تعداد بازدید: 2346

توصیه به دیگران 1

دوشنبه 28 بهمن 1387-0:0

صابري: با آمدن خاتمی یا موسوی، رهبری دچار چالش مي شود

علي صابري،دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری در مازندران:ذهنیت بهزاد نبوی در زندان تحت تاثیر جریان چپ غیر مذهبی و توده ای ها شکل گرفت-در دولت نهم تبارگرایی جدید حکمفرما شده است-اهل فشارهای پشت پرده و رایزنی هستم- بعضي ازمدیران استان،معاونان خود را به جلسات نمی فرستند،چون می ترسند آن ها جای شان را در آینده بگیرند- در انتخابات ساري اگر عشوری و حسين زادگان بودند،حتماً رای می آوردند-ملاقات با آقای کریمی دشوارتر از استاندار قبلی است-کارهاي آقاي "نياز" نوعی اعلام موجودیت است.


علي صابري-فعال قديمي سياسي و دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری در مازندران طي گفت وگويي با ما به بيان نظرات خود در رابطه با مسايل مختلف استان و کشور پرداخت.

 دبیر جامعه اسلامی مهندسین مازندران در فرازي از اين گفت وگو گفت:"ذهنیت بهزاد نبوی در زندان، تحت تاثیر جریان چپ غیر مذهبی و توده ای ها شکل گرفت.در واقع منافق واقعی همین افراد هستند . آوردن سیستم کوپنی ، طرح برنج ، بند جیم و ... همه طرح بهزاد نبوی بود."

صابري در بخشي ديگر از اين گفت وگو به اقدامات خود در انتخابات مجلس خبرگان بعد از رحلت امام اشاره کرد و گفت:"جناح مقابل بعد از رحلت امام به دنبال قبضه کردن مجلس خبرگان و گرفتن تاییدیه برای خودشان بودند . ما با بعضی از علما از جمله ایازی و جباری صحبت کردیم . با آقای راستی کاشانی هم حرف زدیم و اعلام خطر کردیم . بعد تشکل های همسو با جامعه روحانیت شکل گرفت . ما با استان های دیگه هم هماهنگ شدیم و به این نقطه رسیدیم که نامزدهای مجلس خبرگان باید آزمون بدهند."


دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری در مازندران در ادامه ضمن پذيرش فشارهاي پشت پرده چهره هاي سياسي بر افراد وسازمان هاي مختلف، به تبارگرايي در دولت هاي گذشته اشاره کرد و سپس استدلال کرد:"در دولت نهم هم تبارگرایی جدید حکمفرما شده ، اما مردم فعلاً از این قضیه آگاهی ندارند ، چون چهره ها جدیدند . دولت نهم هم دارد اشتباه دولت های قبلی را در این زمینه تکرار می کند."


وي افزود:" در یک جمله بگویم چون در کشور ما اصل بر شایسته سالاری نیست فشارهای پشت پرده و رایزنی ها زیاد است ، بنده هم گاهی این کارها را انجام می دهم!"

صابري در پاسخ به اين سئوال که چرا آقای کردان که همیشه قدرت دوم و دولت سایه بود ، پست وزارت کشور را پذیرفت و آن ماجرا ایجاد شد،گفت:" مشاوران کردان آدم های کوچکی بودند که انفعالی برخورد کردند . آدم باید اطلاعات خود را از افراد درجه یک و نخبه بگیرد، نه افراد درجه پایین و دست چندم! بعضی از مدیران تصور می کنند نباید با آدم های بزرگ مشورت کنند چون ممکن است پست خود را از دست بدهند و مشاوران جای آنها را بگیرند ! مثلاً در بسیاری از جلسات همین استان ما مدیران ارشد حتماً خودشان می آیند اگر هم نیایند معاون خود را نمی فرستند . چون می ترسند آقای معاون جای آنها را در آینده بگیرد، بنابراین افراد پایین تر را به این جلسات می فرستند!"

دبیر جامعه اسلامی مهندسین مازندران در فرازي ديگر از اين گفت وگو درمورد انتخابات مجلس هشتم در مرکز استان اذعان داشت: "در ساری رای اول و دوم به جناح چپ و اصلاح طلب ها تعلق داشت. اگر عشوری و حسين زادگان بودند حتماً رای می آوردند اما بنا به هر دلیلی انتخابات بسته شد و این دو نفر رد صلاحیت شدند . ما می دانستیم دو نامزد ما رای نمی آورند ، برای همین تا آخر لیست مان را تغییر ندادیم . البته تهران دخالت هایی کرد که ما نپذیرفتیم."


 وي درباره انتخاب خود به عنوان رييس سازمان فنی و حرفه ای استان مازندران گفت:" چون کردان مرا می شناخت و از تخصص و مدیریت من آگاه بود،انتخابم کرد. البته من همیشه منتقد او بودم . بنابراین آقای کردان با این انتخاب توپ را به زمین من انداخت که تو که این همه انتقاد می کنی ، بسم الله ، بیا کار کن ! البته کردان زمانی که رییس فنی و حرفه ای کشور بود از من و برنامه هایم حمایت خوبی کرد."


صابري درمورد مسئوليت هايش گفت:" من از اول انقلاب مسئول بودم . البته همیشه استعفا می دادم و وارد مسئولیت بعدی می شدم .فقط وقتی مدیر موسسه آموزش عالی امام محمد باقر ( ع ) ساری بودم ، با ورود دولت اصلاح طلب ، برکنارم کردند که البته دودش به چشم خودشان رفت!"

رییس شورای هماهنگی اصولگرایان استان درباره عملکرد استاندار قبلي وفعلي مازندران استدلال کرد:"آقای شفقت بچه مذهبی بود اما تشکیلاتی نبود و آدم ها را نمی شناخت . هر چند خودش آدم خوب و مخلصی بود ، تشکل ها و حکومت در سایه به او خط می دادند . اما آقای کریمی تشکیلاتی و سیاسی است . هر چند او مثل شفقت خیلی وقت نمی گذارد و ملاقات با آقای کریمی سخت تر از استاندار قبلی است. کریمی معاون وزیر بوده و دیسیپلین خاص خودش را دارد . البته من چند بار هم به آقای کریمی تذکر دادم که ارتباطش را با مردم بیشتر کند."

وي درمورد فعاليت هاي نياز-رييس دانشگاه آزاد ساري- گفت:" آقای نیاز نمی خواهد مقابل دولت نهم بایستد و این نیت را ندارد . بلکه کارهایش نوعی اعلام موجودیت است ."


وي تصريح کرد:" احمدی نژاد با فراگیر کردن پیام نور و دانشگاه های علمی- کاربردی، حسابی به برجک دانشگاه آزاد زده است ! پیش بینی من این است که استقبال از دانشگاه آزاد در سال های آینده کم می شود و به خاطر هزینه هایی که دارد خانواده ها بچه های شان را به پیام نور و علمی- کاربردی و سایر دانشگاه های دولتی می فرستند."

 صابري در پاسخ به اين سئوال که آيا فرم طرح تحول اقتصادی را پر کرده ايد، اظهار داشت:"بله ، چون من این دولت را قبول دارم،در طرح هایش هم شرکت می کنم."

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری در مازندران در فرازي ديگر از گفت وگوي خود با مازندنومه تصريح کرد:"از نظر ما خاتمی و موسوی یک نفرند و این دو با هم فرقی ندارند و هر دو جزء خط قرمزهای ما هستند . تصور ما این است که با آمدن خاتمی یا موسوی ، رهبری دچار چالش می شود . بهتر است ما اصولگراها دوباره به احمدی نژاد روی بیاوریم تا خط رهبری حفظ بشود."

وي گفت:"با بودن احمدی نژاد اعمال نظرهای رهبری بهتر و راحت تر انجام می شود . در ضمن هیچ کدام از نامزدهای اصولگرایان هم قد احمدی نژاد نیستند . اگر خاتمی بماند همه متحد می شويم تا احمدی نژاد رای بیاورد . ما باید تلاش کنیم که احمدی نژاد بیشتر از انتخابات قبلی رای بیارورد . البته کارمندان دون پایه ، کشاورزان ، کارگران و بازنشسته ها با احمدی نژاد هستند و به او رای می دهند . فقط نخبه ها از عملکردش رضایت ندارند که رای آنها تاثیر چندانی ندارد."


خاطرنشان مي کنيم متن کامل اين گفت وگوي خواندني به زودي در ستون گفت وگوي سايت پخش خواهد شد.
گفتني است مازندنومه در آغاز هفتمين سال فعاليت خود در پي ايجاد تغييراتي تازه است که از جمله آن ها راه اندازي پادکست ، نظرسنجي وچند امکان ديگر است.گفت وگوي فوق نيز همراه با اين تغييرات در آينده اي نزديک از نظرتان خواهد گذشت.


 • چهارشنبه 6 خرداد 1388-0:0

  بدون دلیل رای ندید...
  دوستانی که نمی دونن چرا سیاست های آقای احمدی نژاد از بیخ اشتباه بوده برن به سایت موج سوم و " چهل دلیل برای نه گفتن به احمدی نژاد " (از قول ایمان ملکا) رو بخونن
  www.mowj.ir
  نظرات:
  persinboy.arash@yahoo.com

  • یکی مثل هیچکسپاسخ به این دیدگاه 0 0
   چهارشنبه 7 اسفند 1387-0:0

   ضمن ارج نهادن به سوابق سیاسی مذهبی این برادر دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری در مازندران فقط باید عرض نمایم که ذوب در ولایت بودن نمی تواند با این تحلیل ها و تعابیر و قضاوتها در مورد شخصیتهایی که جملگی سرمایه های نظام تلقی می شوند , همخوانی داشته باشد ... لازم است اکنون که بر اسب سرکش قدرت سوارید صبر و سعه صدر داشته باشید و رعایت ادب و اخلاق و مسائل شرعی را نمایید و البته خدا را حاضر و ناظر اعمال و گفتار خود بدانید ... اگرچه گمان نمیکنم هنوز گوش ایشان بدهکار اینگونه سخنان و نصایح همچون منی باشد که از رده ی همان کارمندان دون پایه و از رفقای نخبه های بی اثری هستم که ایشان اشاره فرمودند . والامرالیکم

   • سه شنبه 6 اسفند 1387-0:0

    آقای صابری ازنیروهای مبارز و زحمت کشیده ی نظام هستند ولی در مورد اظهارات صادقانه ی ایشان فقط میشود گفت که این خاتمی کیست که اینگونه همه را ملتهب کرده؟ واقعا باید قدر آنسان بزرگی مثل خاتمی را دانست که حضورش رنگ کدورت از همه چیز را خواهد زدود و شفاف میکند

    • يکشنبه 4 اسفند 1387-0:0

     بلبل سردار ..... بازبمو بهار .....پلنگ بورده لم .....شال بمو شکار....

     • شنبه 3 اسفند 1387-0:0

      من وقتی این مطالب دوستان خواننده را خواندم متوجه شدم بعضی دوستان خیلی عصبانی هستند در حالی حرف های مورد نقد را باید با نقد جواب داد معلوم میشود که پاسخی برای ایشان ندارند و از عملکرد خودشان مطلع هستند اما مردم نباید بدانند بابا در فضای باز سیاسی کشور که در راس امور مقام معظم رهبری اینقد ر صریح نسبت به روشنگری مردم اقدام می کنند و چیزی را پشت پرده نمی گذارند شما چه اصراری دارید امثال صابری که با سابقه دیرینه لااقل بیشتر خیلی از شما از نوع قلم تان متوجه شدم که کی هستید ، نگویند. خیلی آرام با سعه صدر حرف هایتان را بزنید .

      • شنبه 3 اسفند 1387-0:0

       ,واقیعت های جامعه را باید پذیرفت انسان های شریف برای ملت ما شناخته شده اند صابری هم یکی از نیروهای وفادار انقلاب است که مورد توجه همه ی سیاسیون هست اگر نبود اینهمه فشار به ایشان در این چند روز نمی آمد سیل تلفن ها از یک جریان خاص نه برای ملت بلکه برای اهداف خود -آقای صابری درود بر شما همه شمارا به مقتدر و استوار در مسیر انقلاب اسلامی معتقد به ولایت فقیه میدانند .

       • عباس رسولی پاسخ به این دیدگاه 0 0
        چهارشنبه 30 بهمن 1387-0:0

        بسمه تعالی
        بنده دانشجوی آقای صابری بودم اصلا" شمادنبال جیب و منافع خودتان هستید

        • شریعتمدارپاسخ به این دیدگاه 0 0
         چهارشنبه 30 بهمن 1387-0:0

         بس تجربه کردم که در این دیر مکافات با درد کشان هرکه در افتاد برافتاد
         واقعا راست می گویند که حقیقت تلخ است شنیدن حقیقت تحمل میخواهد یکی هم پیدا شده که دنبال آب ونون نیست و حقایق را مطرح می کند با اون در می افتند بعدها هم کی است که بر بیفتند.هه هه هه

         • سه شنبه 29 بهمن 1387-0:0

          قرار نيست هر کي هر چي مي گه رو چاپ کرد.آيا اصلاح طلبان حرفي ندارند بزنند؟

          • سه شنبه 29 بهمن 1387-0:0

           العاقل يکفي بالاشاره

           • سه شنبه 29 بهمن 1387-0:0

            منم منتظر متن کامل مصاحبه ام.بايد جالب باشد.راستي سرتان زيادي کرده؟!!

            • سه شنبه 29 بهمن 1387-0:0

             صابري حرف دل اصولگرايان را زد.بابا خيلي جرات دارد!

             • سه شنبه 29 بهمن 1387-0:0

              اینکه یک فعال سیاسی اینقدر شفاف حرفها و ناگفته هارا با صراحت بیان میکند جای بسیار خرسندی است ایشان از طرفداران پروپا قرص ولایت مطلقه فقیه بوده و هست تازه بدوران رسیده ها به خود نگیرند تحمل شنیدن واقیعت ها باشند تا از تجربه های گذشته درس بگیرند تا نسل سوم و چهارم بیشتر نسل اولی هار را درک کنند.


              ©2013 APG.ir