تعداد بازدید: 387

توصیه به دیگران 0

يکشنبه 10 آذر 1398-6:22

طرح سئوال از شهردار ساری و چند پرسش

حداقل بهتر است برخی راه یافتگان به شورای شهر ساری، حداقل توضیح دهند که علت طرح سوال از شهردار آن هم در این مدت کوتاه چیست؟ آیا واقعا این کار به خاطر منافع مردم است یا پای منافع شخصی و گروهی در میان است؟


 مازندنومه؛ سرویس اجتماعی، یادداشت ارسالی مخاطبان: در کشور و استان ما اهداف سیاسی و اقتصادی و برخی باندبازی‌ها، باعث شده شوراها به تکلیف نظارتی خود عمل نکرده و نظارت را قربانی اهداف و منافع خود کنند.

اصلاحات اداری و تغییرات مثبت در شهرداری ساری در حال اجراست، لیکن اخبار ناخوشایندی از سوی برخی مخالفان شهردار کنونی ساری به گوش می رسد.

چندی پیش عباس رجبی در یک پروسه نفس گیر، از بدنه شهرداری ساری انتخاب شد و حکم گرفت، اما از همان ابتدا برخی مخالفانش در شورای شهر کمر همت به انتقاد و مانع تراشی و حتی سنگ اندازی بسته اند.

رجبی در بدو ورود، مبارزه با فساد در سیستم شهرداری را پیگیری و برخی کارکنان را به دستگاه قضایی معرفی کرد تا مبارزه با فساد، در سطح شعار باقی نماند.

وی با وجود وضعیت اقتصادی حاکم و بدهی‌های شهرداران گذشته، نیز انباشت نیروی انسانی مازاد در شهرداری مرکز استان مازندران، پروژه پل تا پل را کلید زده و اجرای پروژه زباله‌سوز هم سرعت بیشتری یافته است. از طرفی پرداختی ها و حقوق کارکنان شهرداری هم تا این لحظه به موقع پرداخت می‌شود.

هم چنین او در انتخاب مدیرانش، هم راستا با دیدگاه مقام معظم رهبری، جوانگرایی را همراه با تعهد و تخصص گرایی در شهرداری حاکم کرده است.

شهردار ساری بانوان را هم در رده‌های مختلف مدیریتی به کار گرفته تا آنچه که شعار دولت است و در حد همان شعار باقی مانده، در شهرداری به عمل تبدیل کند.

عملکرد عباس رجبی و اصلاحات اداری و اجرایی اش، در همین مدت با استقبال پرسنل و البته مردم ساری روبه رو شده و همین گونه اگر پیش برود، مردم آرام آرام نام شهردار توده گرای پیشین را از خاطر خواهند برد.

باید اذعان کرد برخی شوراییان که منافع خود را در خطر می‌بینند، بدون اینکه کمترین فرصتی به رجبی بدهند درصدد طرح سوال از او هستند. البته طرح پرسش و حتی استیضاح حق شوراست، لیکن به نظر می‌رسد در این مدت کم و عملکرد به نسبت مثبت رجبی، این افراد بدون دلیل منطقی، در مقابل او ایستاده‌اند و افکار عمومی را هم لایق توضیح نمی بینند.

مشخص نیست این افراد، بر اساس کدام کارنامه و عملکرد، قصد طرح سوال از او را دارند؛ چه مراسم معارفه رجبی 28 شهریور امسال انجام گرفت و او تازه بر این مسند تکیه زده است.

بهتر است برخی راه یافتگان به شورای شهر ساری، حداقل توضیح دهند که علت طرح سوال از شهردار آن هم در این مدت کوتاه چیست؟ آیا واقعا این کار به خاطر منافع مردم است یا پای منافع شخصی و گروهی در میان است؟

البته مردم به خوبی فرق کار واقعی و اقدام نمایشی را می‌دانند و عملکرد همین افراد را در دوره شهرداری قبلی دیده اند!

     ©2013 APG.ir