تعداد بازدید: 5968

توصیه به دیگران 4

جمعه 8 آبان 1394-18:40

رفتن فلاح، آمدن اکبری؛ واقعیت چیست؟

نام عزت الله اکبری بار دیگر بر زبان ها افتاده و این بار کمی جدی تر؛ اصلاح طلب ها ولی این موضوع را بر نمی تابند. آن ها ترجیح می دهند همین ربیع فلاح بماند تا این که بخواهند عزت اکبری اصولگرا را استاندار کنند. اصلاح طلبان این همه بیانیه اعتراضی ننوشته اند و این همه مصاحبه نکرده اند که فلاح برود و اصولگرایی از جنس اکبری راس کار بیاید.


 مازندنومه، سرویس سیاسی: حالا بزرگان و موثران اصلاح طلب مازندران، به کم تر از رفتن استاندار رضایت نمی دهند. این ماجرا شعله ای کم فروغی بود که با عزل نابهنگام حسین حسن نژاد -مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری مازندران- ناگاه زبانه کشید و ناگفته های این طیف پرقدرت سیاسی، به گفته ها و نوشته ها بدل شد.

درست یک روز پس از عاشورای حسینی، اصلاح طلبان مازندران شروع به انتقاد شدید از عملکرد دوساله ربیع فلاح جلودار کردند. آن ها نه تنها در قالب مصاحبه و صدور بیانیه های مختلف (که در روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت) آشکارا مدیر ارشد استان را آماج نقدهای بی سابقه قرار داده اند، هم زمان رایزنی های مختلفی را با قدرتمندان پای تخت نشین انجام می دهند تا صدای اعتراض و انتقادشان نسبت به اوضاع سیاسی استان به گوش تهران نیز برسد.

چهارماه مانده  به انتخابات مجلس دهم، زمزمه هایی مبنی بر خروج استاندار از این سمت شنیده می شود. این زمزمه ی آشنا بارها در مقاطع مختلف شنیده شد، ولی هیچ گاه رنگ واقعیت به خود نگرفت و فلاح ماند و ادامه داد.

تفاوت شایعات پاییز امسال با قصه های تکراری پیشین در پنج چیز است:

 1- اصلاح طلبان هیچ گاه به این اندازه مصر و پیگیر خواسته های سیاسی خود نبودند.  2- شنیده شده در روزهای پس از سفر رییس جمهوری، استاندار برای پاره ای توضیحات به تهران احضار شد و به همین دلیل به برخی جابجایی های شتاب زده دست زد. 3- در ماه های پس از توافق هسته ای، دست دولت برای برخی جابه جایی های داخلی بازتر است.  4- دولت نیم نگاهی به انتخابات حساس اسفندماه دارد و نمی خواهد با برخی بی تدبیری ها مجلس آینده را از دست بدهد، بنابراین دل بر آن آراسته بی محابا دست به تغییراتی در شاکله مدیریتی شهرستان ها بزند. 5-شنیده های مربوط به عزل و نصب های خارج از سیستم استانداری که توسط فردی خاص صورت می گیرد، نقل روز محافل و مجالس است و به تهران نیز انتقال داده شده است.

شنیده هایی از پای تخت به گوش می رسد که اگر گزینه مناسبی پیدا شود، شاید استاندار مازندران تغییر کند، لیکن هنوز هیچ منبع موثقی این خبر را تایید نکرده است و فعلا" فلاح هم چنان استاندار مازندران است.

*گزینه ای برای تمام فصول

در دو سال گذشته بارها شایعات برکناری استاندار مازندران نقل رسانه ها شد و هر بار یک نام به عنوان نفر جایگزین بر سر زبان ها افتاد: عزت الله اکبری تالارپشتی. اکبری هر چند هنوز ردای استانداری را نپوشیده است و آرزو به دل مانده است، بسان محسن رضایی که در هر انتخاباتی حاضر و ناظر است، حداقل  از نظر نامزد و مطرح شدن، رکورد زده است:

-تیرماه 1394: « نزدیکان نماینده سابق مردم در مجلس امیدوارند در صورتی که عزت الله اکبری به عنوان استاندار بعدی مازندران معرفی نشد، پا در عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی بگذارد. تا به این لحظه نماینده سابق ، خبر استعفا و حضورش در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی را تائید نکرده است.»

- آبان 1393: « دکتر عزت الله اکبری نماینده اسبق مردم قائم شهر در دو دوره مجلس شورای اسلامی و سرپرست شركت پشتيباني ساخت و تهيه كالاي نفت تهران به عنوان جدی ترین گزینه ی تصدی استانداری مازندران مطرح است. »

- شهریور 1392: « نشست مجمع نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی برای انتخاب و معرفی گزینه های استانداری مازندران در محل مجلس برگزار شد. بر اساس گزارش های رسیده در این نشست و بحث و تبادل نظر عزت الله اکبری تالارپشتی و محسن نریمان حائز اکثریت آرا شدند. »

عزت الله اکبری حداقل سالی یک بار روی کاغذ، جانشین ربیع فلاح می شود و امسال برای دومین بار، نام او در این هفته به عنوان دومین استاندار دولت تدبیر و امید در مازندران شنیده شد؛ پس از آن که محمد علی پنجه فولادگران  تمایل نشان نداد تا بار دیگر به عنوان استاندار وارد مازندران شود.

*چسبندگی به هاشمی ها

عزت‌الله اکبری تالارپشتی متولد سال ۱۳۳۲ در قائم‌شهر است. او نماینده دوره های پنجم و هشتم مجلس شورای اسلامی بود.

    فوق لیسانس حقوق خصوصی دارد و اطرافیانش «دکتر» صدایش می کنند. آخرین پست او مدیرکلی شركت پشتيباني ساخت و تهيه كالاي نفت بود که بعد از شکست در انتخابات مجلس گذشته و در دولت احمدی نژاد به او داده شد.

در رزومه اکبری ریاست سازمان صنایع و معادن استان تهران هم دیده می شود. او در زمان ریاست جمهوری علی اکبر هاشمی رفسنجانی در نهاد کار می کرد و با هاشمی و احیانا" برخی فرزندان او از جمله یاسر آشنایی هایی دارد، از این رو گفته می شود به پشتوانه همو نامش به عنوان نامزد استانداری مازندران مطرح شده و می شود. البته اطرافیان عزت اکبری تجربه چنین موقعیت هایی را دارند و هربار که بحثی از جابه جایی ها شد، نام او را فی الفور رسانه ای می کنند تا شاید یک بار افاقه کند!
 
*اصوگرایی باتبختر خاص و غیر پاسخگو

عزت الله اکبری که به طیف راست کارگزاران سازندگی نزدیک تر است، اینک با دیدگاه های بروز شده هاشمی رفسنجانی فرسنگ ها فاصله دارد. او اصولگرایی تمام عیار و با تبختر خاص است،  خیلی رسانه ای و اهل شفافیت و پاسخگویی نیست و قبل از انتخابات ریاست جمهوری گذشته با دیدگاه و اندیشه غالب دولت کنونی زاویه داشت.

او زمانی رییس کمیسیون صنایع و رييس كميسيون سرمايه گذاري مجلس بود که با شعار احیای نساجی مازندران و ایجاد 6 هزار شغل در این کارخانه ورشکسته رای گرفت، ولی ره به جایی نبرد و آن چه از نساجی ماند اعتراضات کارگری و تجمعات گاه و بیگاه کارگران نگون بخت آن بود که بالاخره با تدبیر این دولت، نساجی تا حدی به سامان رسید.

اینک نام او بار دیگر بر زبان ها افتاده و این بار کمی جدی تر؛ اصلاح طلب ها ولی این موضوع را بر نمی تابند. آن ها ترجیح می دهند همین ربیع فلاح بماند تا این که بخواهند عزت اکبری اصولگرا را استاندار کنند. اصلاح طلبان این همه بیانیه اعتراضی ننوشته اند و این همه مصاحبه نکرده اند که فلاح برود و اصولگرایی از جنس اکبری راس کار بیاید که اگر این گونه بی تدبیری شود، ناامیدی و یاس در اردوگاه حامیان دولت را نمی توان با هیچ گزاره ی امیدبخشی جمع کرد.


 • چهارشنبه 19 ارديبهشت 1397-21:11

  متاسفم برای شما قائمشهری ها ک همتون میدونید ک نساجی چجوری از بین رفت بخاطر دزدی ها...

  • سه شنبه 12 آبان 1394-12:22

   عزت اکبری ازفلاح ضعیف تره جای هیچکدام در استان نیست

   • يکشنبه 10 آبان 1394-13:47

    اصلاح طلبان را به مرگ تهدید کردند تا به تب ( فلاح) راضی شوند

    • يکشنبه 10 آبان 1394-13:36

     اقای اکبری برای...مناسب ترین جای برای شما همان سازمان مطبوعه است
     لطفا دست از سر استان بردارید

     • يکشنبه 10 آبان 1394-12:41

      اکبری بهتره بجای تلاش برای استاندار شدن پیگیر حل مشکلاتی باشد که... بوجود آورده !!!

      • معجزه خاموشپاسخ به این دیدگاه 3 4
       يکشنبه 10 آبان 1394-8:20

       باسلام
       جناب آقای اکبری با هزاران وعده و وعید در سال 1386 به عنوان نماینده مردم قائمشهر به مجلس راه یافت. ولی متاسفانه موفق نشد به خیلی از وعده ها جامعه عمل بپوشاند.
       "آزموده را آزمودن خطاست"

       • يکشنبه 10 آبان 1394-6:24

        اکبری ...با مدیریتی ضعیف و غیر قابل تحمل می باشد. تجربه کارهای مدیریتی در سطح بالا را هم ندارد. موارد متعددی دارد که ایشان را در این سطح مدیریتی مناسب نمی دانم.

        • شنبه 9 آبان 1394-21:41

         اکبری بیاد فاجعه میشه. خیلی ضعیفه

         • شنبه 9 آبان 1394-20:51

          با احترام فراوان
          اینکه مطالب اقای رعیت عزیز را با اب و تاب در سایت میگذارید سپاس

          ولیکن نسبت به اقای اکبری متاسفانه بسیار کم لطفی میفرمایید ...

          • سوادکوهی پاسخ به این دیدگاه 4 4
           شنبه 9 آبان 1394-17:45

           بنفشه دوش به گل گفت و خوش نشانی داد
           که تاب من به جهان طره فلانی داد
           جناب اکبری وقتی می خواست نماینده مجلس بشه می رفت تو روستاها شالیزار در دشت نفار می خوابید شب پایی می کرد
           وقتی نمایینده مجلس شد نه شوپه نفار را می شناخت نه صاحب آن را ؟؟؟
           این مرد 50سال داره کار می کنه باید برود کنار استاندار باید جوان باشد وروستایی و کاربلد
           یک نفر که در یکی از فرمانداریها پست کلیدی دارد به ایشان گفتم چرا شما فرماندار یا بخشدار نمی شوی جواب داد :
           توکشورهایی اروپایی 5000نفر می روند به یک نفر می گویند شما فرماندار شوید
           ولی تو کشور ما یک نفر می رود 5000نفررا می بیند که من فرماندار بشوم

           • شنبه 9 آبان 1394-10:15

            تمامی کامنت های مخالفان کار امثال آجودانی است..مازند نومه دست از جانبداری فلاح بردار و کامنت مارا انتشار بده

            • شنبه 9 آبان 1394-9:37

             چرا شعر مرا نمی زنید من خیلی کار کردم.

             • شنبه 9 آبان 1394-9:36

              شروع کردید جو سازی کردن؟!!!!
              یک روزی که همین شما مازندنومه ای ها، ربیع فلاح بی تجربه ناتوان رو تا آسمان بالا می بردید و نظرات را فیلتر میکردید ولی چوب خدا صدا داشت و وضعیت اسفناک امروز فلاح را همه ی عالم فهمیدند!
              اکبری هرچه باشد نماینده مجلس بود و مازندران را بهتر از امثال فلاح می شناسد!

              • تلار پشتیپاسخ به این دیدگاه 2 4
               شنبه 9 آبان 1394-9:35

               اکبری هم مثل فلاح سخنرانی بلد نیست
               ایشان از رو هم به تته پته می افتد .
               ...
               ایشان وزیر بشه بهتره تا استاندار بشه
               آخه باید بتونه پیامش را به مردم برسونه
               کاش خودش به ضعف خودش اعتراف کنه .

               • جوان قایمشهریپاسخ به این دیدگاه 6 5
                شنبه 9 آبان 1394-9:30

                آقایان اصلاح طلب..شما 90 درصد فرمانداران احمدی نژادی را تحمل میکنید اما اکبری عضو سابق مجمع تشخیص را قبول ندارید؟ تا اکبرب نیاید اصلاح طلبان باید همینطور به وسیله اشتباهات خود در اقلیت تئ استانداری باشند.

                • یک همشهریپاسخ به این دیدگاه 1 1
                 يکشنبه 10 آبان 1394-18:15

                 جوان عزیز قایمشهری؛ شاید حضور یک استاندار درست و حسابی موجب بشه که فرمانداران احمدی نژادی هم تغییر کنن! درست نمیگم؟!

                 • پیر قائمشهریپاسخ به این دیدگاه 5 4
                  شنبه 9 آبان 1394-21:45

                  اکبری کجا عضو مجمع تشخیص بود؟تو خواب؟ اون دو دوره نماینده بود که هیچ کاری نکرد. وعده داد و رفت. 6 هزار نفر رور قرار بود سرکار ببره. یک نفر رو برد؟ باز دوم ولی رعیت گرم که تنهایی برای 4-5 هزار نفر شغل ایجاد کرد.

                 • عزت شعرچیپاسخ به این دیدگاه 4 6
                  شنبه 9 آبان 1394-9:30

                  باز اکبری با تریلی های خالی
                  باز اکبری با نساجی خیالی
                  باز اکبری...
                  دور می زند هم من و تو
                  بازمی گردد سر پست
                  ...
                  وای بر من
                  وای بر تو
                  وای برما
                  وای بر او

                  • علیزادهپاسخ به این دیدگاه 15 23
                   شنبه 9 آبان 1394-9:28

                   یعنی قحط الرجاله؟ اکبری در دولت گذشته که منسوب آن دولت بود استاندار نشد، حالا بشود؟ البته فکر کنم این مانور انتخاباتی اش است. او در هر دوره کاندید انتخابات قائمشهر است. یکی دو بار رای اورد و در بقیه موارد شکست خورد. واسه تبلیغات خودش این چیزها رو اطرافیانش پخش می کنند

                   • شنبه 9 آبان 1394-9:24

                    زنده باد عزت اکبری یار وفادار هاشمی

                    • شنبه 9 آبان 1394-8:52

                     اصلاح طلبان استان این همه تلاش نکرده اند که ربیع فلاح برود و جایش را اکبری بگیرد.وقتش رسیده که دولت دین خرداد 92 را به استان ادا کند و به این اتفاقات ناخوش استان پایان بخشد.ما رای ندادیم که نیروهای دولت قبل در استان بتازانن...
                     سکوت جایز نیست

                     • شنبه 9 آبان 1394-8:21

                      وه که تشریف بیاره دباره همون وونه.
                      پس همین ربیع دَوشه بهتر از عزت هسته.
                      خدایا اماره چیکار بکته ؟؟؟؟؟؟؟؟

                      • شنبه 9 آبان 1394-8:41

                       عزت اکبری بدرد استانداری نمی خورد. نماینده بود چه گلی بر سر قائمشهریها زد؟ الکی نساجی نساجی کرد آخرش هیچ کاری نکرد. به هین دلیل که ضعف داشت مردم انتخابش نکردند. با حرف که نمی شود مدیریت کرد.

                       • مازندرانیپاسخ به این دیدگاه 3 0
                        دوشنبه 11 آبان 1394-9:25

                        ...
                        دست از سر قائمشهرومازندران بردارید
                        استاندار بازنشسته وبه زور نمی خواهیم


                      ©2013 APG.ir