تعداد بازدید: 2059

توصیه به دیگران 1

شنبه 23 شهريور 1387-0:0

مازندران در حسرت مديران اصولگرا

معاون سياسي استاندارمازندران از چينش چند مديركل اصولگرا عاجز است؛يادداشتي از: شكرالله رضازاده شرمه-ساري


شايد گفتن اين جمله جاي تعجب و البته تاسف فراوان باشد كه با گذشت بيش از سه سال و اندي از زمان دميده شدن روحيه خدومي و اصولگرايي در تار و پود مديريت اجرايي كشور، استاني چون مازندران كه در تمامي عرصه ها حضوري پيشتازانه داشته و دارد هنوز هم در حسرت مديران ناب اصولگرا به سر مي برد.


استقرار كابينه 70 ميليوني نهم، اميد به تقليل آلام را افزايش داد. مهمترين عامل اين اميد حضور مديراني از جنس مردم در بدنه اجرايي و سياسي بود. ملت ولايتمدار انتظار حضور مديراني ولايتمدار و مردم دار كه خدمت بي منت به امت و تبعيت عملي از ولايت مهمترين شاخصه آنان به شمار آمده را در بدنه مديريتي كشور مي كشيد كه البته در بسياري از حوزه هاي مسئوليتي، چنين موضوعي به وقوع پيوست.

 اما آنچه كه موجبات دلسردي و نگراني دلسوزان را به همراه داشته اين است كه متاسفانه برخي از افراد كه هيچ گونه سنخيتي با مرام اصولگرايي ندارند در اثر غفلت عمدي يا سهوي مراجع ذي صلاح، بر مسند برخي از حوزه هاي مديريتي در دولت نهم تكيه زده اند. اين عده كه هيچ اعتقادي به منش و روش خدومي دولت نداشته، تنها در لسان، با دولت اصولگرا همراهند تا خود را همچنان در قالب اصولگرايي به جامعه تحميل كنند.
مازندران استاني است كه مردان و زنان نظيف و عفيف آن، با غايت همدلي، اصولگرايي را پذيرفته و نظر تصميم گيري خويش را در سبد اصولگرايان قرار داده اند، چنانچه علاوه بر حضور اصولگرايانه اينان در انتخابات نهم رياست جمهوري و سوم شوراها، در انتخابات هشتم مجلس شوراي اسلامي هم، همنوايي با اصولگرايان را با آوايي بسيار بلند به گوش همگان رسانيدند.

حال جاي اين پرسش است كه چرا چنين استاني، اينك بعد از نزديك به سه سال از استقرار دولت پركار نهم، همچنان در حسرت مديراني از جنس رياست محترم جمهور برادر عزيز دكتر احمدي نژاد بايد بسوزد؟! متاسفانه مدير ارشد استان و معاونت سياسي وي كه خود را پرچمدار اصولگرايي در استان مي خواند، درصدد چينش نيروهاي اصيل اصولگرا در بدنه اجرايي و سياسي مجموعه استان نيستند چنانچه در كنار دست استاندار محترم نيروهاي اصلاح طلب آن هم بسيار تاثيرگذار يافت مي شود.

 همچنين معاونت محترم سياسي استاندار از چينش چند مديركل اصولگرا در حوزه مسئوليتي خود عاجز است.

 اگر نيروهاي موسوم به اصلاح طلب بر مسند مديريتي بودند آيا حاضر مي شدند در شعاع مديريتي آنها گرايشات اصولگرايانه وجود داشته باشد؟

 به راستي حضور معاون افراطي ترين فرماندار دولت قبلي در استان در سمت مديركل، حركتي اصولگرايانه است؟

آيا فردي كه مصاحفه با مردم را مغاير اقتدار خود مي داند شايستگي حضور در عرصه مديريتي دولت ارزشي نهم را دارد؟

آيا با اين طيف از مديران مي توان به اجرايي گشتن دغدغه ها و مصوبات دولت نهم در استان اميد داشت؟

شايد آقايان استقرار خود را مترادف استقرار اصولگرايي در عرصه مديريتي مي دانند! در اينجا بايد به اين بزرگواران عرض كرد كه برادران عزيز چرا در دولتي كه حتي با وزيرش تعارف ندارد اما شما از تغيير و تحولات استاني، شهرستاني و بخشي، آن هم نه به جهت سياسي بلكه به جهت كارآمدي هرچه بيشتر مجموعه و ازدياد رضايت مندي مردم، اعراض مي كنيد!

 متاسفانه عدم نظارت بر برخي از امور مديريتي در استان مازندران و اصرار بر حضور افراد ناكارآمد، سبب دلسردي مردم نسبت به عملكرد درخشان دولت پركار نهم شده است.


بدون شك هر كسي كه اميد مردم شريف را نسبت به كاركرد دولت خدوم نهم به ياس بدل نمايد، جفاي بزرگي را مرتكب شده است، حال مي خواهد هر كس باشد. اصولگرايي تنها اظهار در لسان نيست بلكه بايد در صحنه عمل آن را به نمايش گذاشت.(kayhannews)


 • شنبه 23 شهريور 1387-0:0

  ميخواستم به آقاي رضازاده شرمه بگويم مگر تا قبل از اين آقايان ملت مازني را با چه تغذيه كرديد . مشكل شما اين است كه دم از اصول ميزنيد ولي خود از كمترين اصول سياسي ، فرهنگي ، وادبي برخورداريد . مديران شما كمترين تخصص را دارند . گمشدهايي هستند كه به نام اسلام و اصول بزرگترين نيرنگ رابه مردم زدند . از مدرك وزير مازني تا دوستي با مردم اسراييل - از پول نفت سر سفره تا ساخت 30 هزار خانه در نيجريه و بي خانه بودن جوان ايراني- از نفهم خواندن فقها تا شعار انتظار . والله روزي فرا خواهد رسيد كه شمشير عدالت خود انتقام اين همه بي عدالتي را بگيرد . مطمئناً آن موقع دور نخواهد بود 8 ماه ديگر
  0

  • شنبه 23 شهريور 1387-0:0

   آقای رضا زاده این مشکل تنها استان مازنداران نیست در کل کشور آسمان به رنگ آبی خودم معاون برنامه ریزی استانداری را می شناسم آقای احمدی نژاد را با م.ب مقایسه می کرد و حتی علنا برنامه انتخاباتی او را به باد تمسخر می گرفت ولی به دلیل داشتن ارتباط با همان به اصطلاح اصلاح طلبان دو سالی بر مسند معاونت برنامه ریزی استانی نشت هر چند در این ایام او از آنجا برداشته و سمت مدیرکلی در یکی از دفاتر یکی از ادارات در تهران گماردند ضمن اینکه هیچ اعتقادی به کار آن اداره دولتی در زمان معاونت بودجه سازمان مدیریت نداشت. البته آقای رضازاده این یکی فقط مشت نمونه خروار است. تا دلت بخواهد اطراف ما را آدمهایی پر کرده اند بعنوان معاون و مدیر و معاون دفتر که اصلا اعتقادی به احمدی نژاد و اصول گرایی ندارند.


   ©2013 APG.ir