تعداد بازدید: 8461

توصیه به دیگران 4

يکشنبه 4 تير 1396-0:39

یک کودک با دو سرطان/ رضا در انتظار معجزه مردم

ای که دستت می رسد، کاری بکن... این تصویر رضاست. اهل یک روستا در خلیل شهر. کودکی که هنوز به 4 سال نرسیده، اما مبتلا به دو سرطان است: سرطان روده و تومور مغزی. پدرش نیروی شرکتی بیمارستانی در بهشهر است و از پس هزینه های درمان فرزند دلبندش برنمی آید. رضا کوچولو باید جراحی شود و دارو مصرف کند. به خانه رضا رفته، گزارشی تهیه کردیم. این گزارش را بخوانید و بعد از آن، هرجا هستیم، هر مبلغی که دوست داشتیم کمک کنیم.


مازندنومه، سرویس مهرورزان: از ساری، میاندورود، نکا و بهشهر عبور می کنیم و به خلیل‌شهر می رسیم، در روستای کشیرخیل از توابع خلیل‌شهر، خانواده ای منتظر ما هستند.

کشیرخیل، روستایی با منظره بسیار چشم نواز و خیره کننده است، روستایی که کوچه های خاکی و خانه های قدیمی هم دارد. درست در انتهای یکی از کوچه های خاکی و پرپیچ و تاب، رضا در دنیایی کودکانه و پدر و مادرش در دنیایی پراضطراب، چشم به راه دارند.

از پسر نوجوانی که سر کوچه ایستاده نشانی منزل عین الله محممدپور را می پرسیم. می گوید عمویم است و با ما می آید تا راه را نشان دهد.

از کوچه عبور می کنیم. درخت اناری در نزدیکی خانه است. رضا کوچولو در ایوان خانه ای قدیمی، ما را می بیند. مادرش هم به پیشواز آمده. وارد منزل می شویم.

رضا هنوز 4 سالش نشده. با همین سن کم، بار دو نوع سرطان را بر دوش می کشد، کودک است و این بار بر دوشش سنگینی می کند. نگاه پراسترس مادر و پدر جوان، گویای وضعیت کودک است.

مادر رضا -آرزو باقری- این گونه روایت می کند:«رضا 9 ماهه بود و یبوست داشت، به پزشک که مراجعه می کردیم می گفتند طبیعی است. بعد پزشکان فتق بیضه رضا را عمل جراحی کردند و ما را برای دیالیز به تهران فرستادند.

در بیمارستان میلاد تهران پس از انجام آزمایش های متعدد، مشخص شد که رضا مشکل کلیه ندارد. مدتی زیرنظر پزشکان متخصص گوارش و متخصص خون بود، نمونه برداری هایی انجام دادند و پس از دو ماه و نیم گفتند که رضا سرطان روده دارد.»

او ادامه می دهد: «مشکل روده کوچک با عمل پیوند و شیمی درمانی رفع شد اما روده بزرگ پیوند را پس زد و به شیمی درمانی هم پاسخ نداد. مجدد شیمی درمانی رضا شروع شد تا روده بیشتر درگیر سرطان نشود. همزمان درخواست پیوند هم دادیم.»

اسفندماه سال قبل و در روزهای قبل از عید بود که نمونه پیوند پیدا شد اما این خانواده در هزینه های آن مانده بودند. از 25 اسفند رضا دچار تشنج های مکرر شد. هر دفعه که دچار تشنج می شد دو سه روزی به کما می رفت.

مادر می گوید: «14 اردیبهشت امسال رضا تشنج کرد و این بار 14 روز در کما و در بیمارستان بوعلی ساری بستری بود و در حالت کما هم باز تشنج کرد. پس از به هوش آمدن رضا، ام.آر.آی انجام شد و پزشکان گفتند او ضایعه مغزی دارد.»

 پدر خانواده ادامه می دهد: «رضا را به مرکز طبی کودکان در تهران بردیم، رضا باید با دستگاه ال.سی معاینه شود و هزینه قرار گرفتن در زیر این دستگاه که برای تشخیص خوش خیم یا بدخیم بودن ضایعه مغزی است، 7میلیون تومان هزینه دارد به اضافه هزینه عمل و پیوند و ... .»

پدر رضا نیروی خدماتی شرکتی در بیمارستان است. همه در خانه قدیمی پدربزرگ در روستا ساکن هستند و اگرچه منطقه دارای طبیعت بکر است اما رضا باید در محیط ایزوله زندگی کند و وجود گوسفندهای همسایه و مرغ و جوجه های حیاط خانه پدربزرگ رضا، بیماری او را تشدید می کند.

رضا یک برادر 9 ماهه دارد: -بنیامین- که او هم به بیماری قلبی مبتلاست.

وقتی از چگونگی هزینه های درمان رضا می پرسیم مادرش می گوید:« با کمک خیران و اهالی روستا تاکنون توانستیم تا این لحظه به گونه ای هزینه ها را کم و بیش جور کنیم. هزینه هر آمپول شیمی درمانی رضا یک میلیون و 200 هزار تومان است، در مقطعی رضا باید پودر شیمی درمانی می خورد که 7 میلیون تومان قیمت داشت و البته نتوانستیم تهیه کنیم».

دستور غذایی رضا متفاوت است و نمی تواند هر نوع مواع غذایی را بخورد. مادر رضا از سختی های حضور در تهران هم گفت. چون جایی برای ماندن ندارند به خانه برادر همسر خود در بومهن می رود. صبح زود از بومهن راه می افتد به سمت تهران، دو ساعتی در راه است تا به بیمارستان در تهران برسد. شب هنگام هم مسیر را به سمت بومهن برمی گردد؛ به تعداد روزهایی که کودک دلبندش در بیمارستان است.

مادر رضا اما امیدوار به سلامت فرزند است. می گوید حدود 4 سال است که از مسیر کشیرخیل تا تهران در رفت و آمد هستم و باید نتیجه بگیرم، فرزندم باید خوب شود.

رضا در کوچه شمشاد زندگی می کند و ما و شما مخاطبان فهیم مازندنومه، باید کمک کنیم رضا به طراوت و سرسبزی شمشادها برسد و مانند درخت شمشاد، محکم و استوار شود.

مخاطبان فهیم مازندنومه ثابت کرده اند در این گونه مواقع که دست نیاز به سوی آنها دراز کرده ایم ناامیدمان نکرده و همواره پشتیبان و یاور خوبی برای نیازمندان بوده اند.

به مدد شما دوستان نازنین تاکنون توانسته ایم پروژه های این چنینی را با موفقیت پشت سر بگذرانیم. رضا باید به دور از نگاه نگران مادر و پدر، در کوچه های خاکی کشیرخیل بدود، بازی کند و شاد باشد. هزینه های درمان رضا بسیار زیاد است اما مهر مردم ما هم بی شمار است و می دانیم این بار هم می توانیم به یاری خداوند مهربان و با دستان پرمحبت شما، امید را به خانه رضا ببریم.

عید سعید فطر در راه است. علاوه بر کمک های بزرگی که برخی از پس آن برمی آیند، رضا منتظر فطریه های شماست تا خوب شود.

نگوییم مبلغ کم ما کجای هزینه های درمان رضا را جبران می کند، نگوییم ما که پول کلان نداریم و مبلغ ناچیز ما به درد رضا نمی خورد، نگوییم دیگرانی هستند و کمک می کنند، نگوییم دو تا سرطان تواما" با هم مگر خوب می شود؟ اگر مبلغ کمک ناچیز باشد ما بسیار هستیم، قطره قطره کمک های ما و شما، اقیانوسی از محبت را به سمت رضا هدایت می کند که می تواند باعث شود این کودک بیمار سلامت خود را به دست آورد.

اگر رضا بار دو سرطان را با هم به دوش می کشد ما حق نداریم از ادامه زندگی او ناامید شویم، فقط چشم انتظار کمک دیگران نباشیم و به سهم خود، در این کار انسانی سهیم شویم. ما به مهربانی شما امیدواریم.

*چگونه به رضا کمک کنیم؟


-شیوه کمک به رضا، کودک 4 ساله ی روستایی که سرطان روده و تومور مغزی دارد:

-شماره تلفن پدر خانواده، عین الله محمدپور: ۰۹۱۱۳۹۰۹۱۸۲

-شماره تلفن مادر خانواده، آرزو باقری: ۰۹۲۱۶۴۵۳۸۱۷

-  شماره کارت آقای محمدپور: 5894631535116198


 • پنجشنبه 5 مرداد 1402-13:45

  خدا شفا بده بزرگترین قدرت عالم هستی لطف و کرم پروردگار است

  • زمانی ، تهرانپاسخ به این دیدگاه 2 0
   شنبه 10 تير 1396-15:2

   گرچه، شنیدن و دیدن وضعیت این کودک شمالی، محل تاسف و تامل است، اما همت مردانه و همدلی مهربانانه مردم مازندران و ایران برای حمایت از وی و خانواده محترم و دردمندش شایسته تحسین و بایسته تقدیر است...تلاش های خیرخواهانه و بشردوستانه جناب صادقی عزیز، سردبیر محترم مازندنومه و سایت مهرورز مازندنومه و همکاران خیراندیش ایشان نیز حکایت تحسین برانگیز دیگری است که با رسانه ای کردن وضعیت این کودک و جلب حمایت فراگیر و روزافزون مردم و شهروندان، بار دیگر، نقش و جایگاه حرفه ای خبرنگاران و رسالت اخلاقی اصحاب رسانه را نسبت به نقش کم رنگ تامین اجتماعی و حمایت های دولتی از آن کودک، مورد تاکید قرار داده اند...به راستی که بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند....

   • چهارشنبه 7 تير 1396-17:37

    خدا شفا بده

    • دوشنبه 5 تير 1396-21:37

     سلام..بسیار متاثرکننده بود.. پیام را در تلگرام به گروهها وافرادی که می شناختم فرستادم..پیشنهادم این است که هرچه زودتر خانواده با موسسه ی محک تماس بگیرند.. با آرزوی سلامتی برای تمامی کودکان..آمین

     • يکشنبه 4 تير 1396-10:56

      خيلي ممنون از مازندنومه


      ©2013 APG.ir