی می کشند
        یه وقت خانوم فلاحی وقت کردی پیششون بنشین فقط وفقط دارند همدیگه رو تخریب می کنند
        در سطح جهانی و مدیریت کلان شهری وکشوری و... سخنرانی میکنند اما عملکرد منفی بینهایت!!
        چراکه حرف از عمل کم میکنه
        اصلا به ما چه مربوط
        بگذریم
        اگر صادقی تایید کنه!!!!
        بدرود

        • بچه خوشتیپپاسخ به این دیدگاه 1 4
         دوشنبه 15 ارديبهشت 1393-9:34

         باندی تر از مازندنومه؟؟؟؟؟؟؟؟

         • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393-8:8

          سناتورشوراها كيادهي ميادتمام خبرنگاران درتمام جلسات شورا هستند آنكه حساب پاك هست......
          چطورميشه اصل مصوبه شوراي شهر قبل ازرسيدن به شهرداري وفرمانداري درچند نوبت سر از رسانه ها درمياد؟؟!!
          خودشان مصوبه ميكنندوخودشان مصوبه را به سايتها ميدهندمگر نه اين است خرد جمعي راقبول ندارندو منيت مطرح هست

          • زیر ابرو و چشمپاسخ به این دیدگاه 7 1
           دوشنبه 15 ارديبهشت 1393-7:34

           برای هدفی کوچک دستاوردی بزرگ را از دست ندهیم .تاوان اشتباه یک خبرنگار کورکردن چشم مردم نیست . خبرنگاران چشم مردمند .

           • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393-7:32

            در شوراي گذشته مير صالح و بهروش و دامادي بودند كه ديگر در تاريخ ساري تكرار نشدنيست

            • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393-7:24

             جلسات علني شورا درحضورخبرنگاران است.
             شورا منتخبان مردمندوبايد امورشهربه مردم اطلاع رساني شوندوشوراييان بايد خوشحال باشند تاخبرنگاران محترم اين كار رابرايشان ميكنند.
             اما يك اماي بزرگ ؟!
             اين است كه تعدادبسياركمي از اهالي رسانه بعدجلسه وحتي درحين جلسه ازبرخي شوراييان ميخواهند مطلب عنوان شده را رپرتاژ يا خبرسازي كنند كه .....تنش زاست

             • یه شهروند دیگه پاسخ به این دیدگاه 4 0
              دوشنبه 15 ارديبهشت 1393-1:8

              از رفتار شورا و استاندار خیلی بهم برخورد ،اه اه اه اه اه اه

              • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393-1:6

               عزیزان شورا ، شما که با رای شهروندان به صندلی های قهوه ایی شورا تکیه زدید؟ و خیلی ها تون از هم اکنون به صندلی های سبز مجلس فکر میکند ؟ وقتی در مکانی که با قسم به مردم به آن وارد شدید ؟!!!!!و مدیدیت ارشد استان مهمان شماست ولی من شهروند از آن مطلع نباشم ، این توهین نه به خبرنگار که توهین به شهروندان است ،آقای استاندار خدمت به مردم دولا دولا ؟ سرت را بیار بالا ،رسانه که دشمن نیست ! اگر مدیر باشی نیمه پر رسانه رو می بینی ،ارتیاط شما با مردم فقط ازطریق رسانه است !

               • دوشنبه 15 ارديبهشت 1393-1:1

                خانم فلاحی ،در شورا که چند عضو قدیمی هستند .آنها که تجربه داشتند ، تعامل با رسانه را لمس کرده و موفقیت ها را بچشم دیدند ، رییس شورا هم از قدیمی هاست !
                بهتر است از همین ها بپرسید !اینا که جدید اومدند هنوز خودشونو باور نکردند !چه رسد به رسانه !مسئله بعدی استاندار گفت اونقدر استان کار داره که به رسانه نمیتوتنم فکر کنم اونوقت اون رسانه را میاره در شورا ؟


                ©2013 APG.ir