پنجشنبه 16 شهريور 1391-0:23

افتتاح یواشکی/مگر از خبرنگاران واهمه داشتید؟

در نامه اعتراضی خبرنگاران بابلی عنوان شد: آیا مسئولان تصمیم گیر برای حضور خبرنگاران محلی در  افتتاحیه مسکن مهر واهمه داشته اند که نکند نارسایی هایی در وضعیت زیر ساخت های این پروژه از جمله آماده نبودن تاسیسات و خدمات رفاهی آن را مورد پرسش قرار گرفته و اطلاع رسانی شود؟ و یا صرفا قصد چاپ سفارشی اخبار را داشته اند؟


مازندنومه،زینب حبیب پور:در پی دعوت نشدن خبرنگاران بابلی به مراسم افتتاح پروژه مسکن مهر این شهرستان که روز 13 شهریورماه با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزارشد،تعدادی از خبرنگاران بابلی با انتشار نامه ای به این روند نامبارک اعتراض کردند.متن نامه در پی می آید:


بسمه تعالی
 
خبرنگاران پیام آوران راستی و درستی هستند(احمدی نژاد)
 
 
جناب آقای طاهایی

استاندار محترم مازندران 
 
احتراما، به استحضار می رساند که در جریان افتتاح پروژه مسکن مهر شهرستان بابل که با تشریف فرمایی معاون محترم رییس جمهور اسلامی ایران و وزیر محترم مسکن و شهرسازی و جمعی از مسئولان در عصر روز دوشنبه مورخ 13/6/91 همراه بود،متاسفانه از خبرنگاران شهرستان بابل برای حضور در این مراسم دعوتی به عمل نیامد.
 
اگر چه این عمل توهین آمیز از سوی مسئولان شهرستان بابل به مسئولان استانداری نسبت داده شده است اما شایسته است این نکته یادآوری شود که نادیده گرفتن نقش خبرنگاران در اطلاع رسانی به افکار عمومی غیر قابل توجیه است و هنوز از فرمایشات داغ و پر حرارت جناب عالی و دیگر مسئولان استان و شهرستان بابل در 17 مرداد-روز خبرنگار- یک ماه نگذشته که این گونه با خبرنگاران برخورد می نمایند. 
 
سوالی که مطرح می شود این است: آیا مسئولان تصمیم گیر برای حضور خبرنگاران محلی در این افتتاحیه واهمه داشته اند که نکند نارسایی هایی در وضعیت زیر ساخت های این پروژه از جمله آماده نبودن تاسیسات و خدمات رفاهی آن را مورد پرسش قرار گرفته و اطلاع رسانی شود؟ و یا صرفا قصد چاپ سفارشی اخبار را داشته اند؟
 
نمی دانیم که نقش استاندار محترم در جلوگیری از ورود خبرنگاران بابل به این جلسه تا چه اندازه است؟ اما اطمینان داریم این برخورد خاطره تلخی را در اذهان خبرنگاران به وجود آورده است و نشان دهنده همسو نبودن زبان کلام با زبان رفتاری مسئولان تصمیم گیر است که امیدوارم این برخورد نشان دهنده دیدگاه شخصی استاندار نسبت به خبرنگاران و اهمیت کار و ارزش حرفه آنها نباشد و با کسانی که در زیر مجموعه ایشان در محدوه قانونی مانع کار و فعالیت خبرنگاران شده اند برخورد مناسب صورت پذیرد که یقینا تکرار این رفتار ها در آینده بیش از همه از این بابت در افکار عمومی آسیب خواهند دید.