تعداد بازدید: 3079

توصیه به دیگران 0

پنجشنبه 24 اسفند 1396-9:9

نائب رئیس شورای شهر ساری:

نابسامانی امور مالی در شهرداری ساری وجود دارد/ زباله‌سوز تا پایان ۹۷ هم به بهره‌برداری نمی‌رسد

علی اکبر زلیکانی: دغدغه نخست شهرداری، تامین منابع و پرداخت حقوق و عیدی کارکنان و پرداخت بدهی پیمانکاران است/ نابسامانی امور مالی در شهرداری وجود دارد و کتمان نمی‌کنم اما کدام سازمان بدهی ندارد/ سالانه ۴۰ میلیارد هزینه حمل می‌دهیم و زباله‌سوز تا پایان ۹۷ هم به بهره‌برداری نمی‌رسد.


مازندنومه؛ سرویس اجتماعی، کلثوم فلاحی: علی‌اکبر زلیکانی در نشست خبری اظهار کرد: دغدغه نخست شهرداری، تامین منابع و پرداخت حقوق و عیدی کارکنان و پرداخت بدهی پیمانکاران است.

وی با اشاره به اینکه بدهی شهرداری کمتر از ۳۰۰ میلیارد تومان است، افزود: سرمایه‌ای که شهرداری ساری در این دوره ایجاد کرده رشد قابل ملاحظه‌ای داشت.

نائب رئیس شورای شهر ساری با بیان اینکه نمی‌دانم دل‌نگرانی کسانی که از بدهی شهرداری حرف‌می‌زنند چیست، گفت: اصل نگرانی اینها را نمی‌دانم که نگران پیمانکاران هستند یا بحران اجتماعی، کسانی که عنوان می‌کند شهرداری پروژه‌ها را به دوستان خود می‌دهد آیا نگران دوستان شهرداری هستند؟

عضو شورای شهر ساری با اشاره به اینکه نابسامانی امور مالی در شهرداری وجود دارد و کتمان نمی‌کنم اما کدام سازمان بدهی ندارد، تصریح کرد: نیاز به اصلاحات جدی در ساختار شهرداری داریم به ویژه اصلاحاتی در مبارزه با فساد، شهردار در این زمینه قول داده است.

زلیکانی با بیان اینکه بودجه ۹۶ صدردصد محقق شد، ادامه داد: ۵۰ میلیارد تومان به اعتبارات شهرداری اضافه کردیم که برای پروژه بوستان بانوان، بوستان ولایت و مسیر بعد از پل کابلی است.

وی خاطرنشان کرد: ساری ۷۰۰ هکتار بافت فرسوده دارد و یک سوم این بافت در حال ساماندهی است.

عضو شورای شهر ساری اظهار کرد: بودجه سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ به میزان ۵درصد افزایش یافت.

وی افزود: در ترافیک‌ مشکل فرهنگی داریم، روند سخت‌افزاری را شروع کردیم و در وضعیت بهتری نسبت به 20 سال گذشته قرار داریم.

نائب رئیس شورای شهر ساری با اشاره به اینکه دستگاه‌هایی مانع اجرای فاز دوم پارک ملل شدند، گفت: آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی پای کار نیامدند در حالی که می‌خواستیم پروژه را به طول۶ کیلومتر ساماندهی کنیم.

زلیکانی با بیان اینکه ساری از نظر گردشگری نقاط قوت بسیاری دارد، تصریح کرد: ساری طریق‌الرضا است و مسیرهای دیگری هم برای زیارت امام رضا (ع) وجود دارد و به خاطر جذابیت‌های این منطقه است که مردم مسیر ساری را انتخاب می‌کنند.

وی ادامه داد: شهر ما موزه نداشت حالا که موزه ساختیم برای تحویل اشیای تاریخی به موزه، بروکراسی جلوی‌ پای ما گذاشته‌اند.

زلیکانی در پاسخ به این سوال که چرا ساری به عنوان شهر نمونه گردشگری انتخاب شده است، گفت: تمام پروژه‌های ما پیوست فرهنگی و گردشگری داشت و هیچ پروژه‌ای را شروع نکردیم که فقط عمرانی باشد.

نائب رئیس شورای شهر ساری با اشاره به اینکه منتقدترین عضو شورا هستم، تصریح کرد: بزرگ‌ترین ایراد در ساختار اداری، فساد است و مختص شهرداری‌ها هم‌نیست، شهرداری ساری سال ۹۷ باید به سمت دولت الکترونیک و سیستم یکپارچه شهری برود و با اجرای این پروژه، دست‌هایی قطع شده و فساد را کم‌می‌کند.

زلیکانی با بیان اینکه تا نیمه اول سال آینده می‌توان هزینه حمل زباله را تا ۴۰ درصد کاهش داد اگر تفکیک زباله از مبدا را به درستی انجام دهیم، ادامه داد: دستگاه‌های متولی در این زمینه دغدغه ندارند و پاسخگو نیستند که چرا مازندران طرح جامع مدیریت پسماند ندارد، سالانه ۴۰ میلیارد هزینه حمل می‌دهیم، زباله‌سوز تا پایان ۹۷ هم به بهره‌برداری نمی‌رسد، اگرچه پیمانکار قوی انتخاب شده اما در این پروژه به خوبی عمل نکرده و عقب است.

وی افزود: کسانی که در حوزه ورزشی و گردشگری ساخت و ساز کنند، عوارض شان صفر است


 • مهدی برهانیپاسخ به این دیدگاه 0 1
  چهارشنبه 15 فروردين 1397-15:48

  شهر خوب ساختنی هست به کمک شما بزرگواران.متشکریم متشکر

  • مهندس علیپاسخ به این دیدگاه 2 1
   جمعه 3 فروردين 1397-6:51

   این آقا چرا اینقدر تناقض گوئی می کند ، انگار نه انگار که خود مسئول این وضعیت است . در کلّ بیانات ایشان یک جمله منسجم که موضوعی را برای شهروندان مطرح و روشن نماید وجود ندارد . ظاهراٌ می فرمایند در شهرداری فساد وجود دارد ولی این امر یک موضوع نرمال و عادی است که در همه دستگاه نیز وجود دارد . حتماٌ در فرمانداری هم که تشریف داشتید به همین منوال بوده است . آخه پس برای چی مردم شما را انتخاب کردند !؟ شما مسئول هستی نه گزارشگر .
   عجیب است مسئوین ما به جای قبول مسئولیت ناتوانی خود در مدیریت امور ، هی دارن گزارش از ناتوانی خود می دهند و آنرا به نوعی توجیح کرده و قول می دهند که در آینده درست خواهد شد .


   ©2013 APG.ir