سه شنبه 6 مهر 1389-18:29

نامزدهاي زيرزميني

در حالی که هنوز تاریخ دقیق برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی اعلام نشده است، برخی نامزدهاي احتمالي تحرکات گسترده خود را برای شرکت در این انتخابات آغاز کرده اند و فعالیت های خویش را به صورت زیر زمینی و پیچیده انجام می دهند.


مازندنومه:روزنامه بشير مازندران طبق عادت قديم و روش معهود خود،ماه ها قبل از انتخابات مجلس،فهرست برخي نامزدهاي مطرح را رسانه اي کرده است؛کاري که بارها قبل از انتخابات مجلس و نيز شوراي شهرها به تناوب انجام داده است.

تجربه سال هاي گذشته اين گونه حرکت هاي بشير نشان مي دهد که نبايد چندان به اين فهرست دل بست و تنها در حد سرگرمي و پر کردن اوقات فراغت قابل توجه است.اين روزنامه نام نماينده هاي کنوني،نامزدهاي پيشين و برخي فعالان سياسي وفرهنگي شهرهاي مازندران را رديف کرده است،در حالي که نام بعضي نامزدهاي جدي را از قلم انداخته است.از طرفي مطمئنيم تعدادي از کساني که نام شان در فهرست قرار دارد به هيچ وجه قصد ورود به انتخابات را ندارند و روح شان از قضيه خبر ندارد!

به هرحال خواندن اسامي مطروحه خالي از لطف نيست،اگر هم تمايل داشتيد نام خودتان را چند وقتي در فهرست بشير قرار دهيد وبا دوستان تان کمي شوخي کنيد با سردبير مادام العمر اين روزنامه تماس بگيريد!

--------------------

در حالی که هنوز تاریخ دقیق برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی اعلام نشده است و از قرار مسموع این دوره انتخابات به صورت استانی برگزار خواهد شد، برخی از مسوولان دولت نهم و دهم و تعدادی از عناصر و شخصیت های سیاسی و اجتماعی استان مازندران (داخل و خارج از استان) تحرکات گسترده خود را برای شرکت در این انتخابات آغاز کرده اند و فعالیت های خویش را به صورت زیر زمینی و پیچیده انجام می دهند.

 این جماعت با بهره گیری از مناسبت های ملی و مذهبی و سیاسی و با تشکیل نشست های ماهانه و حتی هفتگی در حال یارگیری از نیروها و عناصر سیاسی همسو و حتی غیر همسو با جریانات خویش می باشند و کمیته های کاری را تشکیل داده اند.

 شرکت در مجالس عمومی و خصوصی(ترحیم، عروسی، مسابقات ورزشی، جشنواره های فرهنگی هنری)، ارتباط مستمر با تشکل ها و هیأت ها و گروهها و جریان های سیاسی اجتماعی، مصاحبه با رسانه های گروهی و مطبوعات و درج مقاله، خبر و گزارش و...پذیرش مسوولیت در داخل استان یا استان های همجوار حکایت از خیزش و عزم جدی این افراد برای ورود به پارلمان نهم و نشستن بر کرسی های سبز رنگ بهارستان دارد. این تحرکات در شهرهای ساری، قائم شهر، بابل و تنکابن و نوشهر شدیدتر شده است.

بر اساس اخبار دریافتی نو و منابع نزدیک و وابسته به این جریان ها و برخی شنیده ها، افراد زير به احتمال قوی قصد ورود به رقابت های انتخاباتی مجلس نهم را دارند:

بهشهر، نکا و گلوگاه: عبدالهاشم یعقوبی، احمد علی مقیمی، علی اصغر رحمانی، ایوب برزگر نژاد، محمد جمشیدی، ولی اله حسنی، علی محمد شاعری

ساری: ابوالقاسم روحی، هادی ابراهیمی، سید جمال علوی، علی اسدی، سید رمضان شجاعی، عبدالحمید عبدالاحد، منصور علی زارعی، علی اصغر یوسف نژاد، سید علی نعیمی، بخشی، احمد حسین زادگان، اسفندیار عشوری، نادعلی رمضانپور، محمد دامادی، فرامرز نقیبی.

 قائمشهر، سوادکوه، جویبار و کیاکلا: عزت اله اکبری، ولی رعیت، دلاور بزرگ نیا، کمال علیپور، شیروان دارایی، سید علی ادیانی راد، حسین پور، سید هادی حسینی، مهدي باباپور.

بابل: فاطمی،کیانژاد، عابدین مومنی، حسین نیاز آذری، علی کریمی فیروزجایی، علی اکبر ناصری زاده، حسینعلی قاسم زاده، علی اردشیری، ابوطالب شفقت، سجودی، محسن نریمان.

 بابلسر و فریدونکنار: ولی الله نانواکناری، حجت الله روحی، مقداد نجف نژاد، قلی پور، طاهری، قاسمی

آمل و لاریجان: علی قاسمی، محمد محمدپور عمران، عزت اله یوسفیان، موسی رجایی، سالار، اسماعیلی،مريم پروين

 نور و محمودآباد و رویان: عبدالوحید فیاضی، محمد رویانیان، سالاریان، ناطق نوری، علی اسماعیلی، کیانی

نوشهر و چالوس: نعمت اله پوستین دوز، انوشیروان محسنی، اسحاق صلاحی، قاسم احمدی، سید هاشم فاطمی، ردایی، سیمیاری

 تنکابن و رامسر: جعفرقلی راهب، ابوالفتح نیکنام، بهروز منتقمی، حاجی آقایی، صابری.


با این حال این لیست انتخاباتی غیر واقعی و از روی احتمالات باشد طلب می کند که افراد و گروه های که دنبال کاندیداتوری و انتخابات مجلس هستند روابط محکم تری را با رسانه ها به وجود آورند و با گفتگو و مصاحبه و ارائه مطالب متنوع خود را هر چه بیشتر در معرض افکار عمومی قرار دهند.

 هر چند تا زمان انتخابات فاصله یکساله ای داریم ولی این زمان بسیار کم و بسان یک چشم به هم زدن به سر می آید لذا کاندیداهای قطعی و احتمالی از این فرصت استفاده جسته و با رقابت رفاقتی زمینه حضور هر چه بیشتر مردم و رقبا را فراهم آورند توجه داشته باشند که هر آن احتمال دارد مصوبه مجلس عملی شده و انتخابات از حالت شهرستانی حذف و به استانی تبدیل مثل انتخابات مجلس خبرگان تبدیل شود که در آن صورت فضای رقابتی جدید و جدی به وجود می آید.