يکشنبه 11 آبان 1393-10:32

قابل توجه مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران؛

آمار طلاق کم نشده است!

برخلاف اظهارات رسمی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران، در 6 ماه نخست امسال، آمار طلاق در استان نه تنها کاهش نیافته، بیش از 2 درصد افزایش هم داشته است!


 مازندنومه؛ سرویس اجتماعی، سیده زینب جلالی: گویا در در جلسه کارگروه بانوان و خانواده استان در مهرماه امسال، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران اعلام کرد: بر اساس آمار رسمی، میزان طلاق در استان در ۶ ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 2/7 کاهش داشته است.

نمی دانم این مقام مسئول، این آمار را از چه منبعی نقل کرد، اما اطلاعات سایت ثبت احوال استان نشان می دهد که فراوانی آمار طلاق در شش ماهه اول سال 93 برابر 3432 مورد است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (3352) با 2/4 درصد افزایش همراه بوده است.

در همین راستا فراوانی ازدواج در شش ماهه اول 93 برابر 14437 نفر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (15355) با 6 درصد کاهش ازدواج مواجه بوده ایم.

همچنین نسبت ازدواج به طلاق در 6 ماهه اول 93 برابر 4/2 است که این رقم در مدت مشابه سال قبل برابر با 4/6 بود. .یعنی در  شش ماهه امسال از هر 4/2 ازدواج یکی به طلاق ختم شده است، در حالی که در شش ماهه اول سال 92 از هر 4/6 ازدواج یکی به طلاق منجر شده است.

حال سوال این است هدف از نقل غیر واقع آمار طلاق در یک جلسه رسمی  که معاون سیاسی استاندار ریاست آن را بر عهده دارد، چیست؟ اینکه اوضاع و احوال در بخش اجتماعی روبه بهبود و اقدامات صورت گرفته رضایت بخش بوده است یا اینکه اشتباهی آماری بود؟ در هر حال این آماردهی نادرست در این دولت قابل قبول نیست.


* عین خبر به نقل از سایت استانداری

    چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۹
    كاهش آمار طلاق در مازندران
    یونسی: نیازهای آموزشی بانوان سرپرست خانوار شناسایی شود/جمشیدی: آمار طلاق در استان ۲/۷ درصد کاهش یافت