تعداد بازدید: 175

توصیه به دیگران 0

يکشنبه 3 تير 1403-20:58

محمدجواد ظریف در ساری:

پزشکیان یک انتخاب است/مهم است در پاستور چه کسی بنشیند

متن سخنرانی محمدجواد ظریف که صبح یکشنبه در میان حامیان دکتر پزشکیان در باشگاه فرهنگیان ساری ایراد کرد.


 مازندنومه، کلثوم فلاحی: محمدجواد ظریف -وزیر امور خارجه دولت روحانی- صبح یکشنبه در میان حامیان مسعودپزشکیان در باشگاه فرهنگیان ساری سخنرانی کرد. متن کامل سخنرانی او در پی آمده است:

آب در لانه مورچگان

چه شده؟ آب به لانه مورچگان ریخته شده است؟ یک هشت دقیقه در صدا و سیما صحبت کردم، پنج روز است صبح، ظهر و شب سر و صدا راه می‌اندازند که مردم صدای من را نشوند.
یادشان رفته بلاتشبیه برای حضرت زینب(س) هم در شام همین کار را کردند، ۱۴ قرن بعد هلهله‌کنندگان به تاریخ پیوستند و زینب ماند.

از چه می‌ترسید؟ از اینکه مردم را بیچاره کردید؟از این‌که رئیس‌تان گفت اگر پورمحمدی بود اجازه می‌دادید fatf تصویب شود و چون روحانی بود نگذاشتید؟ چه می‌خواهید از جان مرد؟

البته ما مثل شما نیستیم، ما آمده‌ایم صدای اقلیت را بشنویم، اقلیتی نیستیم که برای سرکوب اکثریت نعره بکشیم. اقلیتی نیستیم که چوب و چماق بر سر اکثریت بزنیم و جوانان را از مملکت برانیم. ما خواهان ایران سربلندیم. ایرانی که با هم بسازیم.

به یک جلسه از ستادهای شما نیامدیم، اگر هم می‌آمدیم از کوره بیرون نمی‌رفتیم، اجازه بدهید با هم گفت‌وگو و با استدلال صحبت کنیم.

چرا می‌گویید طرفدار شهید رئیسی هستید؟ شهید رئیسی می‌گفت برجام. نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر. چرا می‌گویید برجام خیانت است؟ چرا می‌گویید برجام کلاه بر سر مردم بود؟ مقام معظم رهبری فرمودند هیات مذاکره امین، غیور و صادق‌اند. چرا می‌گویید دروغگو هستیم؟

می‌گویید با ولایت هستید؟ ولایت یعنی پذیرش. پزشکیان بارها گفته است یار رهبری خواهد بود. چرا می‌خواهید کشور را به دو دسته تقسیم کنید؟ چرا می‌گویید هر کس با شماست دوست است و هر کسی با شما نیست دشمن است؟

تها راه، صندوق رای

ما در لحظه‌ای قرار گرفتیم که انتخاب ما آینده کشور را شکل می‌دهد. نیامدن سر صندوق به معنای رای اعتراضی و پیام فرستادن نیست. اگر پیامی قرار بود فرستاده شود اسفند سال قبل ارسال شد که نتیجه‌اش را در مجلس کنونی می‌بینیم.

حاکمان بد توسط مردمی انتخاب می‌شوند که در انتخابات شرکت نمی‌کنند. شرکت نکردن در انتخابات یعنی اجازه دهیم یک اقلیت بر اکثریت حاکمیت کنند. تنها راه بهبود شرایط کشور صندوق رای است، هیچ راه دیگری ندارد. اغتشاش و تنش در کشور به بهبود کشور منجر نمی‌شود.

امروز یک فرد متخصص و امین مورد تایید قرار گرفته و میدان در اختیار ما است. باید وارد انتخابات شویم و سرنوشت کشور را رقم بزنیم، همراه شوید و دوستان خود را همراه کنید.

بوق‌های تبلیغاتی زیادی هزینه می‌کنند که رای ندهید. یک سری از غربی‌ها پول می‌گیرند. دل آنها برای ما نسوخته و مجبور نیستند گوشت ۷۰۰ هزار تومانی بخرند.
یک

گروه دیگر هم هستند که هر چه پای صندوق رای نروید حاکمیت‌شان طولانی‌تر و در نتیجه تندروی آنها، جیب شما خالی‌تر می‌شود.

کدام یک از اینها که شعار می‌دهند جیب خالی دارند و شب گرسنه می‌خوابند؟ اما برای نتیجه شعارهای‌شان از جیب مردم ایران هزینه می‌شود.


مردم همیشه انتخاب درست دارند

خون شهدا درخت استقلال و جمهوریت جمهوری اسلامی را آبیاری کرده، شهید سلیمانی متعلق به گروهی نیست که با مردم بد برخورد می‌کنند. چون او گفت دختر کم‌حجاب دختر من است. شما بر سر دختر شهید سلیمانی می‌زنید؟

مردم ساری و مازندران میراث‌داران سرداران و رزمندگان لشکر ۲۵ کربلا هستند یادشان را با پاسداشت استقلال کشور گرامی می‌داریم.

ما خواهان همدلی و همراهی همه ایرانیان هستیم، می‌خواهیم شرایطی را فراهم کنیم که همه نگاه‌ها در برابر مردم حضور یابند و مردم انتخاب کنند. نیاز نیست برخی خود را قیم مردم بپندارند و حتی اجازه ندهند در محیط‌های چند نفره هم صدای متفاوتی به گوش مردم برسد.

اجازه دهید که کشور را با صداهای مختلف بسازیم، جلوی مهاجرت نخبگان را بگیریم و متخصصان ایرانی به کشور برگردند. اجازه دهید در دنیا سرافراز باشیم و قدرتمداران ببینند که با مردم ایران سر و کار دارند مردمی که پای صندوق رای می‌آیند و یک فرد شجاع آزاداندیش را انتخاب می‌کنند.

هزاران سال است ایران آماج حملات بود اما ایرانیان از هر حمله‌ای فرصت ساختند، هر کس به ایران حمله کرد نتوانست ایران را به شکل خود در آورد، اما خودش به شکل ایران درآمد، این ویژگی مردم ایران است.

به غزه نگاه کنید، رژیم کودک‌کش صهیونیستی سال‌ها در مقابل دولت‌ها ایستاد، اما هشت ماه است نتوانست از پس جمعیت مظلوم غزه برآید، این اثر انقلاب اسلامی است، این را با احترام به مردم خودمان تقویت کنیم.

مردم ایران بالغ‌اند، محدودشان نکرده و دسترسی‌شان به اطلاعات جهانی را محدود نکنیم و جیب فیلترشکن‌ها را پر نکنیم.
این مردم همیشه انتخاب درست دارند، این مردم را تهدید نبینید.

به عنوان متخصص روابط بین‌الملل می‌گویم بزرگترین عامل ایستادگی ایران، مردم ایران هستند. سلاح مهم است و باید در راستای به دست آوردن بهترین سلاح‌ها تلاش کنیم اما انچه باعث شد تنها حکومتی که در تاریخ کشور حتی یک وجب خاک از دست ندهد حکومت جمهوری اسلامی باشد همین اقتدار و حمایت مردم بود.
این افتخار را با حضور پای صندوق رای و انتخاب فردی متخصص و دلسوز حفظ کنید.

پزشکیان یک انتخاب است، کسی نیست که در چشم شما زل بزند و بگوید من حجاب‌بان نگذاشتم. مهم است در پاستور چه کسی بنشیند. همیشه مردم اعجاب آفریدند. روز جمعه مردم تعیین خواهند کرد که چه کسی در پاستور باشد.

دیگران را با خودتان همراه کنید. نگویید کسی از قبل تعیین شده، این توهین به خودتان و به جمهوری اسلامی است. صندوق رای مهم‌ترین تامین کننده آزادی کشور است. هر چه صندوق رای شلوغ‌تر باشد نتیجه‌اش برای ما بهتر خواهد بود و فارغ از نتیجه برای ایران و مقاومت ایران در مقابل فشارها و تحریم‌ها بهتر است.

     ©2013 APG.ir