تعداد بازدید: 1897

توصیه به دیگران 0

پنجشنبه 10 فروردين 1396-9:50

در نامه ۱۲ نماینده اصلاح‌طلب از جمله نماینده بابل مطرح شد؛

نامزدهای اصلاح‌طلب انتخابات شوراها به «کمپین انصراف» بپیوندند

 ۱۲ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله علی نجفی -نماینده بابل- در نامه‌ای سرگشاده با ارائه پیشنهاد راه‌اندازی «کمپین انصراف»، کناره‌گیری برخی داوطلبان اصلاح‌طلب کاندیداتوری در انتخابات شوراهای شهر و روستا را خواستار شدند.


مازندنومه، سرویس سیاسی: تعدادی از نماینده عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی که در بین آن ها نام نماینده اصلاح طلب بابل نیز دیده می شود، در پی نام‌نویسی جمع زیادی از چهره‌های سیاسی اصلاح‌طلب در انتخابات شوراهای شهر و روستا، در نامه‌ای پیشنهاد کردند که برخی از این افراد به نفع سایر نامزدهای اصلاح‌طلب انصراف دهند.

 در متن این نامه که با امضای محمدعلی وکیلی، الیاس حضرتی، عبدالکریم حسین‌زاده، محمدجواد فتحی، سیده حمیده زرآبادی، محمد کاظمی، علی نجفی خوشرودی، رضا انصاری، فاطمه حسینی، شهاب‌الدین بیقدار، رمضانعلی سبحانی‌فر و فاطمه سعیدی برای انتشار در اختیار ایلنا قرار گرفته، آمده:


با سلام و درود و احترام خدمت مردم شریف و بزرگوار ایران عزیز اسلامی

اقدام تحسین‌برانگیز هموطنانمان در احساس تکلیف برای حضور در صحنه انتخابات شورای شهر در روزهای اخیر، نماد بارزی از موفقیت گفتمانی و عملیاتی مردم‌سالاری دینی در جمهوری اسلامی و نشان بلوغ سیاسی و پویایی این جامعه رو به رشد و تعالی است. همان‌گونه که پیش از این هم دیده بودیم، مردم به بهترین شکل ممکن در انتخابات ۹۲ و ۹۴ با انتخاب بهترین گزینه‌های ممکن، شعور و درک سیاسی خود از شرایط مملکت را نشان دادند.

در شرایط فعلی نیز با عنایت به امیدهای ایجاد شده در دو گام مذکور که در واقع کمکْ تثبیت‌گرِ عقلانیت، پیروی از خردجمعی و کارتشکیلاتی بود، مردم بیش از پیش انتظار دارند که حرکات، تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌های کنشگران عرصه سیاست، تکمیل‌کننده بلوغ سیاسی شکل گرفته در گام سوم باشد. بدون شک این مهم، با عنایت به استقبال بالا و تحسین‌برانگیز کاندیداهای شورای شهر خصوصاً در کلان شهر تهران و دیگر کلانشهرها محقق نخواهد شد، مگر با رسیدن به «لیست واحد»

مردم رفتار و کنش سیاسی و تشکیلاتی امروز ما را با دقت و حساسیتِ بیشینه، رصد کرده و دل در گروی تدبیر عقلانی ما دارند و در این شرایط بی‌بدیل هر حرکتی که انسجام تشکیلاتی و یکپارچگی جریان اصلاح‌طلبى را برهم بزند و یا خدشه‌دار سازد، قطعاً اقدامی نابخشودنی خواهدبود و صد البته از یاد نبریم که حفاظت و حراست از شرایط موجود وظیفه یکایک ماست.

بنابر این ما وکلای ملت فارغ از میزان شایستگى نامزدهای محترم برای نشستن بر صندلی شورای شهر، انتظار داریم در راستای تقویت حرکت جمعی با هدف رسیدن به «لیست واحد» با حضور در «کمپین انصراف» مسیر را برای به بار نشستن دوباره «حماسه امید» مهیا سازند و بی‌شک گذشت تصمیم‌سازان و پیشگامی آنان برای حضور در کمپین مذکور تاثیرات سیاسی و فرهنگی دوچندانی داشته و اسباب پیروی سایرین را میسر کرده و همگی اثبات آن خواهند کرد که فضیلت انصراف در راستاى اتحاد و کار جمعی بی‌شک بالاتر از ماندن و دستیابی به پیروزی فردی است. انصراف‌دهندگانی که برای زدودن هرگونه ابهام از روند تهیه لیست واحد اصلاح‌طلبان، از حق نامزدی خود بگذرند، به  یقین برای همیشه در قلب و ذهن ملت ایران، به نیکی ماندگار خواهند شد.    ©2013 APG.ir