تعداد بازدید: 2393

توصیه به دیگران 1

شنبه 30 دی 1385-0:0

املت آناناس!

در مازندران گوجه فرنگي از آناناس گران‌تر شد.


 قيمت حدود 3 هزار توماني گوجه فرنگي در بازار مازندران،اين روزها گوجه فرنگي را گران قيمت‌ترين صيفي‌جات استان كرده است و نگراني مردم را به دنبال دارد.

گوجه فرنگي به عنوان يكي از محصولات كشاورزي است كه نياز اوليه مردم را تأمين مي‌كند و مازندران نيز در توليد اين محصول از استان‌هاي پيشتاز در كشور است.


در مقابل قيمت فوق العاده بالاي گوجه فرنگي اين روزها ميوه‌هايي نظير موز،كيوي و آناناس با قيمت پايين‌تري نسبت به روزهاي گذشته در استان عرضه مي‌شود و از گوجه فرنگي ارزان تر است
يكي از بازنشستگان اين استان كه در حال خريد در بازار نرگسيه شهرستان ساري بود با گلايه شديد از گراني هاي اخير به ويژه اقلام مورد نياز فراوان مردم از جمله نان و برخي صيفي جات گفت: حقوق بازنشستگي من ماهانه 150 هزار تومان است و در تأمين نيازهاي اوليه براي حداقل يك زندگي ساده با مشكلات فراواني روبه‌رو هستم.


وي كه به گفته خودش يك فرزند دانشجو دانشگاه آزاد نيز دارد اظهار داشت: تهيه گوجه فرنگي كيلويي حدود 3 هزار تومان برايمان بسيار سخت است و دولت بايد سياست‌هاي حمايتي خود را از اقشار آسيب پذير بيشتر كند .


يك كشاورز مازندراني نيز در همين ارتباط  گفـت: در زمان توليد اين محصول، گوجه فرنگي را به اصرار كيلويي 50 تومان از ما خريداري مي‌كنند در حالي كه در اين روزها براي يك كيلو گوجه فرنگي 2هزار و 800 تومان بايد پول بدهيم.


وي با بيان گلايه فراوان از زبان خود و همه كشاورزان مازندران از مسئولان خواست بر بازار نظارت بيشتري كنند تا دست دلالان و واسطه گران از اين بازار قطع شود.
اين كشاورز ادامه داد: خريد و فروش فلفل دلمه‌اي نيز با قيمت 2 هزار و 500 تومان تعجب همه را بر انگيخته است.


صاحب يكي از رستوران‌هاي مازندران نيز با ابراز نگراني از گراني‌هاي اخير گفت: در اين ماه كه زمان ورود حجاج خانه خدا به زادگاه خودشان بود بسياري از اين وليمه‌ها به دليل گراني‌‌هاي اقلام مواد غذايي در رستوران‌ها برگزار نشد به طوري كه قيمت گوجه فرنگي و بسياري از ميوه‌هاي ديگر، بهاي غذا‌ها را افزايش داده است.(farsnews)    ©2013 APG.ir