جمعه 22 آذر 1392-1:21

انوشیروان محسنی خبرداد:

رشد 66درصدی بیمه در بودجه 93

مدیرعامل بیمه سلامت کشور گفت: در 2 دهه گذشته عقب‌ماندگی در بخش سلامت به مردم منتقل شده است/برای نخستین بار، دولت در بودجه پیشنهادی سال 93 رشد 66 درصدی بیمه را به مجلس تقدیم کرد.+عکس


مازندنومه، کلثوم فلاحی: انوشیران محسنی در مراسم تودیع و معارفه روسای بیمه سلامت مازندران، اظهار داشت: در 2 دهه گذشته عقب‌ماندگی در بخش سلامت به مردم منتقل شده است.


مدیرعامل بیمه سلامت کشور ادامه داد: الان هر خانواده‌ای که بیمار داشته باشد برای پرداخت هزینه‌های درمان، دچار مشکل است.

وی با بیان اینکه در سال 2000 از منظر بهداشت و درمان در رتبه 30 جهان قرار داشتیم، افزود:  اما از آن سال به بعد که فاکتورهای دیگری مثل عدالت هم به مسائل درمانی اضافه شد، به رتبه 112 رسیدیم.

محسنی با اشاره به اینکه عدالت به معنای این است که مردم مجبور نباشند هزینه‌های اصلی زندگی اعم از آموزش، تغذیه و مسکن را خذف کنند تا خدمات درمانی دریافت کنند، گفت: عدالت به معنای این است که در پرداخت هزینه‌های سلامت، دچار هزینه‌های فلاکت‌بار نشوند، یعنی مجبور نباشند 40 درصد از زندگی خود را بفروشند تا بتوانند هزینه‌های درمان را پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه باید مشارکت کنیم تا مردم حاشیه شهر زیر چتر بیمه قرار گیرند، ادامه داد: برای نخستین بار، دولت در بودجه پیشنهادی سال 93 رشد 66 درصدی بیمه را به مجلس تقدیم کرد.محسنی تصریح کرد: هیچ دولتی این نگاه کارشناسانه و عالمانه و شلیک به هدف را برای رفع دغدغه مردم نداشته است.

وی با بیان اینکه هنوز سرانه بیمه روستایی نسبت به کارکنان دولت، کم است، یادآور شد: مجلس کمک کند تا این شکاف را کاهش دهیم.

مدیرعامل بیمه سلامت کشور خاطرنشان کرد: به جای اینکه به بیمار نگاه کنیم، به بیماری نگاه کنیم.

محسنی ادامه داد: در پوشش همگانی و فراگیر بیمه، پرداخت هزینه‌های سلامت از جیب مردم کمتر است و می‌خواهیم این هزینه به سمت نهادهای بیمه‌ای برود

.

گفتنی است یحیی صالح طبری که پیش از این مدیرکل بیمه سلامت ایرانیان در مازندران بود، به عنوان مدیرکل دفتر مدیرعامل سازمان بیمه ایرانیان کشور منصوب شد و به جای او رسول ظفرمند به عنوان مدیرکل بیمه سلامت ایرانیان مازندران معرفی شد.