تعداد بازدید: 4695

توصیه به دیگران 28

دوشنبه 22 آبان 1391-9:40

وضعیت بحرانی/سیل به غرب مازندران رسید

 حجم بالای آب از ساعت دو بامداد موجب بروز سیل در نوشهر شد/ به دلیل تخریب پل امکان دسترسی به برخی از خانه‌ها وجود ندارد/ تاکنون خسارات جانی گزارش نشده است/سیل باعث شد گاز برخی مناطق قطع شود.(گزارش+عکس)


مازندنومه؛گزارش:محمدحسین ملایی کندلوسی-عکس:زهرا راه گل:بارندگی شدیدی که از شامگاه یگ شنبه در نوار ساحلی آغاز شده بود،ابتدا با آبگرفتگی معابر همراه بود،اما در ادامه با شدت بارندگی و بالا آمدن آب رودخانه‌ها وضعیت بحرانی‌تر شد.در پی بارندگی از دیشب حجم بالای آب از ساعت دو بامداد موجب بروز سیل در نوشهر شد.

 ازساعات اولیه صبح امروز تمام نیروهای امدادی به حالت آماده‌باش درآمده اند. بارندگی شدید باعث بالا آمدن روخانه فردوسی و آبگرفتگی معابر در سطح شهر نوشهر شده است.

 محمدعلی قمی‌اویلی-فرماندار نوشهر- گفته که به منظور هدایت آب سطح شهر دیوار بندر را فرو ریختیم تا بتوان بخشی از آب را به این طریق به دریا هدایت کنیم.

در چالوس مردم در ساعات اولیه بروز سیل به مناطق بالادست و پشت بام منازل خود پناه برده بودند.تعدادی زیادی کامیون در لودرهم در مناطق آب‌گرفته شهر چالوس مستقر شدند تا در صورت نیاز به جابجایی مردم اقدام کنند.

در نوشهر مناطق بهجت‌آباد و کشک سرا وضعیت بحرانی‌تری دارند و خوشبختانه تاکنون خسارت جانی نداشته‌ایم.

فرماندار نوشهر وضعیت بهجت‌آباد را نگران‌کننده و بحرانی عنوان کرد و گفت: به دلیل تخریب پل امکان دسترسی به برخی از خانه‌ها وجود ندارد.

 وقوع سیل در روستاهای بخش مرکزی چالوس به ویژه مهدی‌آباد، تازه‌آباد و خرمنه نیز پرخسارت بوده است،پل جدید مهدی‌آباد را آب گرفته و خیابان مرتضوی هم به نسبت بقیه نقاط، آبگرفتگی بیشتری دارد.

 در این مناطق هم خسارات زیادی به منازل مسکونی وارد آمده ولی تاکنون خسارات جانی گزارش نشده است.

در سطح شهر چالوس در مناطق اشکاردشت و خیابان شهید نواب صفوی،سیل خساراتی را به بار آمده است. به علت آبگرفتگی معابر و مدارس، تمام مقاطع تحصیلی چالوس را امروز تعطیل کرده اند.

علاوه بر این مناطق،در پالوج ده، کمربندی داخل شهر و روستاهای بخش مرکزی اعم از تازه آباد، مهدی آباد و گیل کلا شاهد آب‌گرفتگی شدید و مسدود شدن خیابان‌ها هستیم.

سیل باعث شد گاز برخی مناطق قطع شود و به دلیل نشت گاز در برخی از نقاط نوشهر،گاز قطع شد تا از احتمال بروز انفجار جلوگیری شود.

به گفته میرقدیر رضایی-فرماندار چالوس-وضعیت به شدتی بحرانی است که مانع امدادرسانی به موقع شده است.

 اطلاع‌رسانی به موقع به اهالی مناطق آب گرفته برای پناه بردن به نقاط امن از اولویت‌های ستاد بحران شهرستان چالوس بود.

رضایی گفته از ساعت یک بامداد با فراخوانی مسئولان شهرستان و بسیج کردن نیروها شرایط را بحرانی اعلام کرده و با تمام توان در صحنه حضور پیدا کردیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان چالوس افزود: لودر، بیل مکانیکی و تمام تجهیزات لازم در منطقه مستقر شدند تا بتوانند خسارت‌های احتمالی را کاهش دهند.

این مسئول تصریح کرد: از مسئولان استانی درخواست کمک شده تا نسبت به اعزام تجهیزات لازم و نیروی انسانی ماهر به این شهرستان اقدام کنند.

 فرماندار چالوس همچنین گفت: مناطق سیل زده چالوس به سه منطقه تقسیم و مدیریت امدادرسانی آن به شهرداری هچیرود، بخشدار مرکزی و شهرداری چالوس واگذار شد.

رضایی خاطرنشان کرد: مناطق شهر هچیرود و روستاهای اطراف آن که دچار آب گرفتگی شدند به شهرداری هچیرود، بخش مرکزی و نقاط میانی شهر به بخشدار مرکزی و مناطق اشکار داشت و پالوج ده هم به شهرداری و امور آب واگذار شد تا با تسلط و مدیریت کافی به کنترل وضعیت موجود بپردازند.

*عکس ها صبح دوشنبه ازخیابان فرهنگ چالوس،پاساژ قائم برداشته شده است.


 • جمعه 26 آبان 1391-0:0

  آقای عباس نژاد عزیز شما هیچی از فرماندار چالوس نمی دانید و فقط یک طرفه قضاوت می کنید. شما هم فقط یه بوق و شیپور به دهان گرفتی و سرو صدا میکنی و این سر وصدا رو به حساب حدمات میذاری...

  • چهارشنبه 24 آبان 1391-0:0

   یکی به داد نوشهر برسه.. به خدا هیچکی توی نوشهر نیست به داد سیل زده ها برسه--

   • دکتر عباس نژادپاسخ به این دیدگاه 0 0
    چهارشنبه 24 آبان 1391-0:0

    رضایی کسی است که برای تمام مدیران شهرستانی ، فرمانداران و معاونان فرمانداران و بخشداران سطح استان ، چندین کارگاه مدیریت بحران برگزار کرد و دبیر شورای امنیت ملی کشور از شخص رضایی تقدیر کرد-مدیر بحرانی که در یک آن دو سیل را در دو شهرستان کنترل کرد-یکی کلاردشت و دیگری تنکابن-و با پیشگیری و پیش بینی های قدرتمندانه به گفته ی همه ی مسئولان استانی حتی یک کشته هم داده نشد- امروز هم در چالوس 1 کشته هم داده نشد-کسی که 3 روز است چشم روی چشم نگذاشته و خستگی را خسته کرده است.
    جداً باید فرماندارچالوس را ابرمرد بحران ها نامید.
    با درایت مدیریت بحران شهرستان چالوس، وضعیت در چالوس کاملاً عادی شده است و روند بازسازی آغاز شده است.
    البته امیدی به کمک دولت نیست- چون هنوز معوقه های کمک به کلاردشت و تنکابن رو پرداخت نکردند و الحمدالله صدایی هم ازشون در نمیاد! جای تاسفه!

    • سه شنبه 23 آبان 1391-0:0

     رضايي فرماندار چالوس اگه مدير بود كه اين همه خسارت به مردم چالوس وارد نمي شد.
     اون فقط بلده چكمه بپوشه و عكس بگيره و در رسانه ها براي خودش تبليغ كنه.


     • دکتر عباسعلی امیدی دانشگاه علوم پاسخ به این دیدگاه 0 0
      سه شنبه 23 آبان 1391-0:0

      متاسفانه دومین بار است که این فاجعه برای مردم مازندران پیش می آید
      بهتر است هلال احمر ایران بجای همدردی با مردم آمریکا و کمک به آنها که کیلومتر ها از ما فاصله دارند و با محاسبه دقیق مردم خود را برای ندادن تلفات جانی آگاه نموده بمردم خود که جلوی چشمشان است کمک بنماید
      بلی جان برکفن های هلال احمر شعار دادن بس است کسی شعار شما را باور ندارد وفقط میشود شما را دشمن خدا دانست که مردم را ساده فرض کردید

      • دوشنبه 22 آبان 1391-0:0

       جناب رضایی- فرماندار توانمند چالوس- الحق که مدیریت قدرتمند مدیریت بحران شما در استان و کشور به حق نمونه شده است- درود بر شما- از ساعت 1بامداد در سطح شهر حاضر شدی- خدا قوت سید مهربان- درود بر تو مدیر شایسته - دست مریزاد

       • مازیار مازندرانیپاسخ به این دیدگاه 0 0
        دوشنبه 22 آبان 1391-0:0

        مازندران اصلا صاحب نداره.
        مگه میشه تو 1ماه سه بار سیل بیاد!
        مسئولین چیکار میکنن؟ نکنه بازم رفتن چین؟

        • دوشنبه 22 آبان 1391-0:0

         چرا چیزی در مورد امل نمی نویسین

         • دوشنبه 22 آبان 1391-0:0

          ديروز بهشهر،امروز نوشهر،فردا ؟


          ©2013 APG.ir