تعداد بازدید: 2991

توصیه به دیگران 1

چهارشنبه 7 مرداد 1394-0:28

نماینده بابل:

حجم بالای واردات در زیاده خواهی برخی واسطه ها ریشه دارد

حسین نیازآذری: دولت باید در راستای حمایت از تولید ملی خرید تضمینی و یارانه تولید را جدی بگیرد تا اقتصاد کشاورزی به صرفه باشد .


مازندنومه، سرویس اقتصادی: حسین نیازآذری -نماینده بابل و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی- در برنامه گفتگوی ویژه خبری سه شنبه شب شبکه دوم سیما، از تولید ملی برنج در مقابل واردات بی رویه دفاع کرد.

وی با انتقاد از واردات بی رویه برنج آن را نافی اقتصاد مقاومتی در توجه به توسعه درون زای ملی خواند و گفت: اولویت کشور در تنظیم بازار باید معطوف به حفظ تولید ملی و حمایت از کشاورزان و نه سوق پیداکردن به سمت واردات باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره توانایی کشاورزان مازندرانی و گیلانی در تامین برنج مورد نیاز کشور خاطرنشان کرد: دستگاه های دولتی، نهادهای کارگری و مراکز نظامی و آحاد مختلف مردم در راستای حمایت از تولید ملی برنج ایرانی استفاده کنند.

وی با تاکید بر کیفیت مرغوب برنج ایرانی خاطر نشان ساخت: دولت باید در راستای حمایت از تولید ملی خرید تضمینی و یارانه تولید را جدی بگیرد تا اقتصاد کشاورزی به صرفه باشد و کشاورزان با میل رغبت در عرصه تولید بمانند و زمین های خود را تغییر کاربری ندهند.

نیازآذری حجم بالای واردات را ناشی از زیاده خواهی برخی واسطه ها خواند و تاکید کرد: تولید داخلی نباید به خاطر برخی حاشیه ها و حساسیت ها ضربه بخورد و وزارت جهاد کشاورزی در راستای قانون انتزاع تنظیم بازار، باید وضعیت برنج داخلی را سامان دهد.

عضومجمع نمایندگان مازندران در خانه ملت با تشکر از کشاورزان آنان را سرباز خط مقدم اقتصاد مقاومتی خواند و از مساعی متعهدانه آنان در سال زارعی 94 قدردانی کرد.


 • شنبه 10 مرداد 1394-4:46

  به آقای سرافراز منعکس شد که منبعد آقای شهروند به عنوان نماینده کشاورزان مازندران در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه 2حضور یابد.
  واقعا"برای شما که خودتان هیچید متاسفم

  • پنجشنبه 8 مرداد 1394-19:41

   ...
   این جاست که رویارویی یه اصفهانی و یه مازندرانی جلوه گری می کرد.
   در طول صحبت چندین بار مجری به آقای نیازآذر در پاسخ درست به سوال بر اساس پرسش مطروحه تذکر دادند. که جای بسی تاسف داشت.
   و اون اصفهانی وارد کننده برنج نامرغوب و وارداتی طوری با زیرکی حرف زد که خود را محق نشان داد.

   • معترض به روند مازند نومهپاسخ به این دیدگاه 1 0
    شنبه 10 مرداد 1394-9:4

    مازند نومه سانسورچی
    مگه نظر حاوی توهین بوده که حذف کردید!


   ©2013 APG.ir