چهارشنبه 15 مهر 1394-17:6

تجمع حامیان یک عضو شورای شهر ساری علیه عضو دیگر؛

صالحی: مردم پای کسانی را که چوب لای چرخ شهردار می گذارند، می شکنند

سیدجلال صالحی: مطبوعات با طبع انسان ها بايد سازگاري داشته باشند وگرنه بايد گفت مدفوعات كه بوي تعفن اش همه را دارد خفه مي كند/ آنهايي كه چوب لاي چرخ شهردار محترم مي گذارند بدانند كه همين مردم به پشتوانه روحانيت پاهاي شما را خواهند شكست و شما را در زباله دان تاريخ ثبت خواهند كرد/ اگر روزي به آنجا برسد، بابت تخريب چهره افراد، من خودم به عنوان يك روحاني دستور مي دهم دست و پاي شان را بشكنند و در اين شهر آويزان شان كنند+عکس


مازندنومه، سرویس سیاسی: عصر امروز تجمعي در جلوی در ورودي محل شوراي شهر ساري برگزار شد.

حجت الاسلام سيد جلال صالحي در اين تجمع با بيان اينكه اين تحصن از طرف بنده نبوده و نيست اظهار داشت: آقايان محبت كردند و به دليل جسارتي كه از طرف عضو شوراي شهر نسبت به حضرت آيت الله طبرسي، حضرت آيت الله نظري و مرحوم حضرت آيت الله صالحي انجام شد، در اين مكان تجمع كردند.

وي با بيان اينكه ما چون آخونديم به قانون احترام مي گذاريم و براي نيروي انتظامي ، امنيتي و اطلاعاتي ارزش قائليم، افزود: آنهايي كه دست به هتاكي مي زنند و جسارت مي كنند اين را بدانند كه هم نزد خداوند و هم نزد خلق خداوند منفورند.

وي با تاكيد بر اينكه مردم هيچ گاه نسبت به روحانيت كوتاهي نكرده و نمي كنند، اظهار داشت: بنده قصد ورود به اين جمع را نداشتم اما از آنجايي كه آقاي تقوي -رئيس پليس امنيت- به بنده زنگ زدند، گفتم چون شما مي خواهيد در اين مكان حضور پيدا مي كنم و از مردم مي خواهم همين كه محبت كردند و آمدند و به سلسله جليله روحانيت احترام گذاشتند، خيلي آرام بعد از صحبت هاي بنده اين مكان را ترك كنند كه امنيت شهر هم به خطر نيفتند.

وي با اشاره به سفر دكتر روحاني به استان مازندران اظهار داشت: گرچه پرو‍ژه ي خاصي از طرف دولت در استان نداريم، اما ميزبان خوبي هستيم.

حجت الاسلام صالحي با بيان اينكه جسارتي كه به علما مي شود جسارت به امام زمان(عج) است، افزود: جسارت به امام زمان(عج) جسارت به خداوند است و اين را بدانند كه در همين دنيا چوب خواهند خورد و به آن دنيا نمي رسد.

وي گفت: علما چراغ هدايت بوده و هستند، بنده و اخوي محترم كه عضو شوراي شهر هستند بابت اين بي ادبي كه نسبت به ما انجام شد از خودمان گذشتيم، اما از حق بزرگان به هيچ عنوان نمي گذريم.

حجت الاسلام صالحی ابراز داشت: تذكري به خبرنگارها نيز مي دهم، خبرنگاراني كه مريض هستند، مطبوعات با طبع انسان ها بايد سازگاري داشته باشند وگرنه بايد گفت مدفوعات كه بوي تعفن اش همه را دارد خفه مي كند.

وي ادامه داد: آقايان خبرگزارها بياييد با پول گرفتن صحنه را عوض نكنيم، هر چه حقيقت است آن را بيان كنيم، كار به آنجا بكشد خودم پاسخگو هستم، كاري نكنيد بگويم كه از كجا پول گرفتيد و از كجا تزريق مي شويد.

وي گفت: اين را بدانيد بنده سيدجلال صالحي غير از خدا در اين شهر پشتي نخواهم داشت و هر چه باشد مي گويم و از مردم دفاع مي كنم، از شخص حضرت آيت الله طبرسي نماينده محترم ولي فقيه حمايت مي كنيم و با يك صلوات حمايت خود را از حضرت آيت الله طبرسي اعلام مي داريم.(صلوات جمع)

حجت الاسلام صالحي گفت: آنهايي كه چوب لاي چرخ شهردار محترم مي گذارند اين را بدانند كه همين مردم به پشتوانه روحانيت پاهاي شما را خواهند شكست و شما را در زباله دان تاريخ ثبت خواهند كرد. (تكبير جمع)

وي ادامه داد: اين را بدانيد كه با ياوه گويي و خودنمايي راه به جايي نخواهيد برد، همه اعضاي محترم شورا، آقاي شمشيربند در همين نظام خدمت كرد، جناب آقاي محمدي كيادهي در سه چهار دوره در همين شورا براي مردم خدمت كرد، تقاضاي ما از شما اعضاي محترم شورا اين است كه اين مردم دنبال تخريب نيستند، اين مردم از حق خود دفاع مي كنند، اين مردم به پشتوانه علما در انتخابات ها شركت كردند و به شما راي دادند و حق خودشان را مي خواهند و شما بايد پاسخگوي مردم باشيد، جواب اين بي ادب هاي روزگار را كه خودشان را من آنم كه رستم بود پهلون مي دانند، بدهيد، رضاشاه با آن عظمت هيچ غطي نكرد، با امام پيچيد پرونده اش بسته شد.

حجت الاسلام صالحي اظهار داشت: تذكرم به خبرنگاراني كه تخريب مي كنند اين است كه اگر روزي به آنجا برسد، بابت تخريب چهره افراد، من خودم به عنوان يك روحاني دستور مي دهم دست و پاي شان را بشكنند و در اين شهر آويزان شان كنند، ادب خودشان را حفظ كنند، مردم، مردم خوبي هستند.

وي ادامه داد: بنده اگر حضور يافتم به احترام اعضاي محترم شورا، 12 نفر و پليس امنيت استان و شهرستان، نيروي نظامي و انتظامي بوده است.

اين روحاني اظهار داشت: حرف ما اين است كه شما به عنوان اعضاي شورا بايد از علما دفاع كنيد، ما را بگذاريد كنار، از علمايي كه براي اين شهر خدمت كردند و زحمت كشيدند دفاع كنيد، چرا كه همه ما تابع علما هستيم.

در ادامه اين روحاني با بيان اينكه براي سلامتي مقام معظم رهبري و براي نابودي كساني كه پشت سر علما حرف مي زنند سه صلوات بلند بفرستيد به سخنان خود خاتمه داد.

*قرار نيست بحث ها به بيرون درز كند

جمعيت در حال متفرق شدن بود كه رئيس شوراي شهر ساري گفت بنده هم بايد نكته ای را خدمت دوستان عرض كنم.

عليجان شمشيربند اظهار داشت:از اينكه دوستان با آرامش آمدند و با دوستان آرامش هم در حال رفتن هستند تشكر مي كنيم چرا كه انتظار هم غير از اين نبوده است.

وي گفت: البته انتظار اصلا اين نبود كه اين حركت انجام شود، چرا كه صبح با هر دو عزيز صحبت كرده و با حاج آقا هم صحبت كردم و به عنوان شخصي كه سي و چند سال در اين مملكت زحمت كشيده و مديريت كردم انتظار نداشتم اين اتفاق بيفتد، اما حالا كه انجام شد اين ترك كردن با آرامش بهترين راه حل است.

رئيس شوراي شهر ساري اظهار داشت: من خدمت شما عرض كنم چيزي كه بين يك خانواده در بين اعضاي شورا اتفاق افتاد، نبايد اصلا در بيرون درز پيدا مي كرد، كه متاسفانه همانطوري كه حاج آقا فرمدند بعضي از انسان ها مريض اند، يكي را دو تا و يك كلاغ را چهل كلاغ و با افكار عمومي بازي مي كنند.

وي ادامه داد: من خواهشم از دوستان اين است مواردي كه مي خواهيد مطرح كنيد، واقعيت ها باشد، ما از آقايان علما ياد گرفتيم كه شنيده ها را نبايد مطرح كرد، بلكه بايد واقعيت ها را گفت.

اين مسئول گفت: واقعيت اين نيست كه الان شما امروز اين جا جمع شديد، ما 13 نفر اعضاي شورا هستيم كه در كنار هم بحث و گفتگو مي كنيم، گاهي امكان دارد بين بنده و آقاي محمدي كيادهي كه اينجا حضور دارند بحث بالا بگيرد و منجر به بحث هاي به اصطلاح كلامي شود. (اعتراض جمع كه نبايد توهين كنند)

وي گفت: قرار نيست اين بحث ها به بيرون درز كند و افراد بيرون بخواهند براي ما و يا براي اعضاي ما تصميم بگيرند(باز هم اعتراض جمع كه سه سال شما همين حرف ها را مي زنيد و ما تحمل مي كنيم)

شمشيربند ابراز داشت: اگر احساس مي شود كه اهانتي شده است راه هاي ديگر دارد كه ما از آن طريق كار را پيگيري كنيم و نبايد كار به اينجا برسد، چرا كه اگر كار به اينجا برسد، كار براي دو طرف و براي ما مشكل مي شود.

وي گفت: از اينكه شما دغدغه نسبت به مسايل اسلامي، انقلابي و روحانيت داريد تشكر مي كنم و واقع مطلب اين است كه بنده از اين نظر كه جوانان نسبت به اين موضوعات حساس هستند خوشحال ام.

اين مسئول با بيان اينكه خودم از كساني هستم كه اگر واقعا احساس كنم كسي به رهبري، ولايت و روحانيت توهين كند، حساس هستم افزود: از اينكه دغدغه داريد دست همه شما را مي بوسم.

گفتنی است در این تجمع بدون مجوز قانونی، نیروی انتظامی کنترل امور را در دست داشت.

علی اکبر ذلیکانی -عضو شورای شهر ساری- ساعاتی پیش در گفت وگو با ما گفت: «براساس شنیده ها قرار است عده ای را به بهانه مقابله با هتک حرمت جمع کنند، در حالی که اصل موضوع واگذاری تعدادی از تابلوهای شهرستان ساری است.»

این عضو شورای شهر ساری که یکی از طرفین اختلاف است، با بیان اینکه من برای روحانیون احترام زیادی قائل هستم، اظهار کرد: «پدر بزرگ من آیت الله محمد حسین ذلیکانی و همین طور شیخ ذوالفقار ذلیکانی و نیز جد هفتم ما میرزا محمود فدایی مازندرانی است و ما همواره خود را سرباز ولایت می دانیم.»

وی با بیان اینکه برخی دوستان پیگیری های مردم را به موضوعی که کذب است ربط می دهند، تصریح کرد: «گروهی سابقه کارهای این چنینی دارند، اما خواهش من از همه افرادی که به من لطف دارند این است پایبند قانون باشند و قانون را رعایت کنند.»

*مطلب مرتبط:

از واگذاری تابلوهای شهری تا دعوت به تجمع دلواپسان