جمعه 22 خرداد 1394-0:25

اخلال در جلسه تبلیغاتی نماینده مردم قائم شهر در مجلس

علی پور: جلوی مطهری ایستادم/انتظار این برخورد را نداشتم

کمال علی پور: مطهری انسان بدی نیست اما شاید گمراه شده است/نماینده ای که برنامه پنجم توسعه را نداند پخمه است و چیزی نمی داند/شما کل جلسه را به هم زدید که من انتظار این برخورد را نداشتم.


 مازندنومه؛ سرویس سیاسی، رضاشریعتی: از ساعت 18 عصر روز پنج شنبه 21 خرداد ماه 94 جلسه گزارش عملکرد کمال علی پور -نماینده مردم قائم شهر، جویبار و سوادکوه در مجلس- در مسجد امام رضا(ع) سیفی آباد قائم شهر برگزار شد.

در ابتدای این مراسم کلیپ ده دقیقه ای از عملکرد کمال علی پور پخش شد و سپس یکی از اعضای شورای روستای دیوکلای سفلی به عنوان نخستین نفر به سخنرانی پرداخت.

میثم رمضانی با بیان اینکه یکی از اقدامات مهم و حائز اهمیت کمال علی پور حضور در روستاها بوده است، گفت: در این راستا بالغ بر 50 بازدید به همراه مسئولان کشوری و استانی از روستاها صورت گرفته است.

عضو شورای روستای دیو کلای سفلی با اشاره به اینکه بازدید عمرانی از 156 منطقه، بازدید میدانی به همراه مدیران استانی وشهرستانی و اخذ بودجه عمرانی از دیگر اقدامات این نماینده مجلس است، افزود: تنها برای منطقه دیو کلای سفلی 2 میلیارد و200 میلیون تومان بودجه عمرانی جذب شد.

* از محتویات ویدیوها آگاه نبودم

 سپس کلیپ شانزده دقیقه ای دیگری از این نماینده پخش شد. علی رغم آن که در بنر طراحی شده گزارش عملکرد او از سال 91 تا 94 نگاشته شده بود، در ویدیوها تنها به گزارش عملکرد سال 93 بسنده شد!

چند فراز از اظهارات علی پور در این ویدیو پخش شد، از جمله: آقای آخوندی جاده قائم شهر به جویبار با وجود 15 کیلومتر فاصله، ده سال به طول انجامید، آیا نباید این رکورد را در گینس ثبت کرد؟ سوادکوه با وجود فاصله یک ساعته به قائمشهر هنوز هم آب و گاز ندارد آیا این عجیب نیست؟! آقای وزیر صنعت از وضعیت شهرک های صنعتی مازندران آگاهی دارید؟ آقای وزیر راه اگر به شما یا وکلای شما دو ماه حقوق ندهند چه کار می کنید؟ آیا استعفا می دهید؟ کارگران فولاد حالا در اسفند ماه دو ماه حقوق نگرفتند و اگر تا پایان این ماه نگیرند من استعفا می دهم.

بعد از پخش این کلیپ علی پور با دعوت مجری پشت میکروفن قرار گرفت. وی با بیان اینکه هدف از این جلسه اطلاع رسانی مردم است، گفت: بنده به واسطه حمایت های مردم چشم، گوش و زبان آنان در مجلس هستم و تازه از تهران رسیده ام و از محتویات ویدیوها آگاه نبودم، اما تلفنی گفتم بهتر بود دوستان در این ویدیوها به جای این موارد، به مشکلات باقی مانده منطقه و راه حل ها اشاره کنند.

  *جلوی مطهری ایستادم

دبیر مجمع نمایندگان با اشاره به اینکه فلسفه انقلاب ما کم کردن فاصله ها بود، گفت: من سعی کردم در طول سه سال گذشته در کنار شما باشم.

علی پور با اشاره به نقش اصحاب رسانه تصریح کرد: با وجود اینکه من یا نماینده ی دیگری برای این قشر کاری نکرد، اما آنها برای آگاهی من و شما زحمت بسیاری می کشند و یاور ما بودند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه نمایندگان توسط مردم انتخاب می شوند و لازم است بصیرتر باشند، اظهار کرد: در گذشته نمایندگانی در مجلس حضور داشتند که امضاهای آنها نشان می دهد چه فریب هایی خوردند و ما نمی خواهیم چنین مجالسی تکرار شود.

علی پور با بیان اینکه امام وعده الهی را حق می دانست، تصریح کرد : در کشوری که امام پایه گذاری کرد می بینیم فرهنگ ایثار، شهادت وشهامت شکل گرفته است.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه وجویبار با بیان اینکه اگر یک نماینده در مجلس جلوی مطهری ایستادگی کرد من بودم، تاکید کرد: ایشان انسان بدی نیست اما شاید گمراه شده است.

دبیر مجمع نمایندگان مازندران با تاکید بر آن که همه جناح ها امام را قبول داشتند، گفت: راه مذاکره امام خداباوری بود.

وی با بیان اینکه هرگز ملتی که به این موارد پایبند باشد کم نمی آورد، اظهار کرد: شاید ما در مقابل قدرت نظامی از آمریکا برتر نباشیم و یا در ماهواره به اروپا نرسیم، اما مشت و اراده ملت قوی تر از قدرت نظامی دشمنان واستراتژی آنان است.

علی پور با بیان اینکه امام مردم سالاری دینی را پایه گذاری کرد، اظهار کرد: اعتقادات امام اسلام ناب محمدی بود، نه اسلام سکولار و داعشی.

نماینده مردم قائم شهر با بیان اینکه افرادی قصد تحریف اندیشه و روش امام را دارند، خاطر نشان کرد: امام مبدع آمریکا شیطان بزرگ بود و در این راه از همه چیز خود گذشت اما امروز بعضی ها می گویند آمریکا فرشته بزرگ است که این صحیح نیست و به معنای تحریف در اندیشه امام است.

این نماینده مجلس با تاکید بر آنکه رمز پیروزی کشور وحدت کلمه و پیروی از ولایت فقیه است، گفت: کشور در سایه هدایت و جهت دهی امام و رهبری به جزیره امن رسیده است.

* نباید صنعت هسته ای تعطیل شود

علی پور با بیان اینکه ما غنی سازی را ازسه و نیم درصد به 5 درصد و سپس به 20 درصد رساندیم، اظهار کرد: امروز ایران جز قدرت های برتر است، قدر خودمان را بدانیم و نگوییم هرچه آنها می گویند درست است.

وی ادامه داد: در این مسیر گام های خوبی برداشته شد و نباید صنعت هسته ای تعطیل شود.

دبیر مجمع نمایندگان مازندران با تاکید بر آنکه نباید نه یک گام جلوتر و نه یک گام عقب تر از رهبری پیش رفت، خاطر نشان کرد: باید بر طبق فرمایش های رهبری توجه بیشتری به منابع داخلی کرد.

وی با بیان اینکه تنها شعار من در انتخابات گذشته توجه به برنامه پنجم توسعه بود، تصریح کرد: باید نماینده مردم برنامه کشور را بداند و بتواند برنامه محور عمل کند. اگر نماینده ای این برنامه را نداند پخمه است وچیزی نمی داند.

علی پور با تاکید بر آنکه اگر نماینده برنامه محور باشد همه را پای میز می کشاند، اظهار کرد: در این دولت و دولت قبل 20 وزیر از منطقه بازدید کردند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه در برنامه پنجم توسعه مهار 60 درصد آب های زیر زمینی برنامه ریزی شده است، افزود: این مهم تحقق نیافته است که با وزیر کشاورزی در این خصوص صحبت کردیم.

علی پور با اشاره به جلسه ای که با وزیر راه و شهر سازی برگزار شد، اظهار کرد: به ایشان گفتیم نرخ بیکاری مازندران 22 درصد و این رقم در قائمشهر 24 درصد است که مهم ترین دلیل آن نبود سرمایه گذاری به دلیل راه نامناسب است.

علی پور با انتقاد از جلوگیری از ورود کامیون ها در روزهای آخر هفته گفت: ما نمی دانیم با این کار چه بلایی سر صنعت می آوریم. چه کسی پول خود را در جایی خرج می کند که در آخر هفته نتواند از آن بهره ببرد؟

دبیر مجمع نمایندگان مازندران با بیان اینکه در برنامه 180 ماده توسعه متوازن در کل کشور در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: اینکه در برخی شهرهای مازندران یک بیمارستان نباشد و در اصفهان با وجود 8 بیمارستان یک بیمارستان دیگر ساخته شود، با توسعه متوازن هم خوانی ندارد.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار با اشاره به ملاقات با رییس جمهوری تصریح کرد: به رییس جمهوری گفتم می خواهید بندر امیر آباد را راه اندازی کنید؟! ایشان گفتند بله، من گفتم این کار را نکنید چرا پول بیت المال را در جایی حرام می کنید که ما نمی توانیم استفاده کنیم، اول باید جاده این مناطق درست شود که آقای رییس جمهوری قبول کرد.

علی پور با بیان اینکه هزار میلیارد اعتبار برای راه هفت تن به دشت ناز ساری در نظر گرفته شد، خاطر نشان کرد: قبل از ورود نمایندگان این دوره به مجلس اعتبار استان مازندران، 235 میلیارد تومان بود که رقم بسیار کمی محسوب می شد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در زمان انتخابات شعار ندادم کارخانه می آورم، اظهار کرد: ذغال شویی با 60 میلیارد اعتبار و 700 ظرفیت شغلی در هفته دولت افتتاح خواهد شد.

علی پور با بیان اینکه معادن کرد آباد از دیگر مواردی است که مغفول مانده بود، خاطر نشان کرد: معادن کرد آباد یک و دو با 300 میلیارد اعتبار در صورت کار کردن سه شیفته تا سه هزار نفر اشتغال زایی می کند.

علی پور با اشاره به اینکه 10 تا 15 میلیون اعتبار برای اکتشاف معادن ذغال شویی جدید هزینه شد، گفت: حل مشکلات نساجی قائم شهر با 21 میلیارد اعتباری که تزریق شد از دیگر اقدامات در کنار راه اندازی کارخانه کک تا پایان سال 95 با 700 میلیارد اعتبار است.

*جدال لفظی مردم با نماینده

دبیر مجمع نمایندگان مازندران که در این لحظه قصد داشت درباره فولاد البرز حرف بزند، با اعتراض یک کارگر حاضر در جلسه مواجه شد. این کارگر گفت: ماه ها حقوق نگرفتیم وهمیشه دچار مشکل هستیم .مشکلات ما را حل کنید.

علی پور که قصد داشت بعد از سخنرانیش به این مورد پاسخ دهد با اعتراض کارگر دیگری مواجه شد که گفت: آقای علی پور چرا در خصوص فولاد حرف نمی زنید؟ شما دروغ می گویید!

سپس این کارگر به نشانه اعتراض جلسه را ترک کرد که این حرکت او موجب تنش و ترک جلسه از سوی دیگر افراد شد. تا جایی که به تدریج بالغ بر 100 نفر از مسجد خارج شدند.

دبیر مجمع نمایندگان مازندران که قصد داشت با خونسردی به سخنرانیش ادامه دهد، گفت: کارگران فولاد از زمان خصوصی شدن با مشکل کم بودن میزان حقوق شان که با اصلاحات اخیر حل شد مواجه هستند که باید صندوق 17 هزار میلیارد سهام را بفروشد.

کارگران معترض که قانع نشده بودند با فریاد خواستند تا مهندس رضا نژاد به نمایندگی از آنان سخن بگوید. وی با اشاره به موارد قانونی مطرح وتصویب شده در سال 90 تا 91 گفت: بر اساس بندی از قانون که در مجلس تصویب شد باید صندوق بازنشستگی کارگران با کلیه تجهیزات و بدهی ها در وزارت تعاون تجمیع شود، اما در حال حاضر در صندوق تامین اجتماعی ادغام می کنند که مورد قبول ما نیست.

علی پور هم در پاسخ به این عده گفت: برای حل مشکلات فولاد گام های اساسی برخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه برای انتصاب نوربخش به عنوان سرپرست صندوق از سوی این نماینده به وزیر تذکر داده شد، اظهار کرد: این جلسه بنا شده بود تا اطلاع رسانی های لازم به مردم صورت بگیرد. من انتظار تشکر نداشتم اما وقتی می گویم برای بیمارستان شهدا دستگاه سی تی اسکن آورده شد یا مشکلات فلان جاده حل شد این ها هم برای شماست. شما کل جلسه را به هم زدید که من انتظار این برخورد را نداشتم.