شنبه 25 مرداد 1393-18:46

افشای لیست بدهکاران/ عبوری:نقدها را می پذیرم

گزارش+عکس از بازدید خبرنگاران از پروژه های عمرانی ساری


مازندنومه؛ سرویس اجتماعی، کلثوم فلاحی: بعدازظهر شنبه خبرنگاران از پروژه‌های شهرداری ساری بازدید کردند. این بازدید که حدود چهار ساعت به طول انجامید از مقابل عمارت شهرداری ساری شروع و به رستوران اکبرجوجه ختم شد.

میانگذر شمالی نخستین پروژه‌ای بود که مورد بازدید قرار گرفت. شهردار ساری در بازدید از این پروژه گفت: شهریور سال گذشته بود که درباره احداث این پروژه به مردم شهر وعده دادیم و امروز تملک در فاز اول و دوم این پروژه به اتمام رسیده، زیرسازی انجام شده و آماده آسفالت است و تا پایان شهریورماه با بهره‌برداری از این میانگذر، ترافیک کمربندی و بلوار امیرمازندرانی به حداقل می‌رسد.

مهدی عبوری ادامه داد: تمامی املاکی که در 30 سال اخیر در این طرح قرار گرفته بودند تعیین تکلیف شد. فاز نخست این پروژه از خیابان شهید مطهری تا شهبند و فاز دوم هم از کنار خیابان فلسطین تا شهید نوری و فاز سوم از خیابان شهید نوری تا خیابان 22 بهمن است.

او با بیان اینکه این پروژه 40 میلیارد تومان هزینه دارد، افزود: پنج میلیارد تومان از این هزینه برای آسفالت و 35 میلیارد تومان هم برای تملک است.

عبوری در میدان معلم ساری اظهار داشت: در ادامه ایجاد مبلمان شهری، مبلمان شهری دو طرف خیابان معلم در دستور کار قرار گرفت. در بعضی مناطق خبری از پارک محله و فضای سبز نیست. سال گذشته میدان طبرستان برای تبدیل به پارک شدن در دستور کار قرار دادیم و امسال هم با استفاده از ظرفیت‌های محله‌ای، میدان معلم ساری در حال تبدیل شدن به فضای سبز برای اهالی این محله است. دو پارک دیگر هم به مساحد 2هزار متر در خیابان مهیار و دیگری هم به مساحت سه هزار متر در انتهای خیابان شفا در این محله احداث می‌شود.

شهردار ساری در بازدید از پروژه زیرگذر دخانیات، تصریح کرد: زیرگذرهای قبلی با دهنه 3.5 متر بود و نخستین زیرگذر با دهنه 5.5 متر را در این منطقه در دست احداث داریم که طرف دو هفته آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

عبوری در محل پارک اتحاد که گفت: این پارک به مساحت 17هزار متر مربع تقریبا تنها پارک استاندارد مرکز استان است که هیچ پله‌ای در آن نمی‌بینید و همه به صورت سطح شیبدار تعبیه شده است و در پایان شهریورماه هم مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی در بازدید از پل ذغالچال با اشاره به اینکه در دهه فجر سال گذشته دهنه اول این پل افتتاح شد، افزود: دهنه دوم این پل به طول 520 متر با قرارداد اولیه 130 میلیارد تومان در حال ساخت و از جمله پروژه‌هایی است که امسال بهره‌برداری می‌شود.

عبوری ادامه داد: با احداث این پل، یک زیرگذر اختصاصی برای شرکت نفت و زیرگذر دیگری هم برای روستاهای پایین دست احداث می‌شود.

پروژه مرکز تفریحی توریستی تجن، مقصد بعدی خبرنگاران بود. عبوری با اشاره به اینکه تجن در حال تبدیل شدن به بزرگ‌ترین مرکز تفریحی توریستی شمال کشور است، گفت: بزرگ‌ترین فواره آبی به ارتفاع صد متر در این منطقه احداث و تاسیسات این فواره در چند روز آینده در عرص رودخانه تجن نصب می‌شود.

وی با بیان اینکه خبرنگاران از پروژه‌های شهرداری بازدید کردند و با چشم خود اقدامات شهرداری را دیدند، افزود: مشاهده کردید که مثل برخی مدیران، فقط حرف نیست بلکه عمل است و اتفاق هم افتاده است. مشکلات مالی در همه کشور وجود دارد و اغلب شهرداری‌ها هم با این مشکلات مواجه هستند اما شهرداری ساری با تمام قوت در حال انجام پروژه‌هایی است که به مردم وعده داده است.

عبوری با اشاره به اینکه پروژه مرکز تفریحی توریستی تجن ظرف مدت شش ماه با مدیریت جهادی در دست احداث است، ادامه داد: این پروژه 1.5 کیلومتر با پروژه سد لاستیکی تجن فاصله دارد.

وی با اشاره به 12 متر مسیر پیاده‌روی در کنار این پروژه، خاطرنشان کرد: 10 برج نوری به ارتفاع 40 متر در رودخانه نصب می‌شود تا روشنایی مناسبی در این پروژه داشته باشیم.

عبوری با بیان اینکه ورزش‌های آبی هم در این رودخانه دیده شده است، گفت: دو موج شکن هم در حال احداث است و جزیره مصنوعی به مساحت 2200 متر مربع هم در رودخانه تجن نصب شده است. این پروژه تنها پروژه‌ای است که در این وضعیت مالی به صورت شبانه روزی در حال ساخت است.

وی اظهار داشت: طراحی و ساخت پل معلق در عرض رودخانه از ویژگی‌های این پروژه است و پرچم تمامی کشورهای دنیا به جز آمریکا و رژیم صهیونیستی در این پروژه نصب می‌شود.

عبوری با بیان اینکه نقدها را پذیرا هستیم، گفت: نقدها همراه با ارائه راهکار باشد.

وی با اشاره به اینکه هیچ نهاد ودستگاهی به اندازه مردم با شهرداری مشارکت نکرده است، متذکر شد: از برخی بانک‌ها، دستگاه‌ها و نهادها که بدهی عوارض به شهرداری را پرداخت نمی‌کنند گلایه داریم.

عبوری تصریح کرد: در میلاد امام رضا(ع) اسامی دستگاه‌های بدهکار به شهرداری را در اختیار مردم ساری می‌گذارم. هیچ تعارفی با نهادها و دستگاه‌های بدهکار نداریم و قانون برای ما حرف است.