تعداد بازدید: 3362

توصیه به دیگران 3

پنجشنبه 28 اسفند 1393-18:43

یک روز با خاطره و رضا

« غمگین» ها لبخند زدند

بسته ویژه نوروز-1/با پی گیری مازندنومه و کمک و حمایت برخی سازمان ها، در آخرین روز سال، لبخند شادی و رضایت بر چهره کودک کار -رضاغمگین- و خواهرش نشست.


مازندنومه؛ سرویس مهرورزان، سردبیر: چهارشنبه 27 اسفندماه گزارشی در مازندنومه انتشار یافت با عنوان «او کودکی هایش را گم کرده است» که گفت و گویی بود با پسر12 ساله سورکی -رضاغمگین-

رضا در یک خانواده بدسرپرست و تهی دست نزد نامادری اش در سورک زندگی می کند. او سواد ندارد و هر روز در این هوای سرد و بارانی با دم پایی به ساری می آید تا با واکس زدن کفش های مردم، هزینه های زندگی خود و خانواده اش را تامین کند.

ساعتی پس از انتشار گزارش ابتدا به مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری تلفن زدم و طرح موضوع کردم. دکتر شادمان نیز ضمن پیگیری فوری، موضوع را با مدیرکل بهزیستی مازندران در میان گذاشت و در ادامه با دکتر آرام هم تلفنی صحبت کردم.

این خانواده حتی تلفن در منزل ندارند و اکبرمظلومی -رییس شورای شهر سورک- موبایلش را در اختیار آن ها قرار داد تا هماهنگی های لازم صورت پذیرد

با پیگیری مدیرکل بهزیستی و همکاری رییس شورای شهر سورک، اورژانس اجتماعی بهزیستی، به سرعت و قبل از ظهر همان چهارشنبه به سورک رفت و ضمن بازدید از محل زندگی و وضعیت خانواده رضا، کمک رسانی اولیه را انجام داد تا پس از تعطیلات سال نو، برای تحت پوشش قرار دادن این خانواده اقدام کنند.

از سویی چهارشنبه شب با معاون فرهنگی شهردار ساری نیز ملاقات داشتم و ناصرمعیل نیز قول کمک داد. صبح پنج شنبه همکار خبرنگار ما -فاطمه عربی- با دریافت کمک معاون شهرداری ساری، رضا و خاطره را به بازار برد و برای شان کفش(دو جفت برای هر نفرشان) و کیف و لباس(کاپشن و پیراهن و روسری) و آجیل و ماهی قرمز خرید، ناهار به رستوران شان برد و با آژانس روانه سورک شان کرد.

خرسنیدم که توانستیم در آستانه سال نو و در آخرین ساعت های سال کهنه، لبخندی هر چند مقطعی و کوتاه مدت، روی لب دو کودک نیازمند بنشانیم. از دوستان مان دکتر شادمان، دکتر آرام و همکاران شان، مظلومی و معیل سپاسگزاریم.

 

 


 • جمعه 7 فروردين 1394-1:13

  دمتون گرم ... خدا خیرتون بده
  بیشتر به فکر این قشر از جامعه باشین و باشیم . دم مسئولین هم گرم .
  خدا خیرشون بده .هیچ چیز از چشمان خدا پنهان نیست.
  بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش زیک گوهرند/ چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضو ها را نماند قرار

  • شنبه 1 فروردين 1394-20:50

   مطلب خوبی بود ولی ای کاش عکس آنها را نمی گذاشتید

   • کم سواد روستاییپاسخ به این دیدگاه 7 0
    شنبه 1 فروردين 1394-15:24

    با چشمانی پر از اشک و با درود بیکران به وجدان و شرف و انسانیت شما بچه های مازندنومه که همیشه در کارهای خیر و بشردوستانه و احساس مسئولیتان در قبال کودکان کشور و به ویژه کودکان عزیز مازندران پیشگام بودید و لبخند را بر سیمای زیبای این کودکان بی گناه نشاندید !!! هر چند در مقطعه کوتاه!!! مطمئا در آینده هم برای حق و حقوق این کودکان مبارزه خواهید کرد تا فقط این کمکها در مناسبات و ایام نوروز خلاصه نشود و به فراموشی سپرده شود!!! کودکانی که 2 سال سربازی را باید به جان خود بخرند تا آقایان و آقا زاده در قصرهایشان با چلو کبابها به خواب نوشین فرو روند!!! کودکانی که با جان نحیف و نزارشان، بایستی چرخه تولید کشور را ( با تحقیردر جامعه در همه مراحل زندگی ) به حرکت درآورند! تا آقایان و آقا زادگان به آسانی فساد میلیاردی را انجام دهند!!! در ثروتمندترین کشور دنیا جای این (کودکامان ) در مدارس است ( تحصیل رایگان، تغذیه رایگان و دکتر رایگان ) نه در خیابانها و بیابانها! میلیارها دلار محو میشود! فساد میلیارد دلاری می شود! ...!!! اما برای ( جاده مرگمان ) و برای ( کودکانمان ) که باید 2 سال سربازی انجام دهند و این مرز و بوم را برای همین ها نگهداری و حفاظت کنند بودجه وجود ندارد، واقعا عجبا!!!!!!! این عید سعید باستانی را رضا جان به شما و خواهرتان ( کودکانمان ) در کنار (انسانهای) با وجدان مازندنومه و هم برای همه کودکان خیابانی و بیابانی تبریک می گویم!!!!!! که آقایان برای چنین مقاله ایی بزرگی همه خاموشند، مبادا به وجدان خفته شان آسیبی برسد!!! پیروز باشید.

    • جمعه 29 اسفند 1393-11:32

     ایول بازم پیگیری های مازندنومه ایی جواب داد

     • جمعه 29 اسفند 1393-1:20

      درود بیکران بر کرانه اخلاق انسانی تان .


      ©2013 APG.ir