سه شنبه 13 آبان 1399-21:27

ثبت اختراع کلاچ اتوماتیک توسط مخترع مازندرانی/ تسهیلاتی دریافت نکردم

مخترع کلاچ اتوماتیک و دستگاه ردیاب خودرو: تاکنون هیچ تسهیلاتی به ما اختصاص ندادند/ اگر اسلامی استاندار مازندران باقی می‌ماند شاهد اتفاقات خوبی در استان بودیم/سه ماه قبل در جلسه‌ای پیشنهاد ایجاد حداقل هزار شغل به استاندار دادم، قبول کرد اما پس از آن هیچ پاسخی به من نداد.


 مازندنومه؛ سرویس اقتصادی، کلثوم فلاحی: محمدباقر محمدزاده -مدیرعامل شرکت ایتاکو و مخترع کلاچ اتوماتیک و دستگاه ردیاب خودرو- در نشست خبری اظهار کرد: امروز بعد از ۱۱ سال دستگاه ما به اوج رسیده و سیستم ضد سرقت پترن اضافه کردیم. با خریدن یک کلاچ اتوماتیک، دستگاه ضد سرقت هم خریداری کرده‌اید.

وی با بیان اینکه در این سیستم، کلاچ‌گیری را به شکل کلید مغناطیسی انجام دادیم که این هم یک ثبت اختراع دیگر است، افزود: تلاش ما بر این است تا کلاچ اتوماتیک در خط تولید خودروسازی مورد استفاده قرار گیرد.

محمدزاده خاطرنشان کرد: استفاده از این دستگاه، ظرفیت خوبی است و اگر کسی بخواهد در این زمینه کار کند کمک می‌کنم.

مدیرعامل شرکت ایتاکو افزود: از لحظه‌ای که این دستگاه بر روی خودرو نصب می‌شود از زمان روشن کردن خودرو تا خاموش کردن، نیازی به پدال کلاچ ندارید. دستگاه عملکردی مانند گیربکس اتوماتیک دارد و از عملگر مکانیکی تشکیل شده است.

وی گفت: در ادامه روند به‌روزرسانی این دستگاه، کلید را تاچ کردیم که آپشن مهمی برای مشتری است و میزان فروش ما را اضافه کرد.

محمدزاده با اشاره به اینکه ۲۰۴ مرکز در سراسر کشور برای فروش و خدمات پس از فروش ایجاد کردیم، یادآور شد: گارانتی ما بدون قید و شرط است و تنها شرکتی هستیم که تاییدیه پلیس راهور ناجا را دریافت کردیم.

وی با بیان اینکه ارتباط با مدیران خودروساز بسیار سخت است و در این میان ممکن است دچاد دلال شویم، اظهار کرد: اگر‌خودروسازان همت و مسئولان استانی از ما حمایت کنند تا محصول را به خودروساز معرفی کنیم قطعا چنین اتفاقی نمی‌افتد.

محمدزاده با بیان اینکه هزینه نصب کلاچ اتوماتیک به مبلغ ۲میلیون و ۷۵۰ هزار تومان شامل نصب و ۱۸ ماه گارانتی است که این گارانتی با افزودن مبلغ کمی تا پنج سال افزایش می‌یابد، خاطرنشان کرد: این دستگاه روی تمام خودرو داخلی و خارجی که دارای گیربکس دستی هستند قابل نصب است.

وی ادامه داد: هر خودروی جدید که وارد کشور شود هماهنگی دستگاه با خودروی جدید برای ما ۲۴ساعت است.

محمدزاده با اشاره به اینکه زمان نصب دستگاه ۲تا ۴ ساعت است، افزود: خریدار می‌تواند دستگاه را از خودروی خود جدا و روی خودروی دیگری نصب کند.

این مخترع کلاچ اتوماتیک و دستگاه ردیاب خودرو ادامه داد: تاکنون هیچ تسهیلاتی به ما اختصاص ندادند، اگر اسلامی استاندار مازندران باقی می‌ماند شاهد اتفاقات خوبی در استان بودیم، او چون می‌دانست تولیدکننده واقعی هستم از برنامه‌ها حمایت می‌کرد.

محمدزاده تصریح کرد: سه ماه قبل در جلسه‌ای پیشنهاد ایجاد حداقل هزار شغل به استاندار دادم، قبول کرد اما پس از آن هیچ پاسخی به من نداد.

وی گفت: ثبت اختراع این دستگاه به شماره ۹۲۸۳۴ انجام شده که صفر تا صد آن با توان داخلی شرکت ایتاکو صورت گرفته است.