تعداد بازدید: 8825

توصیه به دیگران 4

جمعه 5 تير 1394-13:56

به این خانواده نیازمند کمک کنیم

...به روی نااميدي در بسته باز کردن

در ماه مبارک رمضان سفره هامان را گسترده تر کنیم و گوشه چشمی به نیازمندان داشته باشیم/ این خانواده بسیاری از روزها، حتی غذایی در خانه برای خوردن و لباسی برای پوشیدن ندارند و فقط با کمک های مردم گذران زندگی کرده اند. با داشتن پدری بیمار و پسری فلج، چند ماه است که از اجازه خانه هم مانده اند. هزینه عمل پدر خانواده حدود پانزده تا بیست میلیون تومان برآورد شده است./درخواست مازندنومه از مخاطبان اش برای یاری رسانی به یک خانواده بسیار نیازمند+شرح حال+شماره حساب


مازندنومه، سرویس مهرورزان: محمد حاجی کتریمی متولد یکی از روستاهای دودانگه ساری به نام« کتریم مجی» است. او در خانواده ای بسیار فقیر به دنیا آمد و همراه پدرش چوپان مردم بود.

متاسفانه او از سن کودکی به بیماری حاد اعصاب مبتلا شد. گویا پدرش هم سابقه این بیماری را داشته است.

محمد از سن دوازده سالگی تا هفده سالگی در بیمارستان زارع ساری، بخش اعصاب و روان بستری بود و مدتی نیز به طناب به تخت بسته شده بود. پزشک معالجش دکتر ضرغامی است، از متخصصان مطرح اعصاب و روان.

پس از بهبود نسبی، او در سن هفده سالگی، با دختری که چهار سال از خودش بزرگتر بود ازدواج کرد. خانواده دختر هم ماند او بسیار تهی دست بودند.

اوایل ازدواج محمد حاجی کتریمی در پروژه بزرگ سد شهید رجایی (سلیمان تنگه) به کارگری روز مزد مشغول شد. کار بسیار طاقت فرسا و سنگین بود، طوری که اثرات نامطلوب آن بر ستون فقراتش ماندگار شد.

او که به سختی روزگار می گذراند، مدتی بعد از ازدواج ابتدا صاحب فرزند دختر و پس از مدتی صاحب فرزند پسر شد.

دخترش سالم بود اما پسر در بدو تولد دچار سکته مغزی می شود.برخی پزشکان علت این فلج مغزی را، وراثت و بیماری پدر ذکر کردند.

پس از فوت پدر محمد، یک منزل قدیمی به او ارث رسید که برای مداوای پسرش -امیر حسین- فروخت و پس از آن، در منطقه آهی دشت ساری مستاجر شد.

یک روز که همسرش در حال درست کردن غذا(سوپ) بود، کودک تشنج مغزی می کند و دستپاچه او را به بیمارستان می برند، اما بر اثر ورزش باد، پرده آشپزخانه به شعله روشن گاز می خورد و کل خانه که سقف چوبی داشت با تمام اثاثیه منزل، می سوزد.

پس از این واقعه، بیماری اعصاب محمد، مجدد عود می کند. هزینه های غرامت خانه مستأجری و خرید لوازم زندگی در کنار مداوای فرزند، برای شان بسیار کمر شکن بود، تا اینکه به عنوان خادم مسجد فاطمه زهرای ساری مشغول به کار می شود.

کار مسجد و آشپزخانه آن نیز بسیار سخت بود و باعث عود بیماری درد کمر و مهره های او شد. هرگز هم از سوی هیئت امنای مسجد بیمه نشد و وقتی برای بیمه شدنش اصرار کرد، اخراجش کردند.

در ادامه زندگی متلاطم و دشوار این خانواده، آشنایی او را در خانه ای قدیمی که سابق بر این انبار چوب بود، با پول پیش دو میلیون و ماهی دویست هزار تومان اجاره، مسکن داد.

امیر حسین بیمار، هر روز بزرگ تر می شد و مخارج درمان و پوشک او بیشتر. بچه حتما باید پوشک کامل شود، زیرا حالت پاهایش کج است و مشمای عادی، ران پایش را بارها زخم کرده بود.

در این مدت با وجود کمر درد شدید، با کارگری و تعمیر آیفون، زندگی را به سختی سپری کرد و به کمک مردم و خرید از سمساری، دخترش را در سن پانزده سالگی به یک طلبه نوزده ساله شوهر داد که اکنون عروس و داماد در قم زندگی می کنند، اما خودش از حدود هجده ماه قبل، به علت بیرون زدگی مهره های کمر، خانه نشین شده تا جایی که همسرش، در کنار کودک فلج، شوهر را نیز تا مدت ها لگن می گرفت.

در این مدت هزینه های درمانی، عکس برداری، سیتی اسکن، دارو و ....سر به چند میلیون گذاشت و چون بیمه نبودند، زیر بار قرض مردم رفتند.

متاسفانه تشنج های امیر حسین و بیماری پدر و خانه نشینی اش، موجب بروز بیماری افسردگی شدید و تشدید همان بیماری اعصاب کودکی شد تا جایی که به دستور دکتر ضرغامی، او را چند ماهی در منزل به تخت می بستند تا به خود زنی و خودکشی دست نزند.

متاسفانه همسرش هم به خاطر این شرایط، بیماری قلبی و افسردگی گرفته است.

این خانواده بسیاری از روزها، حتی غذایی در خانه برای خوردن و لباسی برای پوشیدن ندارند و فقط با کمک های مردم گذران زندگی کرده اند. چند ماه است که از اجازه خانه مانده اند و حدود هفت میلیون تومان بدهکاری دارند. هزینه عمل هم حدود پانزده تا بیست میلیون تومان برآورد شده است.

هم اینک در منزل آنها، یک کودک فلج مغزی، یک پدر افسرده و مریض و یک مادر رنجور و بیمار زندگی می کنند. در این میان حتی مادر آقای حاجی کتریمی هم به علت فقر مالی سایر فرزندان، نزد همین خانواده زندگی می کند.

* به این خانواده بسیار نیازمند کمک کنیم

شماره حساب برای کارت به کارت کردن :

6273532130225541

شماره حساب جاری:

4766586452

بانک تجارت به نام محمد حاجی کتریمی

شماره تلفن برای پیگیری:

09118654307(مادر امیرحسین)

*مخاطبانی که تمایل دارند وضع نامطلوب و بحرانی این خانواده را از نزدیک مشاهده کنند به مازندنومه ایمیل بزنند(info@mazandnume.com) یا همین جا به صورت کامنت شماره تلفن بگذارند.


 • فیس بوک مازندنومه8پاسخ به این دیدگاه
  سه شنبه 9 تير 1394-13:41

  چشم ، اگه كس ديگه اي رو هم ميشناسيد اطلاع بدید.

  • فیس بوک مازندنومه-6پاسخ به این دیدگاه
   سه شنبه 9 تير 1394-13:41

   خداحفظتون کنه

   • فیس بوک مازندنومه-5پاسخ به این دیدگاه
    سه شنبه 9 تير 1394-13:40

    چطور میشه کمک کرد .؟

    • يکشنبه 7 تير 1394-13:18

     مرسی از شما

     • مهدی کاظمیپاسخ به این دیدگاه 4 1
      يکشنبه 7 تير 1394-12:5

      از لحظه ای که این گزارش دردناک رو خوندم تا الان این مطلب رو خیلی جاها به اشتراک گذاشتم و برای خیلی از دوستان و همکاران و آشناهام در تهران و... لینکش رو فرستادم
      امیدوارم...

      • يکشنبه 7 تير 1394-6:56

       با تشكر ازمازندنومه با توجه به كامنت همكارشما !
       اين بنده خدا هدفش خيربود وازآنجاييكه خبردارم درچندماه قبل از اين دست خبر درسايت شما كارشد پيشنهادميكنم از وضعيت قبلي ها گزارش تهيه بشه كه با كمك خيرين ومازندنومه چه كاري شده تا مردم با فراغ خاطركمك كنند هيچ ايرادي نداره بلكه بايد گفته شه بايد كارخير به مردم گفته بشه تا مردم هم مشاركت كنند والگويي براي كوچكتنرها بشه

       • مازندنومهپاسخ به این دیدگاه 1 0
        يکشنبه 7 تير 1394-10:5

        درود. در ستون مهرورزان این سایت اقدامات وگزارشهایی از این دست را می توان مشاهده کرد که همکاران ما پیش تر انجام داده اند.

        در 24 ساعت گذشته نیز یک میلیون و 500 هزار تومان، مخاطبان ما و مردم به شماره حساب های اعلام شده برای امداد به این خانواده واریز کرده اند.

        قصد داریم این هفته گزارش دیگری را از وضعیت خانواده کتریمی تهیه کنیم، دوربین تلویزیون استانی را نیز همراه کنیم تا موج دوم کمک ها برسد.

        جالب این که دیروز سه هموطن برای ملاقات این خانواده از جویبار به منزل آن ها رفتند و مقداری برنج و خوراکی و 3 میلیون ریال وجه نقد اهدا کردند.

        از تماس دو خیریه مستقر در تهران که بگذریم، از طرف مدیرکل بهزیستی استان نیز سه نفر به منزل این آقای کتریمی رفتند و عمق بحران را برای پیگیری های بعدی مشاهده کردند.

        نگاه دیگر ما اجاره رایگان خانه ای برای سکونت این خانواده است تا حداقل اگر خرج درمان دارند، اجاره ندهند که البته ندارند که بدهند.

       • فیس بوک مازندنومه-4پاسخ به این دیدگاه 1 0
        يکشنبه 7 تير 1394-1:17

        آقای صادقی ممنون که اینقدر دلسوزانه برای این خانواده درخواست کمک از مردم را نوشتید.متن بسیار تاثیرگذاری بود.
        فقط دو سوال به ذهنم رسید:
        اول: دختر و داماد طلبه ی این خانواده کجا هستند و چرا کمکی نمی کنند؟
        دوم چرا پزشکان متعهد سرزمین ما که از پخش سریال های طنز دلخور می شوند، حاضر به درمان رایگان این افراد نیازمند و واجب الصدقه نمی پردازند؟
        البته بدیهی است که این پرسشها باری از مسئولیت ما در قبال این دست خانواده ها نمی کاهد و هرکس وظیفه ی خود را دارد

        • يکشنبه 7 تير 1394-1:22

         اولا وظیفه انسانی ماست و ما به دنیا آمدیم که به هم نوع مان خدمت کنیم و دیگر هیچ. ثانیا طلبه عادی در قم درآمد چندانی ندارد که بخواهد بخشی از آن را به خانواده خانمش بدهد. وضع اینها یکی از یکی بدتر. مثلا" اوضاع مالی برادران این آقا بدتر از خود اوست که در این شرایط نگهداری از مادر پیرشان را هم به او سپرده اند. خدا بزرگ است

        • سوادکوهی پاسخ به این دیدگاه 1 1
         شنبه 6 تير 1394-18:33

         خیرالناس انفعهم للناس
         این کارمازند نومه ستودنی است اگر بجای فعالیت های سیاسی دست به فعالیت اجتماعی بزنید هم مخاطب دارید هم انساینیت انسانهایی که حیثیت آنها در خطر هست را محفوظ می دارید اجر شما با خدا چون خدا بالاترین مرتبه هست و اگر بگوییم اجر شما فلان معصوم واسطه ای عمل می شود ما ه خدا اجر شما با خدا
         بنده حقیر در اولین فرصت مبلغی را بحساب واریز خواهم کرد

         • کمک کنندهپاسخ به این دیدگاه 1 0
          شنبه 6 تير 1394-12:49

          آقا من کمی کمک کردم. میشه بفرمایید چقدر تا حالا کمک جمع شد؟ دلم پیش این خانواده هست

          • مازندنومهپاسخ به این دیدگاه 2 0
           شنبه 6 تير 1394-12:53

           درود و سپاس از مرحمت شما. تا ساعت 12 روز شنبه مبلغ 650 هزار تومان از سوی مخاطبان گرامی به حساب این خانواده واریز شد.

          • فیس بوک مازندنومه3پاسخ به این دیدگاه 5 0
           شنبه 6 تير 1394-10:5

           البته باید به نیازمندان کمک نمود علی الخصوص چنین خانواده ای باید حمایت مالی و معنوی شوند ولی در اینجا کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی و دیگر سازمان های دولتی و مردم نهاد چکاره اند ؟ بیمه های روستایی و بیمه سلامت ایرانیان و پزشک های خانواده به چه کسانی خدمات می دهند؟ مگر غیر ازین است باید به این گونه خانواده ها خدمات دهند؟ پس کجایند!!!!!!!؟« الذین یؤمنون بالغیب و یقیمون الصلوه و مما رزقناهم ینفقون»

           • فیس بوک مازندنومه2پاسخ به این دیدگاه 2 0
            شنبه 6 تير 1394-10:4

            سلام ...از خدای بزرگ برای شما آرزوی سلامتی و برای این خانواده طلب یاری دارم...
            امیدوارم هر کداممان هر کمکی که در توانمان است انجام دهیم.

            • فیس بوک مازندنومه1پاسخ به این دیدگاه 1 0
             شنبه 6 تير 1394-10:3

             سلام . هدف و اقدام نیک و انسانی شما قابل تقدیراست . از خداوند مهرپرور برای چنین فعالیت ها آرزوی موفقیت میکنم .

             • شنبه 6 تير 1394-6:56

              از اين گونه كارهاي مازند نومه بسيارخرسند شدم دوستان كمك كنين تواين ماه مبارك اين جور نيازمندهاي واقعي دركنارما هستند خدا عاقبت ما را ختم به خير كنه

              • شنبه 6 تير 1394-0:38

               مبلغ ناشي حواله شد،حق با مدير مسئول هست،اين روزها کلاه برداري،ديوار اعتماد را خراب کرده،بايد بيوگرافي طرف را به انهايي که ميخواستن کمک کنند ،بدهند.

               • شنبه 6 تير 1394-0:33

                مبلغ ناچيزي بود،کارت به کارت کردم.بجاست بعداز پايان ماه مبارک رمضان اعلام شود چقدر کمک جمع شد.
                باتشکر

                • مازندنومهپاسخ به این دیدگاه 1 0
                 شنبه 6 تير 1394-10:7

                 حتما" گزارش کار خواهیم داد. تا ساعت 8 صبح شنبه مبلغ 300 هزار تومان واریز شد. مدیرکل بهزیستی مازندران هم تماس گرفتند و امروز به ملاقات این خانواده می روند.سپاس

                • جمعه 5 تير 1394-18:9

                 خدا شفا بده. مبلغی رو کارت به کارت کردم

                 • جمعه 5 تير 1394-16:41

                  همکار محترم مدیر مسئول مازندنومه:
                  بدون ذکر نام و اصل و نسب فرد هم می توانستید کمک رسان باشید

                  • مازندنومهپاسخ به این دیدگاه 7 0
                   جمعه 5 تير 1394-18:13

                   درود. همکار عزیز؛ اولا" پخش کل گزارش و عکس و نام ها با اجازه و موافقت خانواده و در جهت کمک به آن ها بوده. ثانیا" تجربه حرکت های پیشین ما نشان داده به گزارشهایی از این دست که به زعم شما بدون ذکر نام و نشان افراد بود، به دلیل نبود اعتماد لازم در جامعه و سایر دلایل، کمک چندانی نشد. لطفا" به جای طرح انتقاداتی از این دست، اگر می توانید شما هم کمک کنید. در یک ساعت اول انتشار این گزارش و پخش آن در فضای مجازی، حدود 160 هزار تومان به این خانواده کمک شد. منتظر روزهای بعد می مانیم


                  ©2013 APG.ir