تعداد بازدید: 2077

توصیه به دیگران 2

چهارشنبه 28 تير 1391-14:16

دادستان هشدار داد/حبس و شلاق در انتظار روزه خواران

در اطلاعیه دادستان و دبیر ستاد پبشگیری و مبارزه با جرایم خاص استان مازندران بیان شد:هر كس علناً در انظار و اماكن عمومي و معابر تظاهر به عمل حرامي كند، علاوه بر كيفر عمل، به حبس از 10 روز تا 2 ماه يا تا 74 ضربه شلاق محكوم مي‌شود.


مازندنومه:در آستانه حلول ماه رمضان دادستان و دبیر ستاد پبشگیری و مبارزه با جرایم خاص استان مازندران اطلاعیه ای صادر کرد که نسخه از آن برای ما نیز ارسال شده است. 

در بخشی از این اطلاعیه آمده:بدون ترديد مردم شريف استان مازندران در همه صحنه‌ها و عرصه‌هاي صيانت از اسلام پيشگام بوده‌اند و در اين ماه شريف نيز اين شايستگي را نشان خواهند داد و حرمت اين ماه بزرگ را بيش از سال‌هاي گذشته پاس خواهند داشت .

دادستان مرکز استان در این اطلاعیه از شهروندان محترم و مهمانان و مسافران خواسته در تعظيم شعائر اسلامي و حفظ حرمت ماه رمضان همچون گذشته اهتمام ورزند و چنانچه افرادي از لحاظ شرعي معذور باشند ، از تظاهر به روزه خواري در انظار و اماكن عمومي پرهيز کنند.

 به دستور جعفری كليه دستگاه‌هاي ذيربط و ضابطين قضائي موظفند با توجه به ماده 638 قانون مجازات اسلامي با رعايت اخلاق اسلامي و ارشاد و تذكر لازم نسبت به هر نوع تخلفي در اين زمينه اقدامات قانونی مقتضی را معمول و مراتب را به شعب ویژه ای که بدین منظور در دادسراها و دادگاه های عمومی و انقلاب سطح استان تشکیل گردیده اند ، گزارش نمایند.

ماده 638 قانون مجازات اسلامي تصریح می دارد : " هر كس علناً در انظار و اماكن عمومي و معابر تظاهر به عمل حرامي كند، علاوه بر كيفر عمل، به حبس از 10 روز تا 2 ماه يا تا 74 ضربه شلاق محكوم مي‌گردد و در صورتي كه مرتكب عملي شود كه نفس آن داراي كيفر نمي‌باشد، ولي عفت عمومي را جريحه‌دار نمايد فقط به حبس از 10 روز تا دو ماه يا تا 74 ضربه شلاق محكوم خواهد شد".


  • پنجشنبه 29 تير 1391-0:0

    شمارا سوگند به میمنت و مبارکی ماه صیام توصیه و تذکارتان را بدل به خط و نشان نکنید و هربار که به موارد امر به معروف رسیدید بگذارید به عبارات شیرین بیان منظور بشود نه اینکه از ضربات شلاق نام ببرید ! در هیچ جای عرصه حضور بندگان خدا اینهمه از حد شرعی و غیرشرعی نمیگویند و جزا و جریمه را به رخ بندگان خدا نمی کشند ! البته وقتی دین مبین ما معاذیر مسلمان را در انجام مناسک و مراتب و تکالیف به رسمیت میشناسد شما مجریان و ضابطین قانون الهی نیز به همان شیرینی شریعت مبین سخن بگوئیدو فی المثل اگر پیامی هم از مدعی العموم منتشر میکنید عکسی از ایشان به تبسم پرتمنی از برادر دینی اش همراه باشد نه تصویری با دندان کروچه!
    شما روزنامه نگارها بلدید حتی بعنوان ادای تکلیف رسانه ای منظور خودتان را که دهن کجی است برسانید....شما باید با اخلاق تر از صاحبان پیام باشید . خداوند عبادات مارا پذیرا باشد


    ©2013 APG.ir