سه شنبه 21 مرداد 1393-11:16

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران:

هيچ دستگاهي به اندازه ما عزل و نصب نداشت

سیدعلی قاسمی: نيروهايي را منصوب مي كنيم كه به كارهاي حرفه اي خود در حوزه آموزش و پرورش اشراف داشته باشند/انتخاب هاي ما بر اساس شاخص هاست.


مازندنومه؛ سرویس سیاسی، سردبیر: در نمایشگاه هفته گذشته مطبوعات، خبرگزاری ها و رسانه های مجازی چند دقیقه ای میزبان مدیرکل آموزش و پرورش مازندران بودیم. سیدعلی قاسمي به پرسش های ما پاسخ داد. بخوانید.

*مازندنومه:آقاي قاسمي با توجه به سخنان روز معارفه جنابعالي، مبني بر به كار گيري نيروهاي خوش فكر اصلاح طلب در آموزش و پرورش، نیز اظهارات روبه جلوی معاون وزیر آموزش و پرورش در مراسم معارفه شما، تصور می شود اين امر تاكنون محقق نشده است. در خصوص عزل و نصب ها توضيح دهيد.

قاسمي: واقعيت اين است كه بايد با توجه به رويكرد دولت عمل كنيم و ما هم به دنبال تحقق برنامه ها هستيم كه با كمترين آسيب انجام شود، چرا كه اصل موضوع بايد حفظ شود. دولت به دنبال تعامل و تعادل است و ما هم بايد با كار دقيقي اينكار را انجام دهيم. البته هيچ دستگاهي به اندازه ما عزل و نصب نداشته است. ما تاكنون از هفت معاون ،شش معاون را منصوب كرده ايم و 13 مدير شهرستان را نيز با كمترين چالش عوض كرده ايم. رويكرد دولت تدبير و اميد اين گونه است كه ما بر اساس آن انتصابات خود را با قدرت و توانمندي انجام مي دهيم اما اين به اين مفهوم نيست كه اشكالي در كار ما وجود ندارد اما بايد تلاش شود تا كار با حداقل هزينه و آسيب انجام شود.

*مازندنومه:اگر حصول حداقل هزینه به معناي عقب نشيني نباشد ايرادي ندارد.

قاسمي : ما به دنبال تحقق برنامه هاي خود هستيم . شاخص هايي هم داريم كه بر اساس آن تصميم مي گيريم و اقدام مي كنيم.ممكن است از همه جناح ها و جريان ها گزينه بگيريم اما در نهايت گزينه ها بر اساس شاخص هايي كه تعريف كرده ايم انتخاب مي شوند.

*مازندنومه: يعني اين گونه نيست كه مثلا فلان نماينده چند گزينه معرفي كند و شما از بين اين ها مجبور باشيد يكي را انتخاب كنيد؟

قاسمي: نه انتخاب هاي ما بر اساس شاخص ها است. ما به دنبال به چالش كشيدن آموزش و پرورش با ورود نيروها و جريان هاي سياسي نيستيم. البته ممكن است ديگران اين گونه فكر كنند اما ما نيروهايي را منصوب مي كنيم كه به كارهاي حرفه اي خود در حوزه آموزش و پرورش اشراف داشته باشند.

*راجع به انتصاب معنادار رییس آموزش و پرورش یکی از شهرهای غرب استان، حرف هایی شنیده می شود با نماینده منطقه هم صحبت کردیم، تایید کرده. انتصاب فردی که شائبه دارد آن هم با اعمال نظر نماینده مجلس، گمان کنیم از تدبیر به دور است.

قاسمی: پرونده ای در این زمینه وجود داشته و فعلا موضوع در دست بررسی است.