پنجشنبه 22 آبان 1393-19:3

بسیجیان وام 5 میلیونی می گیرند

مسول بسیج سازندگی سپاه ناحیه ی بابلسر: به بسیجیانی که شرایط مورد نظر ما را داشته باشند وام 5 میلیون تومانی خواهیم داد/ بهره این وام 22 درصد و از طریق بانک توسعه تعاون است.


 

مازندنومه؛ سرویس اجتماعی، حامد رهی: همایش توانمند سازی و کارآفرینی بسیجیان شهرستان بابلسر، به همت بسیج سازندگی سپاه ناحیه ی بابلسر، صبح پنج شنبه در سالن شهید کدخدایی دانشگاه مازندران بر گزار شد.

جانشین سپاه ناحیه بابلسر در این مراسم با بیان اینکه همه ی کشور ها سه هدف عمده را دنبال می کنند، گفت: در این بین کشور های لیبرال غربی و کمونیسم تفاوتی در این اهداف ندارند.

سرگرد پاسدار حسن بزرگیان، کارایی اقتصادی، عدالت جهانی و ارزش های انسانی را سه هدف عمده ی این کشور ها عنوان کرد و افزود:‌ انسان لیبرالیسم، انسانی است که به دنبال حداکثر کردن نفع مادی خویش است.

وی در ادامه با بیان این مطلب که بعد از گذشت 300 سال این کشور ها علی رغم رشد اقتصادی خود به این هدف سه گانه دست نیافتند، تصریح کرد: فاصله ی طبقاتی در این نظام های سیاسی بیش از پیش شده و چیزی از ارزش های انسانی از جمله نوع دوستی، محبت و فضائل اخلاقی در این کشورها به چشم نمی خورد.

 جانشین سپاه ناحیه بابلسر به شعار سال "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی"  نیز اشاره کرد و در این باره با بیان اینکه مقام معظم رهبری بیش از 170 مرتبه از عنوان "اقتصاد مقاومتی" و 70 بار از عنوان "تولید داخلی" نام بردند، توجه به کار آفرینی را مهم دانست.

وی با بیان اینکه دو ابزار کلیدی دشمن، تحریم اقتصادی و تهدید نظامی است، تاکید کرد: روش خنثی کردن تحریم های اقتصادی، مجاهدت در راه اقتصاد مقاومتی است.

در این مراسم سرهنگ پاسدار سید حسین میرتبار -مسول بسیج سازندگی سپاه ناحیه ی بابلسر- نیز  با اعلام خبر اختصاص وام پنج میلیون تومانی به بسیجیان گفت: این وام به همت بسیج سازندگی و موسسه ی نگار نصر مازندران و با بهره ی 22 درصد توسط بانک توسعه تعاون به بسیجیان ارائه خواهد شد.

در ادامه ی این مراسم، دکتر داود موزانی -استاد کارآفرینی دانشگاه مازندران- به تشریح کارآفرینی و اهداف این نشست پرداخت.