تعداد بازدید: 4282

توصیه به دیگران 3

شنبه 25 دی 1395-9:2

حاشیه های جشن هفتم نیما در نوشهر

دردسرهای یک جشن

در بسته مازندنومه به حواشی هفتمین شب نشان نیما می پردازیم. ابتدا از واکنش مسئولان نوشهری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با خبر می شویم، سپس به بیانیه موسسه مردم نهاد نیما اشاره و در پایان نیز یک یادداشت تقدیم مخاطبان می کنیم. این گزارش را بخوانید.


 مازندنومه، سرویس فرهنگی و هنری: هفتمین شب ملی نشان نیما یوشیج -شاعر پرآوازه ایران و پدر شعر نو- شامگاه پنجشنبه 16 دی ماه با حضور هنرمندان و ادب دوستان ایران در سالن بندر نوشهر برگزار شد.

در این همایش حسین علیزاده، محمود دولت‌آبادی، هادی مرزبان، خسرو سینایی و شمس لنگرودی  تجلیل شدند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری مازندران، نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، فرماندار نوشهر و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی نیز در این آیین حضور داشتند.

فردای مراسم، امام جمعه نوشهر انتقاد به جشن را کلید زد و از شهرداری و شورا به خاطر کمک مالی به مراسم(که بعدا" این کمک مالی تکذیب شد) و البته برگزارکنندگان آن واکنش نشان داد.

حجت الاسلام محمود مشایخ 17 دی ماه گفت: «زن معلوم الحال، مرد معلوم الحال، سابقه و اندیشه شان در داخل و خارج از استان مشخص، روی سن می آیند و آن خلاف شع بین را انجام می دهند. چه قدر تلفن به من زدند، چه قدر مراجعه به من کردند، اقای شورا شهر، اعضای شورای شهر، کجای کار هستید؟ چرا رواج بی عفتی در شهر؟ چرا دل مومنین شهر را به درد می آورید؟ آیا شب نیما مصوب جلسه فرهنگ عمومیه؟ دنبال کنسرت بروید فقرای شهر شما سیر می شوند؟...»

امام جمعه نوشهر با بیان اینکه از این برنامه و شنیدن اتفاقاتی که در این برنامه روی داد رنج بسیار بردم، اظهار کرد: سال نخست برگزاری این همایش نبود، بنابراین نشان می داد برگزارکنندگان از تجربه زیادی برخوردار بودند اما این داستان ها بارها تکرار شده است.

حجت الاسلام مشایخ گفت: این برنامه و این میزان هزینه چه نفع و سودی برای این شهر دارد و موسسه نیما در چه جایگاهی از برنامه های شهرستانی و استانی قرار دارد که این گونه برنامه ها را بدون نظارت برگزار می کند؟

*موضوع چه بود؟

به گفته آنانی که در نشان نیمای هفتم حضور داشتند، جشن امسال از نظر میزان استقبال، کنداکتور، ریتم، نظم و محتوا از سال های گذشته پربارتر و بهتر و البته به همان اندازه حاشیه ها نیز افزون تر بود.

«خلاف بین» ای که امام جمعه محترم نوشهر به آن اشاره داشت مربوط به روی سن آمدن محمود دولت آبادی -نویسنده شهیر ایرانی- و دست دادن او با مجری برنامه -رویا نونهالی- بود؛ حرکتی پیش بینی نشده که باعث غافلگیری حاضران و برگزارکنندگان مراسم هم شد.

*واکنش ها علیه مراسم، فاز تازه ای پیدا کرد

پس از موضع گیری امام جمعه نوشهر، ابتدا مسئولان شهری و سپس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به این مراسم واکنش نشان دادند.

شهردار نوشهر در توضیح سیل انتقادات به وی و شورای شهر در باره برنامه شب نشان نیما گفت: این برنامه توسط دستگاه‌های متولی مجوز داده شد و شهرداری نیز در این برنامه تنها به عنوان یک مدعو حضور داشت و هیچ دخل و تصرفی در نحوه اجرای برنامه نداشت.

شهردار نوشهر -فرهاد بني شيخ الاسلامي- بیانیه ای هم صادر کرد که لحن آن بیشتر به بیانیه برخی گروه های خاص سیاسی مشابهت داشت و در بخشی از آن ضمن محکوم کردن مراسم نیما، آمده: «در هفته اخير در غالب يك برنامه تحت عنوان شب نشان نيما كه قرار بود اين فرهنگ پاس داشته شود، متاسفانه شاهد هنجار شكني بوديم كه موجب تالم خاطر مومنين و متدينين و خانواده معظم شهدا و روحانيت معظم شده بود كه برخود فرض مي دانم ضمن ابراز انزجار از اين عمل قبيح با همه شهروندان و جامعه ديني عهدي ديگر ببنديم كه با هر گونه هنجار شكني و اقدام خلاف شرع مقدس در شهر مقابله جدي داشته باشيم و در راه اعتلاي فرهنگ ديني و اسلامي تحت زعامت ولي فقيه حضرت امام خامنه اي كوشا باشيم.»

شورای شهر نوشهر نیز در بیانیه خود خبر داد که شایعه پرداخت کمک 61 میلیون تومانی به این جشن کذب است و اولویت شورا در این شهر مسایل عمرانی و آموزشی و بهداشتی است، نه امور فرهنگی!در ادامه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران هم که مجوز صفر تا صد جشن را صادر کرده بود و مدیرکل و برخی مسئولان و کارمندان آن نیز در مراسم حضور داشتند، بیانیه ای صادر کرد و در مقام مدعی العموم در ردیف منتقدان و معترضان مراسم قرار گرفت و تازه قصد برخورد را نیز دارد!

در متن این بیانیه ابتدا توضیح واضحات داده اند که جشن نیما، توسط بخش خصوصی اجرا شده تا مبادا پای ارشادیون به این ماجرا کشیده شود. سپس نوشته اند: «دوره‌ی هفتم «همایش شب نشان نیما» همچون شش دوره‌ی گذشته‌ی آن در سال‌های پیشین، از ساختاری کاملاً غیردولتی برخوردار بوده و برگزارکنندگان، اقدام به طی تشریفات اداری و اخذ مجوز رسمی از اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و سایر دستگاه‌های ذیربط نمودند.

لیکن متأسفانه برخی اقدامات صورت‌گرفته در برنامه‌ی اجرا شده، فراتر از مجوز صادره و خارج از موارد مورد تعهد مؤسسه مذکور بوده است که این اداره‌کل، اقدامات مقتضی را در این خصوص، در دستور کار قرار داده است.

دعوت از میهمانانی خارج از لیست اعلام شده و بی‌توجهی به مجوز صادره از سوی مؤسسه برگزارکننده، در کمال تأسف منجر به بروز فضایی مغایر با چارچوب‌های فرهنگی در همایش مورد اشاره گردید که اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، پس از بررسی تمامی ابعاد و پیگیری دقیق موضوع، برخوردهای قانونی لازم را با مؤسسه مردم‌نهاد نیمایوشیج نوشهر به‌عنوان برگزارکننده‌ی این برنامه انجام خواهد داد.»

از قرار همه پشت یک موسسه غیردولتی که 7 سال پیاپی است مراسمی بزرگ را در مازندران اجرا می کند، خالی کرده اند.  آن هم به خاطر موضوعی که ناخواسته پیش آمد و جزء برنامه های بانیان جشن نبود.

*موسسه نیما بیانیه صادر کرد

در پی واکنش های چند روز اخیر، موسسه مردم نهاد نیما یوشیج پیرامون هفتمین آیین ملی شب نشان نیما بیانیه ای صادر کرد.

در ابتدای بیانیه ضمن اشاره به آیه 10 سوره المزمل: «و بر آنچه می گویند شکیبایى کن و از آنان به نیکویى دورى کن» در 9 بند توضیحاتی ارائه شده است. متن کامل بیانیه بدین شرح است:

1- همایش شب نشان نیما بصورت سالانه، یک شب در سال با حضور هنرمندان، فرهیختگان، مدیران شهرستانی، استانی و ملی از سوی موسسه مردم نهاد فرهنگی هنری نیما یوشیج در شهرستان نوشهر برگزار گردیده و هفتمین دوره آن در روز پنج شنبه مورخ 16 دی ماه در سالن اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران- نوشهر برگزار شد.

2- تمامی ریز برنامه ها و هنرمندان شاخص ملی(5نفر) که نشان نیما دریافت نموده و هنرمندان استانی که مورد تقدیر قرار گرفته به همراه سایر برنامه های فرهنگی، طی یک تقاضا از سوی موسسه به شماره 56-95 مورخ 2/9/95 و نامه شماره 1431/27 مورخ 24/7/95 اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ارسال و آن اداره کل با نامه شماره15122/17 مورخ 27/7/95 مجوز اجرای برنامه را صادر نموده و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر به عنوان متولی و دستگاه ناظر بر فعالیت های فرهنگی و هنری شهرستان، طی نامه شماره 1460/27 مورخ 8/8/95 مجوز اجرای هفتمین شب نشان نیما را به اینجانب ابلاغ نمودند.

در چند روز اخیر یک بیانیه کذایی با زیرنویس روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران صادر گردیده، که از همین جا به صورت رسمی اعلام نموده که این بیانیه، کذب و خلاف واقع بوده و خواستار ورود دستگاه قضایی و امنیتی برای روشن شدن موضوع و تنویر افکار عمومی می باشیم. البته اسناد و مدارک مستدل، محضر مسوولین محترم تقدیم گردیده است.

تمامی ریزبرنامه ها با مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران و ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر تنظیم گشته و حتی شب قبل از مراسم، مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی قصد دیدار با مهمانان را داشته که میسر نشد. درضمن از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، بارها درخواست شده که با مهمانان اصلی همایش(اساتید: محمود دولت آبادی، حسین علیزاده، شمس لنگرودی، هادی مرزبان و خسرو سینایی) صحبت نموده و شرایط حضورشان را در همایش نیما در شهرستان نور که در صبح همان روز برگزار گردیده، فراهم نماییم که پس از طرح مسئله، با مخالفت هنرمندان مذکور مواجه شده شد.

3- در مورد بیت المال و اکاذیب مطروحه، نامه رسمی شورای اسلامی و شهرداری نوشهر، مبین حقایق می باشد.

4- در مورد حضور خانم فاطمه معتمدآریا: ایشان به همراه آقایان علی بوستان(موزیسین) و سهراب سلیمی(پیشکسوت تئاتر) از همراهان استاد حسین علیزاده بودند. در شب نشان نیما هیچ تقدیری از ایشان صورت نپذیرفت. فیلم مراسم و گواهی مخاطبان، مبین صحت این موضوع می باشد.

5- اعضای برگزارکننده شب نشان نیما، خود از خانواده جانباز و ایثارگر بوده که حفظ آرمان های اسلام و نظام از دغدغه های اصلی آنها بشمار می آید و این مهم را سالانه در آیین ملی شب نشان نیما با تقدیر از جانبازان هشت سال دفاع مقدس ثابت نموده اند.(تجلیل از جانبازان سرافرازی چون شهیدان زنده سردار علی اعظم کابلی، غلامعلی کیا و فریدون محمدجانپور و ... در همین آیین شب نشان نیما صورت پذیرفته است)  بارها اعلام نمودیم شب نشان نیما، شب احترام به معرفت، اندیشه، هنر و ادب ایرانی و اسلامی است ولاغیر.  این شب نشان نیما، هر ساله جهت پاسداشت معلم هنر و اندیشه نوین ایران زمین، نیما یوشیج، در چهارچوب موازین قانونی و اسلامی برگزار خواهد گردید، حتی در یک جمع خصوصی و در منزل شخصی یکی از اعضای هیات مدیره.

6- اما درباره انجام اشتباه سهوی در دست دادن استاد محمود دولت آبادی با یک خانم بر روی صحنه. برای شناختن محمود دولت آبادی می توان به کتابفروشی های شهر مراجعه نموده و با خواندن آثاری که در تیراژهای بالا در نظام جمهوری اسلامی ایران در همه این سال ها چاپ شده و در اختیار مخاطبان قرار گرفته، به هنر ایشان پی برد. ایشان از دسته ادیبانی است که مقام معظم رهبری هم آثارشان را مطالعه نموده و در مورد آثارشان نظر ارائه نموده اند. ایشان بر روی صحنه کار خلاف شرع اسلامی و عرف موجود انجام داده و این روزها مورد اتهام می باشند. طبق قانون، محاکم قضایی و سایر دستگاههای ذیربط می توانند ایشان را احضار نموده و برخورد قانونی را اعمال نمایند. اعضای هیات مدیره بنیاد نیما یوشیج، همگی تابع دین اسلام و قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران می باشند.  

7-  مخاطبان این مراسم در کنار هنرمندان و فرهیختگان محترم، فرماندار نوشهر و کلاردشت، نماینده محترم مردم، مدیرکل سیاسی استانداری مازندران، اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری نوشهر، برخی از مدیران شهرستانی و استانی دیگر، کارکنان برخی از ادارات شهرستان بوده و مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشهر تا پایان همایش در آن حضور داشته و می توانند بصورت صادقانه، نقطه نظرات خود را پیرامون روند اجرای همایش بیان نموده و در صورت وجود ایرادی خلاف مجوز صادره و عرف رایج در طول چهار ساعت از اجرای برنامه می توانستند برنامه را ترک نموده و یا در همان لحظه برخورد قانونی را اعمال نمایند.

8- امام جمعه محترم (که اعضای هیات مدیره موسسه مردم نهاد نیما یوشیج ارادت ویژه به ایشان داشته و در طول سالیان اخیر، حداقل سالی یک مرتبه جهت همفکری و مشورت محضرشان حضور می یافتند) فرمودند برای اجرای برنامه های فرهنگی باید از شورای فرهنگ عمومی مجوز بگیریم. این آیین، هفت سال پیاپی در حال برگزاری می باشد و اگر قانون بر این منوال می باشد با کمال افتخار درخواست برگزاری هشتمین شب نشان نیما را به شورای فرهنگ عمومی تقدیم خواهیم کرد. اما یک پرسش بنیادین وجود دارد: اگر این یک قانون است چرا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در طول این هفت سال تخطی نموده و درخواست موسسه را جهت اجرای برنامه به شورای فرهنگ عمومی ارجاع نداده است؟   

9- در پایان اعلام نموده برخی از واکنش های صورت گرفته از سوی دستگاه ها و عوامل ذیربط، غیرصادقانه و خلاف واقع بوده که منجر به ارائه نظرات و انتقادات عجولانه و شتابزده از سوی برخی از عزیزان شده است. در آینده، حقایق روشنی،   آشکار خواهد گردید.

*نیما را قربانی نکیم

عباس مهدوی -روزنامه نگار- نیز امروز یادداشتی نوشت که در بخشی از آن آمده: «...در برنامه امسال حاشیه ای روی داد که موجب شد تا شرایط برای انتقاد برخی چهره های اصولگرا فراهم شود. یکی از چهره های دعوت شده به مراسم امسال استاد محمود دولت ابادی بود. وی هنگامی که به روی سن رفت با دو خانم دست اندرکار این برنامه دست داد. همین اقدام موجب شد تا زمینه برای انتقاد از "هفتمین شب نشان نیما" فراهم شود.

این اقدام دولت آبادی بی تردید بدون اطلاع دست اندرکاران برنامه انجام شد و کسی از آن مطلع نبود. هیچ یک از حامیان برنامه هم موافق این اقدام نیستند و آن را منطبق با عرف و شرع نمی دانند.

اما سناریو سازی برای این رویداد که این برنامه همزمان با سالروز کشف حجاب توسط رضاخان و با حضور میهمانان معلوم الحال انجام گرفته، دور از انصاف و شان حاضران و متولیان است.

اقدام خلاف شرع یک نفر را نباید به تمامی برنامه و رویکرد ارزنده ای که دارد، نسبت داد. تجلیل از استاد دولت ابادی در دوران احمدی نژاد و عکس های یادگاری وزیر اصولگرای وی با این شخصیت ادبی، اقدامی برای دلجویی از چهره های فرهنگی محسوب می شد، اما امروز با آن مخالفت می شود!

این برخورد دوگانه با عرصه فرهنگ دور از نگاه عمیق و کم نظیر رهبر فرزانه انقلاب است. اظهار نظر ایشان مبنی بر تدین و دینداری نیما یوشیج قابل تامل و جالب توجه است.

رهبر انقلاب در کتاب "پرسش ها و پاسخ ها"در پاسخ به پرسش یکی از دانشجویان که درباره علاقه مقام معظم رهبری به شاعران معاصر پرسیده است با صراحت گفته اند که هیچ کدام از شاعرانی که در شعر نو می پسندم، صفای "نیما" را ندارند.

نکته قابل تامل دیگر ماجرای تاخت و تاز به "شب نشان نیما" ربط دادن فقر و مشکلات مردم اقتصادی مردم و نوشهری ها به این برنامه است.

 محکوم کردن دست دادن روی سن از سوی امام جمعه نوشهر خواست همه ی دلسوزان است. اما هر چی گشتیم میان یک برنامه فرهنگی کوچک و سالانه با فقر و بدبختی مردم نوشهر نقطه مشترکی نیافتیم.

بی پولی بیمارستان نوشهر، بی زمینی اداره بیمه سلامت نوشهر، وجود فقیر در شهر و کسانی که صورت شان را با سیلی سرخ می کنند، مواردی است که امام جمعه این شهر برای نکوهش و مذمت جشن نشان نیما بیان کرده است.

گویا ده ها همایش و کنفرانس بی سرانجام و هزینه های میلیونی انتخاباتی و ریخت و پاش های تفریحی و اقامتی مدیران پایتخت نشین در نوشهر و سایر موارد که از ذکر آن خوداری می کنیم در جلوگیری از فقر مردم این شهر نقشی نداشته و فقط یک رویداد فرهنگی در تضاد با فقر قرار دارد!

شب نشان نیما رویدادی دولتی نیست. حاصل دغدغه جمعی از جوانان و فرهیختگان نوشهری و مازندرانی است که قرار نیست با هزینه ناچیز خود محل رفع مشکلات اقتصادی و اجتماعی نوشهر باشد.

یادواره ای برای یکی از مفاخر مازندرانی است که باید نقاط ضعف و کاستی هایش را رفع کرد، نه انکه زمینه دلسردی و پرونده سازی برای جمعی را رقم زد که سرمایه های فرهنگی این استان و شهر محسوب می شوند. نوشهر میزبان شایسته ای برای این رویداد ملی است و نباید به آن خدشه وارد کرد.

 


 • دوشنبه 27 دی 1395-16:9

  با سلام.
  1-موضوع این جشن به هیچ وجه از جنس رویکردی نبود که دلواپسا داشتن. موضوع به نظر بنده اینه که این ریخت و پاش بودجه ش از طرف شورا و شهرداری و حتی فرمانداری تامین شده. اقای زندی و اطرافیانش تا سی سال دیگه م نمیتونن همچین بودجه ای رو از راهی غیر از این منابع فراهم کنن. متاسفانه انتخابات شورا نزدیکه و دوستان دارن به هر طنابی چنگ میندازن. جالبه تا قبل از شروع اعتراضا صحبت از "همکاری" شورا و شهرداری با موسسه بود و به محض اینکه دیدن بندو آب دادن کنار کشیدن. کمتر چهره ای از مسئولان شهر هست که قبل، در حین و بعد از مراسم با خنده تا بناگوش تو عکسای مختلف نبوده باشه. من تو ردیفهای وسط نشسته بودم و به صورت واضح دیدم که بعد از اون دست دادن یک عده بلند شدن رفتن. منتها مسئولان نه. خب این دورنگی از کجا میاد؟ غیر از اینه که هدف سیاسیه و به محض اینکه احساس خطر کنن، واکنشا رو تغییر میدن؟
  3- موسسه نیما ربطی به نیمای بزرگ نداره. تنها اسمش رو به یدک میکشه. هیچ کدوم از اونهایی که جایزه گرفتن یا حتی دعوت شدن دغدغه نیما ندارن. اهل ادب تو غرب مازندران کم نبود که اگه دعوت میشدن پربارتر میشد مراسمشون. منتها چون هدف نیما نبود، نیاز به دعوت ازشون هم دیده نشد.
  4- این روزا مثل برق و باد فراموش میشه. اعتراضا فروکش میکنه و سال بعد هم هشتمین دوره برگزار میشه. اونهم از جیب این مردم بیچاره.

  • دوشنبه 27 دی 1395-10:31

   مازند نو مه جون دمت گرم حرفارو میزاری ولی کش میری بعضی جاهاشو تو مطلب ارسالیم اجودانی اشتباه تایپی جاودانی است

   • دوشنبه 27 دی 1395-1:21

    اقای مهدوی مسئول روابط عمومی سازمان میراث مازندران هست و تو همه صفحه های تلگرام فقط تبلیغات می کنه. کاش بجای حمایت احساسی- از مسئول خانه نیما و موزه میراث می پرسید این جماعتی که تو نوشهر به اسم نیما خانه درست کردن و هی لشکرسیاهی جمع می کنن چکاره هستن. مگه ما چند تا خانه نیما داریم. میثم زندی و امیر کریمی یک صفحه راه انداختند به اسم خانه نیما. تنها چیزی هم که توش نیست نیماست مثل همین نشان نیما. هر کی هم انتقاد کنه اخراج میشه. شاید نیما بچه نوشهر بود و ما نمی دونستیم. یا یوش جزو شهرستان نوشهره. کدومشون نیماشناس هستن. چندتا نیماشناس تو محفلشون اومدن. هر چی بازیگر و کاگردان و ... رو سکه میدن. شما با این کارها دارین آبروی نیما رو می برین. آقای مهدوی هم بجای رفیق بازی بره از میراثی که داره نونش رو ازش درمیاره دفاع کنه. نیما تو خونه خودش هم غریبه چه برسه به نوشهر.

    • يکشنبه 26 دی 1395-17:59

     آخه این چه مملکتی است که حاکمانش به همه چیز مردم کاردارند؟مگر حاکمان کار مهمتری ندارند که خود و مردم را درگیر هر چیزی می کنند ؟آآخر مگر می شود کاری را بدون هیچ نقصی انجام داد ؟ مگر خود امام جمعه در جایگاه خودش عاری از نقص است؟ آیا همه مسولان از بالاترین درجه حکومتی تا پایین ترین رده آن معصوم هستند و اشتباهی مرتکب نمی شوند و کارهایشان مورد تایید همه است ؟ پس این همه جار و جنجال چیست ؟ امروز که داعش پشت مرزهای مان است و حاکمان جبار زمان تشنه به هم ریختن جامعه مان هستند چرا ما خود آب به آسیاب آنها می ریزیم ؟ چرا امام جمعه خود را درگیر مسائل سطحی می کند ؟

     • يکشنبه 26 دی 1395-14:32

      میثم جون با بند 7 بیانیه ات خیلی حال کردم زدی تو خال راست میگی همه بودن چرا اونجا کسی اعتراض نکرد می خاستن سالنو ترک کنن نماینده مجلس معاون استاندار فر مانداران نوشهر و کلاردشت و شهر دار نوشهر اعضای شورای شهر همه وهمه بودند غیر امام جمعه از همه مهمتر متولیان امر رئیس ارشاد نوشهر و مدیر کل جناب جاودانی خخخخخخخخخ ناراحت بودند و تا آخر نمی نشستند و حالشو بردند حالا زدن زیرش ایول

      • يکشنبه 26 دی 1395-10:27

       سلام
       نه چپم .نه راست . نه گجم .نه لوچ .نه شلم .نه بی دین .شرافتا گوشت کیلویی چهل هزار تومن با اشغالش .دونه ده هزاتومن .نان لواش کاغذی آ4دویست تومن با این همه بد بختی و بیچار،ی و فقر اونی که میخواست خودشو تو جامعه سینمایی جابکنه کرد اونی که اومد و حالشو بردو پولشو گرفت و غذا و نوشابه و شیرینیشو بخوره خورد ....اونیم که نباید دست می داد داد .دعوا که شروع شد مردم معترض به جناب امام جمعه داد زدند امام جمعه هم به شهرداری و شورای شهر و ارشاد و فر مانداری دادشو زد .نتیجه چی شد . شیخ الاسلامی برای شهردار موندن توبه نامه ای نوشت .. .شورای شهرم... تند تند عکس یاد گاری می انداختند .ماستارو کیسه کردند و ضمن ارسال توبه نامه ای غرا و دادن رو نوشت به همه جز خدا که ناظر بر اعمال اونا بوده .برای دوره بعد شون جاپایی باز بکنند بلکه این مردم بیچاره دوباره ... رای بدن به حضرات .جناب فر ماندار هم که در اداره ارشاد با تیپ دیپلماتی با آبجی رویا نونهالی عکسهای یادگاری فراوانی گرفته بود ود سایتها موجود بود والان شما بدای اشانتیون هم نمی تونی پیدا کنی سکوت اختیار کرد.نماینده مجلس هم که دوره اخرشه .هیچ .معاون استاندار هم که مهمان بود اونم هیچ تعجبم از اینه که دوتن از اعضای کمیته داوری نمایش در همایش نور... بلیط دوسره داشتند نورو نوشهر تا بهره علمی و حظ وافر ببرند میثم زندی که عامل اصلی نمایش در همایش نوشهر بود توپ را بز مین جناب آجودانی شوت کرد اما هنوز گل نزده .باید دید ارشاد چی میگه .بودجه های این هفت سال هم که معلوم نیست از کجا آمده .همه میگن ما ندادیم... .روزنامه نگار عباس مهدوی که مدیر روابط عمومی میراث است و نقدی بر دلواپسان و اصولگرایان و امام جمعه باتمجید از دولت آبادی وووو نموده زده است .هر کجا تو شهر میری داستان این نمایش در همایش است بابا بی خیال شین ول کنین ابن نیمای بدبخت را که تنش تو گور داره می لرزه از دست شما .دیشب تو خوابم اومد گفت بی غم تو یه چیزی بگو ابنا منو واسطه کردن واسه لفت ولیسشون واسه نمابش خودشون حضرت عباسی من روحم تو این دوتا نمایش در همایش بود تا یه شعری از خودم گوش کنم بابا بلد نبودن بخونن وزیرش داروکو داروک خوند جالبیش اینه که اونم مازندرانیه چطور داروکو نشنیده تا حالا .نمی دونم شاید برزگ شده شهر تهرونه در نمایش همایش نوشهر فقط عکسام بود .شعرام نبود . تعجبم در اینه که با اآنجا که دست دادند یکنفر صدای وا اسلاماش در نیامد همه نگا کردندو کف زدند همه اونایی که توبه نامه نوشتن .دیدی بیغم باید برم خسته شدم از اینا تو هم که داری حرفای منو مینویسی مازن نومه توش یا دست میبره یا به ملاحظات حضرات نمی زاره تو دید گاه گفتم شاید گذاشت جناب نیما اینقدر بدبین نباش گفت اینا کارایی کردند که منهم بخودم شک کدوم ایکاش .ایکاش .ایکاش .

       • شنبه 25 دی 1395-23:42

        اقای مهدوی شما که خبر نگار قدری هستید و دست بقلمتان خوبه چرا از اداره ارشاد به میراث آمدید اونج که بکار و روحبه شما بیشتر میخورد 😊

        • شهروند معترض به امام جمعه محترم نوشهر پاسخ به این دیدگاه 3 1
         شنبه 25 دی 1395-21:43

         اقای مهدوی بهتر بود ان قبل هجمه در نوشتهاتان به مردم نوشهر و امام جمعه کمی تحقیقات بیشتری می فر مودید جنابعالی بعنوان مدیر روابط عمومی میراث فر هنگی استان مازندران ایکاش بی طرفانه قضاوت می کردید ایا شما که در امور و بقول خودتان موشکافانه دغدغه فرهنگی مردم و امام جمعه را نقد میفر مایید در امور میراث فرهنگی استان با این همه مشگلاتی که هست همانگونه از زمان تصدیتان دغدغه داشتید یا خیر ؟ ممکن نقد خود را در باب یکی از مشگلات میراث که بتاریخ گذشته باشد بعنوان مسعول روابط عمومی میراث فرهنگی نه فقط یک روزنامه نگار ارائه دهید ما جمعی از شهروندان بقول شما دلواپسان و یا اصولگرا مصرانه از دفتر امام جمعه محترم خواستاریم تا پاسخی درخور بیانیه شما بدهند انهم نه ار روی مقابله بمثل بلکه پاسخی خدا پسندانه و منطقی منتظر باشید .جمعی از شهر وندان معترض به امام جمعه محترم نوشهر

         • شنبه 25 دی 1395-14:54

          دلواپسان چشم در راهند،
          شب یا روز فرقی نمی کنه، هر آن چشم به راهن تا به چیزی گیر سه پیچ بدن. این آقای امام جمعه محترم واسه اختلاس های چند هزار میلیاردی هم همینجوری جوش میزنه؟ واسه فسادهای اقتصادی و اخلاقی که هر از گاهی خبرهاش منتشر میشه و معمولا هم نمیشه هم همینجوری دلش به درد میاد؟ ایشالا که میاد. آدمی که از یه موضوعی در این سطح به این شدت میرنجه...

          • محمد حسینیپاسخ به این دیدگاه 2 0
           شنبه 25 دی 1395-13:44

           امیدوار هستم که با درج این تحلیل ردیه را هم بنویسید . اولا پاسخ امام جمعه فردایش نبود و ثانیا در سخنرانی امام جمعه و دیگر بیانیه ها اصل برنامه فرهنگی و تقدیر از شعر نو مورد تمجید واقع شده که در بیانیه اداره کل ارشاد و حوزه علمیه نوشهر وجود دارد و ثالثا کسی نگفت از بیت المال گفته شده از چه کسی و پیمانکار گرفتید و اگر دارید در جاهایی دیگر مانند رفع فقر و رشد درمان استفاده کنید

           • شنبه 25 دی 1395-13:24

            دیدن گندش در اومد، اومدن ماستمالی کردن ...

            • شنبه 25 دی 1395-13:16

             قالب نه غالب

             • شنبه 25 دی 1395-12:58

              سلام
              اولا جناب فرماندار محترم نوشهر در بازدید از اداره ارشاد بهمراه خانم نونهالی اقای زندی و ریاست ارشاد نوشهر جهت تماشای اثار نمایشگاه حضور داشتند و عکسهایی بیادگار گرفته شد و در مصاحبه هایشان ایشان تاکید بر همکاری شهر داری و شورا و سایر ادارات نمودند
              ثانیا سوال بنده از شهر داری و شورای شهر نوشهر این است چگونه میتوان در این شهر نه چندان بزرگ اسناد را جعل کرد با مهرو امضا یا اصلا بدون مهر و امضا در شهر پخش نمود و در جریان نباشید سکوت چند روزه بنمایید و بعد تهدید به قانون و واگزاری به خدا مگر خیانت به بیت المال و جعل آن و آبروی یک سری ادم متدین عاشق و مومن به اصول اسلام و انقلاب در شهرداری و شورای شهر از سر راه پیدا شده که سکوت چند روزه کردید ؟
              ثالثا هفت دوره است که این همایش انجام شده است .بودجه ان را روشن سازی و شفاف نمایی فر مایید ؟ تا در معرض اتهام قرار نگیرید و ازلاعیه ندهید .کی بود .کی بود .ما نبودیم و زحمت سایر نهادهابی که خود در گیر برقاری امنیتی هستند که این همایشها به ارامش برگزار میشود و اعضای شورا مانند جناب رمضانی بالای سن می روند و نشان میدهند را زیاد نفر مایید .
              پول شیرینی .میوه . هزینه امدو رفت مدعوین و هنر مندان .هتل . چاپ بنر و پستر و ب. گزاری مقدمات همایش . شام و نهار و صبحانه .ووووودر ابن هفت سال از کجا تامین شده .؟ اگرجناب زندی با هزینه شخصی خودش هم که انجام داده باشد .اصلا منطقی نیست و مغایر باعقل .در آمد ایشان معلوم . مخارج و هرینه های بسیار سخت زندگی اکنون که بر کسی پوشیده نیست معلوم . حساب بانکی و پرینت ها و صورتحساب های مخارج روشن .میتوان از طربق مرجع ذیصلاح گرفت .ایشان تگر پولدار هم باشند باز نیاز مند کمک است . تنها مخارج سکه هایی و ساخت نشان هایب که در این هفت سال به افراد واده شده خو د مبلغ قابل توجهی است که جای تامل دارد .سوال این است این است منشا ء این پول و سر چشمه مخارج کجاست بفر مایید تا پاسخی برای مردم و جوابی برای امام جمعه محترم باشد .با توجه به اعلام نداشتن عدم بودجه در شهرداری و شورای شهر و تحمیل رقمهای سنگین در اخذ پروانه ساختمانی نوسازیو عوارض وووووو؟
              از جناب زندی سوال میشود فعالیت اصلی شما هنری و موسیقی و تاتر است اثلا می گوییم شما حافظ و سعدی دوران .ایا در همایشی که صنف محترم مثلا بتعمیر کاران الکترونیکی که قصد توهین و بی ادبی نیست باین قشر تحصیلکروه و فهیم و کاردات اگر همایشی باشد .از قصاب یا معلم ورزش یا نانوا دعوت می کنند که بیاید راجع به ان موضوع همایش حرف بزند ؟ یقینا خیر از افراد متخصص امر دعوت می کنند .جنابعالی بعنوان مسعول این دعوت ها وجدا نا در این هفت دوره چند نیما شناس را دعوت کردبد که شرافتا در این امر صاحب نظر باشند ؟نشان و سکه ها را به چه کسانی داده اید که در باره نیما قلما قدما و زبنا گامی بر داشته اند ؟
              ایا در شهر نوشهر و همجوار واستان مجری توانمند که وارد به فرهنگ بومی خویش است و شعوناترا بر حسب وظیفه فردی ملزم برعایت ان است نداشتیم که شما خانم نونهالی را برای این امر دعوت کردید ؟ البته ایشان در سینما هنر مند است .و مورد احترام . اما شما هم تقصیر ندارید وقتی خوانندگان موسیقی پاپ و هنر پیشگان تلویزیون برای جذب مخاطب میشوند مجری در یک رسانه ملی شما هم برای پر کرد سالن طبیعتا دنباله رو بودید .ولی بجا بود از توانمندی داخل استان بهره میبردید تا اگر ان اقا با مجری دست میداد ماجرا کلید نمی خورد واین زخم باز نمی شد .
              در بزرگ بودن نیما شکی نیست .و هر کسی بخواهد در باره او کم لطفی کند .بی مهری به فرهنگ وافتخارات ابران زمین نموده .سوال بنده از جنابعلی شهرداری .شورای شهر . فر مانداری اداره ارشاد نوشهر این است .خروجی این هفت همایش شما برای ادبیات و جوانان شهر چه بوده ؟ کدام گزینه از کمبود هارا شما با این گونه برگزاری جبران نموده اید چه بقول شما ابریج و یا معدلی داشت .کدام نظر سنجی از مردمی دارید که دغده هاشان نان واب و بیکاری جوانان و این همه شهید و معلول و مجروح و مفقود الاثر داده اند تا عزت فرهنگی اینان به ثمر نشبند ؟ شرافتا اگر شهید آوینی زنده بود دعوتش می کردید؟ ایا دیگر مانند آوینی نداریم ؟ نیست ؟ یا بتبع از نوشته پشت نیسان بار پرتقال که نوشته بود (گشتم نبود .نگرد نیست بخودتان زحمت ندادید ) بادادن چند نشان برای خالی نبودن عریضه به چند جانباز یا معلول و یا خانواده محترم شهید نمی شود کار فرهنگی را توجیه نمود مدم ما هشیارند . بیدارند .حرکات مسعولین و دست اندر کاران بزرگ جامعه را رصد می کنند و تحلیل برایش دارند و تدبیر .انوقت برای من وتو نه ؟
              باسپاس فعلا به این مطالب پیشو پا افتاده من حقیر پاسخی منطقی و خدا پسندانه بده تا اگر قانع کننده بود بگویم اشتباه کردم

              • سه شنبه 28 دی 1395-3:51

               توی درس املا خیلی ضعیفی! تجدید شدی! برو خوب یاد بگیر شهریور بیا ببینم چکار میکنی.

              • شنبه 25 دی 1395-11:31

               از همان سال اول حاشیه ها...در این مراسم وجود داشت و حتی میان اعضای همکاری کننده این برنامه درگیری ایجاد شده بود. اما مهمترین نکته این است که اساسا این برنامه که بنام نیما برگزار می شود در جهت معرفی نیما چکار کرده است. این مراسم بیشتر کارناوال اهالی سینما هست و با نگاهی گذرا به سالهای انجام شده نشان می دهد که حاضران بیشتر از کارگردانان و بازیگران سینما هستند که برای نیما و راه نیما هیچ کاری انجام نداده اند و اصلا هیچ ربطی به نیما ندارند. استفاده از نام برای تبلیغات سیاسی وانتخاباتی و لابی های پشت پرده میثم زندی بر هیچکس پوشیده نیست. هزینه های کلان برگزاری مراسم و اهدای سکه و ... از کجا تامین شده است؟ چرا عده ای که هیچ چیز از نیما نمی دانند ایشان را بازیچه اهداف خود راکرده اند؟ عنوان جعلی خانه نیما را چه کسی مجوز داده است؟ متاسفانه باندبازی و سوء استفاده از نام نیما بیداد می کند. متولیان ارشاد و میراث نظارت کنند و جلوی این سوء استفاده را بگیرند.


               ©2013 APG.ir