يکشنبه 22 شهريور 1394-12:7

افتتاح پارکینگ روباز به جای سینما در بابل

در مراسم افتتاح پارکینگ روباز بابل مطرح شد: یکی از مشکلاتی که داریم وجود مهدکودکی کنار پل محمدحسن خان است/در حال رایزنی هستیم تا خانه سلمان را از ثبت میراث فرهنگی خارج کنیم/بحث زوج و فرد کردن پلاک خودروها در بابل در دست بررسی است.


 مازندنومه؛ سرویس اجتماعی، بابک ابهرزاد: پس از تخریب سینما استقلال بابل، تنها یک روز بعد از روز ملی سینما، پارکینگ روباز شهر بابل در مکان این سینما افتتاح شد. البته شهردار بابل وعده داد پارکینگ طبقاتی در 8 طبقه به همراه سینما در این مکان راه اندازی می شود

در مراسم افتتاح این پارکینگ روباز که اعضای شورای شهر و فرهاد عسگری -شهردار بابل- حضور داشتند، اعلام شد این سینما با 7 میلیارد تومان به تملک شهرداری در آمد و پارکینگ در زمینی به مساحت 2150 متر در میدان 17 شهریور افتتاح شد .

در این مراسم شهردار بابل یکی از وظایف شهرداری را روان سازی ترافیک دانست و گفت: بحث پارکینگ طبقاتی می تواند این مشکل را حل و فصل کند که آن را در 8 طبقه و به مساحت 16000 متر مربع برای این مجموعه در نظر گرفتیم .

عسگری خاطر نشان کرد: در این 8 طبقه 500 متر مربع سینما هم در نظر گرفته شد که البته رییس شورا در سخنرانی خود مساحت سینمای پیش بینی شده را 600 متر عنوان کرد.

شهردار بابل در مورد کمربندی شرقی دوم نیز گفت: این پروژه که بزرگترین پروژه شهرستان است، با 50 میلیارد تومان در حال افتتاح است که با حضور هیات دولت در استان، به بهره برداری می رسد .

* تلاش می کنیم خانه سلمان را از ثبت خارج کنیم

در ادامه مراسم فرامرز ابوالحسنی - رییس شورای شهر بابل- با بیان اینکه این پروژه هدیه ای به مردم بابل است، تصریح کرد: این زمین با 6/3 میلیارد تومان اعتبار تملک شد.

وی اذعان داشت: در این پروژه اعضای شورا با انسجام کامل این هزینه را تصویب کردند.

این مقام مسئول در ادامه گفت: در این پروژه قرار است سینمایی با مساحت حدود 600 متر داشته باشیم.

رییس شورای شهر بابل تصریح کرد: بحث ترافیک فقط در بابل مطرح نیست، بلکه در تمام شهرهای مازندران مشکل ترافیکی داریم.

ابوالحسنی افزود: بحث زوج و فرد کردن پلاک خودروها در شهر بابل چند باری مطرح شد و در دست بررسی است .

وی با اشاره به کم شدن سهم بابل از منابع دولتی، یادآور شد: گله بنده این است که در بحث تملک و دارایی سهم شهر بابل بسیار کاهش پیدا کرد.

ابوالحسنی در مورد وضعیت پل محمدحسن خان نیز گفت: یکی از مشکلاتی که داریم وجود مهدکودکی است که اهمیت آن از اهمیت پل محمدحسن خان خیلی کمتر است. اگر نبود همکاری ما در شورا و شهرداری، الان آن بنا ( خانه سلمان) برچیده شده بود .

وی گفت: از طریق خانم مرمر فیروزپور -عضو شورا- در حال رایزنی با میراث فرهنگی هستیم تا این بنا را از ثبت میراث خارج کنیم .