تعداد بازدید: 7773

توصیه به دیگران 1

يکشنبه 29 ارديبهشت 1387-0:0

معلمان بازنشسته مي گويند:آیا مسئولان فرزند خود را زیر دست اراذل و اوباش تربیت می کنند؟!

تحصن سه روزه معلمان بازنشسته ؛يک متحصن گفت:ندادن حق و حقوق معلمان موجب پایمال شدن نماز و روزه مسئولان می شود.


نمایندگان فرهنگیان بازنشسته مازندرانی با تحصن مقابل آموزش وپرورش استان خواستار پرداخت مطالبات و پاداش خود شدند. به گفته فرهنگیان بازنشسته در این تحصن که چند روز از مدت آن می گذرد تاکنون جواب منطقی را از سوی مسئولین و مدیران ارشد دریافت نکرده اند.

تحصن کنندگان بازنشسته فرهنگی که بدون تابلو یا تراکت و با رویه آرام جلوی درب آموزش و پرورش استان حاضر شدند منتظر حضور خبرنگاران و رسانه های گروهی بابت انعکاس مشکلات این قشر بودند .

فاطمه عمادیان که خود را نماینده فرهنگیان بازنشسته قائمشهر معرفی کرده بود در خصوص علت تحصن فرهنگیان  گفت : سه هزار و 450 نفر فرهنگی بازنشسته استان خواهان دریافت مطالبات و پاداش خود هستند .

وی با بیان اینکه 30 سال تدریس در پایه اول منجر شده تا به آرتروز دست دچار شوم به مشکلات اقتصادی خانواده خود اشاره کرد و افزود : خرج دو دانشجویی که از نعمت پدر در خانواده محرومند را چگونه می توان با 300 هزار تومان با توجه به تورم روز افزون تامین کرد .

این معلم بازنشسته با تأکید بر اینکه ندادن حق و حقوق معلمان موجب پایمال شدن نماز و روزه مسئولان می شود افزود : بی توجهی مسئولان به جایی رسیده که قانون نظام هماهنگ حقوق را فقط بر سر فرهنگیان اجرا می کنند .

عمادیان با طرح این سوال که سختی کار معلم پایه ابتدایی سختر است یا وزیری که علاوه بر حقوق میلیونی خود سه یا چهار حکم استخدامی دارد ؟گفت : مقایسه دریافتی یک فرهنگی که تازه وارد آموزش و پرورش شده با معلمی که 25 سال از مدت خدمت او می گذرد دور از عدالت است .

وی با اشاره به اینکه طرح هماهنگ حقوق به یک طرح «هر آهنگ» تبدیل شده است گفت : مسئولان بدانند که این از شأن یک معلم بازنشسته به دور است که به دلیل عدم پرداخت پاداش و مطالبات توسط دولت در خیابان ها گدایی کند .

محمد حسن گلچین نیز خود را نماینده فرهنگیان بازنشسته در ساری معرفی و تصریح کرد : وعده هایی که بابت پرداخت پاداش فرهنگیان از مهرماه 86 داده بودند تاکنون محقق نشده است .

وی با اشاره به اینکه وکلای مجلسی که امروز داعیه دفاع از حقوق مردمان را دارند زیر دست همین معلمان بازنشسته تربیت شده اند افزود : تاکنون تقدیر و تجلیل از مقام معلم جز سر و صدا ،جنبه عملی نداشته است .

گلچین با بیان اینکه به دلیل وعده هایی که مسئولین بابت پرداخت مطالبات و پاداش به بازنشستگان دادند فرزند خود را دانشکده فنی چالوس ثبت نام کرده ام گفت : من و همسرم در مجموع 600 هزار تومان حقوق دریافت می کنیم ولی متأسفانه به قدری تورم در جامعه افزایش پیدا کرده که 550 هزار تومان از این حقوق به قسط های بانکی اختصاص یافته است.

این معلم بازنشسته ادامه داد : ثبت نام فرزند من در دانشکده فنی چالوس ترمی یک میلیون و 400 هزار تومان هزینه در بر دارد هر چند دو فرزند من فارغ التحصیل مهندسی برق و بیکار هستند. قضاوت کنید با چه درآمدی می توانم خرج سه فرزند بیکار خود را تأمین کنم .

گلچین با اذعان به اینکه «گرسنگی و نارضایتی بازنشستگان فرهنگی موجب شده تا ما چند روز متوالی جلوی سازمان آموزش و پرورش مازندران تحصن کنیم» گفت : «با اینکه 30 سال برای تربیت این مسئولین زحمت کشیدیم ولی متأسفانه نه تنها از ما تقدیر و تشکر نکردند بلکه قصد جمع آوری ما به عنوان اراذل و اوباش را داشته اند . من نمی دانم آیا مسئولین فرزند خود را زیر دست اراذل و اوباش تربیت می کنند» .

مجید خانقلی از معلمان بازنشسته و جانباز 25 درصد نیز گفت : 30 سال است که روزنامه ها و مجلات را پیگیری می کنم ولی تاکنون رعایت صحت واقعیت خبر در خصوص مشکلات مردم از سوی آنان مشاهده نشد .

وی با بیان اینکه مشکلات و حرف های فرهنگیان که حتی ، در برخی از رسانه ها انعکاس می یابد توسط مسئولین خوانده و بررسی نمی شود، گفت : «وقتی مستقیماً به مدیرکل آموزش و پرورش اعتراض می کنیم و جوابی نمی گیریم چه امیدی به انعکاس مشکلات این قسمت توسط رسانه شما خواهیم داشت ».

خانقلی با تأکید بر اینکه تحصن ما در اینجا جز گرفتن حق و حقوق ما چیز دیگری نیست افزود : تا گرفتن مطالبات خود همچنان این تحصن را ادامه می دهیم.

 سایر معلمان در این تحصن مشکلات خود را عدم پرداخت معوقه سال 75 بدهکاری به بانک ، عدم پرداخت پاداش توسط دولت و... اعلام کرده و برای پیگیری مطالبات خود خواهان همکاری سایر معلمان بازنشسته در شهرهای مختلف شدند.(isna)


 • جمعه 13 شهريور 1394-18:32

  شما که پخش نمیکنید چرا بیان دیدگاه مینویسید چرا پاداشهای 93 رو نمیدن چرا چراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

  • شهبازی از رشتپاسخ به این دیدگاه 0 0
   شنبه 30 شهريور 1392-0:0

   امروز که حقوق گرفتم بعد از پر داخت اقساط منزل وقرض الحسنه 120هزار تومان برام مونده نمی دونم با این مبلغ چطور ماه وسپری کنم لطفا منو راهنمایی کنید از صبح انقدر فکر کردم سردرد گرفتم

   • چهارشنبه 5 آبان 1389-0:0

    خوش به حالتون اقلا خان بازنستگی رو گذروندید ما رو که با مشکلاتمون هم که تایید شده بازنشست نکردند

    • مقروض بازنشستهپاسخ به این دیدگاه 0 0
     سه شنبه 18 فروردين 1388-0:0

     وامروز هم هفدهم بود اما این کجا وان کجا
     یک ماه گذشت کاندیدای ما هم امد پدرش صدای خوبی داشت برایمان علی بی غم ایرج را خواند یاد بی غمی خودم افتادم
     برایمان خواند الکی خوش////////م بی خیالش///////م *** تو به پولات می نازیوهرجامیری باد میکنی******
     **********
     و حا لا از گلپا ***
     موی سپیدو توی اینه دیدم *******
     اهی بلند از ته دل کشیدم****
     ومنهم اهی بلند کشیدم که اگر اینها جاخوش کنند من بیچاره چه خاکی به سرم بریزم در این فکر بودم که
     برای حاجتی دستگیره دری که از داخل هال به حیاط باز می شد چرخاندم که ناگهان....
     17/1/88

     • مقروض بازنشستهپاسخ به این دیدگاه 0 0
      يکشنبه 18 اسفند 1387-0:0

      امروز هفدهم بود .
      سكوت وانتظار.

      • مقروض بازنشستهپاسخ به این دیدگاه 0 0
       دوشنبه 12 اسفند 1387-0:0

       به خاطر دارم آنزمان كه دانش آموز بودم فيلمي را از تلويزيون مشاهده كردم كه نامش مي خواهم زنده بمانم بود. سوزان هيوارد نقش زني رابه عهده داشت كه به اتهام قتل شوهرش چندين بار او را روانه ي اتاق گاز كردند و هر لحظه در ثانيه هاي آخر اجراي اعدام را به زماني ديگر موكول مي نمودند. درست به خاطر ندارم كه در آخر اعدامش كردند يا نه ولي مجلات آن زمان نوشتند كه اين هنرمند تحت تاثير حالت هاي رواني كه در اجراي اين نقش از خود به نمايش گذاشته بود در سن 58 سالگي در اثر فشارهاي عصبي ناشي از اين فيلم سكته كرد و در گذشت. حال بازنشستگان مهر 87 هم اگر مصداقي بيش از اين نباشد كمتر نيست. قرار بود بخشي از پاداش آخر خدمتي را تا اواخر دي ماه پرداخت نمايند وقتش كه رسيد وعده دادند بعد از حقوق دي ماه. خبري نشد. به بهمن و روزهاي دهه فجر موكولش كردند. باز هم خبري نشد. طلبكاران را وعده اسفند داديم، باز هم خبري نشد. بين دهم تا پانزهم خسته نباشند فقط عيدي ها را دادند و امروز كه دوازدهم است وعده بيستم اسفند را از گوشه و كنار شنيده ايم. اين قصه در چه زماني رنگ واقعيت به خود بگيرد ،ترسيم كه ما نباشيم.

       • مقروض بازنشستهپاسخ به این دیدگاه 0 0
        شنبه 10 اسفند 1387-0:0

        پدرم درسال 28 با مدرك پنجم ابتدائي استخدام شد ودر سال 58 بازنشسته شد درهمان سال من استخدام شدم بايشان گفتم حال كه شما بازنشست شده ايد و من تازه استخدام شدم مرانصيتي نمائيد فرمودند در دوران خدمتي سه مطلب را رعايت كن هرگز نامه ونامه نگاري به جهت شكايت يا تقدير نداشته باش وديگر انكه سر سفره هيچكس ننشين وزير الم كسي سينه نزن وسوم اينكه اگر دولت به تو ذغال گداخته اي مرحمت فرمود فورا لبه پيراهنت را جلو ببر (كنايه از قبول ان) ولي اگر وعده اي به توداد تا انرا نگرفته اي وخرج نكرده اي باور نكن .
        101/12/87

        • مقروض بازنشستهپاسخ به این دیدگاه 0 0
         پنجشنبه 8 اسفند 1387-0:0

         گاهي وقتا شوق ديداريار باز ميدارد پياده را زسبيل امروز حال ديگري دارم عيال مارا به مبل فروشي برد اخه عيد نزديك است و كانديداييكه براي پسر بزرگ مان در نظر گرفته ايم در راه .غافل از اينكه خانه از پاي بست ويران است خواجه در فكر نقش ايوان است .7/12/87

         • مقروض بازنشستهپاسخ به این دیدگاه 0 0
          چهارشنبه 7 اسفند 1387-0:0

          القصه:بهاردر راه است و مردگان زمستاني پاي در ركاب زندگان گذاشته وسرود زندگي سر داده اند ومابازنشستگان زنده ارزو داريم كه هرگز بهار به انجام نرسد 6/12/1387

          • مقروض بازنشستهپاسخ به این دیدگاه 0 0
           دوشنبه 5 اسفند 1387-0:0

           خواندم كه فرزانه اي شكايت داشت ازنبود چاه نفت براي مطالبات و پرداختيهاي فرهنگيان . اورا نصيحتي دارم .ان شنيدي كه:مارا به خير تو اميد نيست شرمرسان .حال حكايت ما را دارد شب هنگام كنار اهل و عيال وچاي دشلمه اي وشيرين زبانيهاي خردكانمان مارابس است كه ناگاه ولوله اي طوفان بر انگيز آرامش را با خود مي برد كه چه نشسته اي، اي معلم نظام هماهنگي برايت جور كرديم ،تو را با ريخت وپاش محشور كردبم ،روا نبود كه تو محروم بما ني زعيش ونوش تو غافل بماني ،زبيست وپنج درصد من نگفتم ،ز اين و ان برايت هيچ نسفتم ،منهم پيچ تلويزيون را بستم ، شب بخير تا فردا

           • مقروض باز نشستهپاسخ به این دیدگاه 0 0
            جمعه 2 اسفند 1387-0:0

            اینجانب مبلغ دو میلیون به بانک رفاه کارگران و 4میلیون به المیزان و1000000 تومان به یک متور فروش و1350000 تومان به فروشگاه فرهنگیان و500000 تومان به بانک سپه و300000 به بانک تجارت و300000 تومان عقب ماندگی کرایه خانه وچون میخواهم به خدا قسم بخورم خرده ریزهای دیگر را نمی گویم چون ممکن است اشتباه بگویم منتظر دریافت کل پاداش اخر خدمتی هستم گرچه چیزی تهش نمیماند ولی جلوگیر ابرو ریزی من جلو خانواده ودانش اموزانم که حلا بزرگ شده اند میشود اگر قبل از عید بدستم رسید که خوب در غیر از این صورت میخواهم که هرگز نرسد چون ابروی رفته هرگز باز نمی گردد

            • چهارشنبه 5 تير 1387-0:0

             امیری مثل اینکه تو می توانی در اینترنت کلمه مرقوم نمایی . معلم تو که بوده؟

             • چهارشنبه 5 تير 1387-0:0

              N/A

              • سه شنبه 10 شهريور 1394-16:45

               چرا پاداش فرهنگیان مظلوم 93 پرداخت نمیشه این سوال مهمترین سوال هست 10 شهریور است وچشمها منتظر چرا کسی تو این مملکت به داد ما نمی رسه فانی از بس وعده داده میگه دیگه در این مورد حرفی نمی زنم شما رو بخدا ندای ما رو به گوش مسئولین برسونید

              • جمعه 3 خرداد 1387-0:0

               آقايان و خانهاي معلم حاصل دسترنج شما چيست مگر نه اينكه جواناني كه بعد از 12 سال از كلاسهاي درس شما فارغ‌التحصيل ميشوند حتي پياز هم نميتوانند پوست كنند

               • يکشنبه 29 ارديبهشت 1387-0:0

                نظام هماهنگ حقوق فرهنگیان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

                • يکشنبه 29 ارديبهشت 1387-0:0

                 ات


                 ©2013 APG.ir