تعداد بازدید: 1863

توصیه به دیگران 1

يکشنبه 28 آبان 1385-0:0

"محمدي"به آمريکا رفت

منوچهر محمدی دانشجوی ناراضی ایرانی و از زندانیان نا آرامی های 18 تیر 1378 کوی دانشگاه تهران به تازگی موفق شده پس از خروج از ایران به آمریکا سفر کند تا فعالیت های سیاسی خود را از این کشور ادامه دهد.اين دانشجوي آملي در گفتگو با بی بی سی فارسی به تشریح نحوه خروج خود از ایران و برنامه های سیاسی خود پرداخت.

 محمدی با استفاده از فرصت مرخصی از زندان برای حضور در مراسم خاکسپاری برادرش اکبر محمدی که او هم یکی از متهمان حضور در ناآرامی های دانشجویی 18 تیر بود، از ایران خارج و به کردستان عراق سفر کرد. اکبر محمدی در ماه ژوئيه پس از چند روز اعتصاب غذا در زندان اوين در گذشت اما نحوه مرگ وی به علت دفن فوری و شبانه جسد او توسط مقام های جمهوری اسلامی همچنان در پرده ای از ابهام است.
منوچهر محمدی از کردستان عراق به ترکیه رفت تا روادید سفر خود به آمریکا را از سفارت این کشور در آنکارا دریافت کند.
اما پلیس ترکیه وی را به خاطر حضور غیرقانونی در این کشور به مدت 11 روز بازداشت می کند و سپس به عراق بازمی گرداند.
او پس از بازگشت به عراق، با کمک سفارت آمریکا در این کشور به آلمان منتقل شده و از آنجا به آمریکا سفر کرده است. 
محمدی می گوید قصد دارد در دوران اقامت در آمریکا با رایزنی با گروه های مختلف سیاسی مخالف جمهوری اسلامی، امکان حرکت هماهنگ آنها را در راستای گسترش مردم سالاری و حقوق بشر در ایران هموار کند.
منوچهر محمدی خواستار برگزاری همه پرسی برای تعیین حکومت دلخواه مردم ایران است و می گوید با حمله نظامی برای براندازی حکومت جمهوری اسلامی مخالف است.
در این حال او خواستار حمایت سایر کشورها از حرکت آزادی خواهانه مردم ایران است.
آقای محمدی همچنین با انتقاد از دولت های اروپایی به خاطر ترجیح منافع اقتصادی خود به وضع حقوق بشر در ایران، از آمریکا خواست علاوه بر حمایت کلامی به صورت عملی هم از حرکت آزادی خواهانه مردم کشورش پشتیبانی کند.(bbc)


 • عباسحسیننژادپاسخ به این دیدگاه 0 0
  دوشنبه 29 آبان 1385-0:0

  شرمنده ولي الكي الكي اين منوچهر محمدي كه از پس بالا كشيدن دماغ خودش بر نمي‌آمد بزرگ كرده‌ايد ها!

  • دوشنبه 29 آبان 1385-0:0

   دمش گرم خوب وشون حال ره بیته


   ©2013 APG.ir